Poklon Dana

Ovde možete pisati teme o hobiju, sportu, ishrani ... koje ne moraju biti u vezi sa osnovnom temom ovog foruma

Moderator: admin

Post Reply
Bora

Poklon Dana

Post by Bora » 10 Jan 2010, 04:55

Da se osecas bas kako se sada osecas, zavisi od tvojih misli.
David D. Burns

Dobre misli su kao vesele boje na slici. Lose misli su tamne i tuzne. Svaki dan slikamo sliku svoga zivota svojim mislima. Ako se odmaknemo par koraka i posmatramo platno, videcemo da li slika blista od svetlih, veselih boja ili je tuzna i bezivotna kao mracan oblak.
Nase misli imaju mogucnost da nam pruze oscaj radosti ili tuge, u zavisnosti od nasih ocekivanja.
Sami biramo oblik svoga zivota. Posto slikamo novu sliku svakoga dana, na nama je da li cemo da promenimo ono sto nam se ne svidja. Postoji li bolja prilika za promene od ove sada?

Postoji li nesto sto bih danas mogao da promenim?

A sad malo ja. Ovo me je podsetilo na nesto sto sam naucio na jednom dalekom i takoreci pustom ostrvu.

Negativne misli proizvode negativna osecanja,
negativna osecanja proizvode negativna dela(radnje).
I obrnuto,
Pozitivne misli proizvode pozitivna osecanja,
pozitivna osecanja proizvode pozitivna dela.

Hvala, Anneli!!!

natasa

Re: Poklon Dana

Post by natasa » 11 Jan 2010, 04:46

:text-goodpost:

Hvala tebi Boro, sjajno je imati ovakav prijateljski podsetnik na ono sto je vazno!

Od svega sto sam naucila najvise i stalno mi treba podsecanje na to da, kad se sve na kraju sabere i oduzme, ipak od mene najvise zavisi kakav ce mi biti dan.
Od kad se probudim, imam izbor:
- hocu li ustati sa osmehom ili bez njega
- hoce li moja zahvalnost za ono sto imam biti veca od zudnje za onim sto nemam
- hocu li primecivati lepe stvari oko sebe, umesto da ih uzimam zdravo za gotovo
- hocu li u losim stvarima koje se dogode videti lekciju koju treba da naucim pre nego svoju losu srecu i nepravdu
- hocu li voleti i prihvatati pre nego mrzeti i zaliti se(be)

Hvala ti sto doprinosis mom oporavku i delis svoje dobro sa nama.
:romance-heartbeating:
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

Post Reply