ANALITYCS - otišao je tiho i ušao u legendu

Ovde možete pisati teme o hobiju, sportu, ishrani ... koje ne moraju biti u vezi sa osnovnom temom ovog foruma

Moderator: admin

naca
Moderator foruma

Re: STUDENTKINJA

Post by naca » 25 Sep 2012, 13:00

A, da,
nisam ja mislila na akcije koje se rade na forumu - tu osecam da mogu ponizno i najiskrenije da ti budem jako zahvalna.
I evo - hvala ti Vule sto si uspeo da sacuvas ovo malo clanova koje imamo da i oni ne odu!
To je za mene zaista nesto veliko.

Mislila sam na konkretne akcije povodom moderatora engleskog dela, koji krsi pravila koriscenja foruma i opet brise po delu gde sam odgovorna ja!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 25 Sep 2012, 13:10

Ah, napisao pa zajebao nešto i izbrisalo se, nema veze, ponoviću koliko mogu.

S obzirom na tvoj jasan post da se ne slažeš sa stanjem izvinjavam se i povlačim izjavu za status kvo. Učinilo mi se u početku da smo na istim talasnim dužinama, ali kako je krenulo da se stvarno kuva pomogla si da se sakriju teroristički fazoni koji pokazuju ko nam je zapravo moderator ovde. Znam da se to lako može opravdati pravilima foruma, ali mi se činilo i da ima tu nešto više. Pogrešio sam. Samo mi poruka koju si slala, o slaganju i neslaganju sa načinom funkcionisanja foruma, pisanjem i delom nisu bile dovoljno čiste.

Izgleda jesmo na istim talasnim dužinama, verovatno je razlika samo u načinu izražavanja. Sad pošto znamo gde smo pitanje je šta ćemo uraditi. Da li ćemo bilo šta menjati (zato što imamo odgovornost i takvu ulogu ovde) ili ćemo prihvatati situaciju jer su to "drugi ljudi"? Meni obe varijante pašu, ali mi je bitno da znam koliko energije da ulažem u forum uopšte.

Još jednom. Stvarno izvini za nerazumevanje i pogrešan način na koji sam čuo ono što si govorila. Mislim da sam te sada shvatio. Hvala =)
Moon child

naca
Moderator foruma

Post by naca » 25 Sep 2012, 13:17

Aleluja!
Hm, da, ja nisam dovoljno jasna kada pisem. (Verovatno i kada govorim)
Puno njih mi je to reklo.
I Analiticki i Natasha i mozda jos neko.
To je tako zasad.
To je najbolje sto umem. Tek mi se gradi svest o novom nacinu zivota.
Odoh sad, hvala svima koji citaju i koji jos nisu pobegli sa foruma.
Bice ovo jednog dana za mnoge ljude sa problemom, lepo mesto za druzenje - nadam se iskreno.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

nale

Post by nale » 25 Sep 2012, 13:47

Nasla sam nesto na netu u vezi sa phpBB forumima

https://www.phpbb.com/support/documenta ... ssions.php

Ne razumem se i ne znam koliko je ovo primenjivo na ovaj nas forum, ali iz ovog dole procitanog zakljucila sam da postoje globalni (moze da kontolise sve) i lokalni moderatori (moze da kontrolise samo deo foruma koji mu je dodeljen).

Konkretno ovaj deo mi je zanimljiv

"You can appoint moderators either globally or locally. If you trust some of your users enough, you can make them Global Moderators. They can moderate all forums they have access to with the permissions you assign to them. Compared to that, local moderators will only be able to moderate the number of forums you select for them. They can also have different moderator permissions for different forums. While they are able to delete topics in one forum, they may not be allowed to do it in another. Global moderators will have the same permissions for all forums."

odnosno na srpskom

"Moderator moze biti postavljen na globalnom ili lokalnom nivou. Ukoliko nekom od korisnika verujete dovoljno, mozete ga uciniti Globalnim Moderatorom. Oni mogu da moderišu sve forume kojima imaju pristup u okviru dozvola koje su im dodljene. Za razliku od njih, lokalni moderatori ce moci da moderisu samo onaj broj foruma koji odaberete za njih. Oni takodje mogu da imaju razlicita moderatorska ovlascenja za razlicite forume. Iako mogu da brisu teme na jednom forumu, to im nije dozvoljeno da rade na drugim forumima. Globalni moderatori ce imati ista ovlascenja za sve forume."

Meni se ovde cini da i admin i moderator imaju ista ovlascenja i da moderatori mogu da rade isto sto i admin.

Da li postoji mogucnost na forumu da se strozije preciziraju ova ovlascenja?

Ja najjednostavnije resenje vidim u tome da se moderator menja, pa jebemu misa ne oduzimamo mu kucu :), ali ok prihvatam da je to nekome jako vazno.
Ja problem vidim ovako:
Problem je nastao zato sto sto osoba koja uredjuje jedan deo foruma, zloupotrebljava svoja ovlascenja i brise postove sa drugih delova foruma ciji moderator nije (za to su zaduzeni moderatori za te forume) i brise i banuje clanove (po meni to ovlascenje bi trebalo da ima samo admin).
E sad, u sta je narastao taj problem meni nije jasno:
Da li je problem koji resavamo taj ko ce da uredjuje taj deo foruma, ako se moderator smeni?
Da li je problem sto postoji mogucnost da ce se moderator naljuti i licno shvati to sto mu se oduzimaju moderatorska ovlascenja?
Da li je problem sto postoji dilema da li je u redu oduzeti moderatoru ovlascenja.

Ja bih mozda brze dosla do nekog predloga kada bih znala sta je ovde u stvari problem.

Meni je ovaj forum dao sansu koju nisam imala dok nisam naletela na njega i u tom smislu mi je zaista vazniji od bilo kakvih licnosti.
Last edited by nale on 25 Sep 2012, 14:16, edited 4 times in total.

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 25 Sep 2012, 13:50

Vuk wrote:
Još jednom. Stvarno izvini za nerazumevanje i pogrešan način na koji sam čuo ono što si govorila. Mislim da sam te sada shvatio. Hvala =)
Koliko sam poludeo kad citiram samog sebe =)))
Hm, nezgodne su reči na papiru. 90% komunikacije ljudi obavlja se neverbalno, a ovde to neverbalno izostaje pa je vrlo lako pogrešno protumačiti.
Sad kad ponovo pročitam ovaj kraj svog posta i on može biti nejasan. Nisam mislio da ti ne govoriš jasno, pa da si se sada objasnila i da sam te razumeo, nisam se zato zahvalio. Zahvalio sam se zato što si mi dala još jedan posto fore da ja razumem šta si pisala, odnosno da svoje nerazumevanja stavim na stranu i pročitam ponovo. Uopšte ne znači da je tvoj način pisanja nerazumljiv, mnogo je veća šansa da ja jednostavno nisam ukačio iz prve šta si rekla, hvala za strpljenje.

Bitno mi je bilo da napišem ovo. To je način da pokažem kako program funkcioniše kod mene. Sa tolerancijom i razumevanjem. Kada ne razumem dam sebi fore da shvatim bez da se ljutim na sebe što nisam shvatio ili na druge što ih nisam shvatio. Bitno mi je takođe i zbog toga što u poslednjim događajima jako zagovaram poštenje i snagu primera, pa ako ću od toga početi onda moram i da počnem od sebe. A i ovo sam ja.
Moon child

nale

Post by nale » 25 Sep 2012, 14:25

Izvini, Vuce, sto uleteh u dijalog izmedju tebe i Nace, izgleda smo u isto vreme pisali, koristim jos uvek ovu anarhiju :)

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 25 Sep 2012, 14:30

Budimo realni, ti si upala sa konkretnim predlogom i idejom, koj se moj izvinjavaš =).
Ovaj dijalog između mene i Nace bi bio pa bi bio, nije moranje da bude u prvom planu. Dopala mi se ideja sa ograničenim moderatorstvom, ali mi se sada čini da je tako daleko otišlo da bi i to bilo premalo. Ne vidim razlog davati poverenje nekome ko ga zloupotrebljava na takav način, čak ni malo poverenje. Ne znači da ne verujem u drugu šansu, ali sam ovde već neko vreme pa samo ne verujem u 122. šansu =). Šala, dopada mi se predlog, ali bih ja menjao i više od toga. Tnx
Moon child

nale

Post by nale » 25 Sep 2012, 14:43

Slazem se, dopunila sam post u medjuvremenu.
I ja sam za radikalnija resenja, i dalje me muci sto ne znam koji od onih mogucih problema koje sam navela resavamo :)

maya

Post by maya » 25 Sep 2012, 14:52

Ja stvarno ludim dok sve ovo čitam, a priznaću i zašto: situacija na Forumu je ista kao i u Udruženju! Ne možeš da kažeš šta misliš. To je problem i ovde i u Krunskoj.

Nije mene Kole banovao zbog nekog našeg ličnog spora, nemam ja sa njim nikakav spor. On me je banovao jer sam napisala svoje viđenje Programa sa kojim se on ne slaže.

Znači, ja ne smem da kažem ili napišem kako se osećam, šta me boli u Programu, šta me je oteralo odatle? Zašto? Koletu se to ne dopada?

Naco, ja sam se obratila Koletu čim sam bila banovana i odmah sam ga pozvala telefonom da ga pitam o čemu se radi.

Onda sam pozvala i čoveka koji je u Programu preko 20 godina i pitala: Da li je greška što pišem da je Progam užas i što pišem: fuck you AA? Da, to sam bila napisala i htela sam da odem sa Foruma. Rekla sam, ljude ne vređam, ali AA nek se nosi.

Taj oldtajmer je odgovorio: Svakom od nas dođe da ponekad oteramo AA u tri lepe. To nije ništa strašno.

I zašto je to razlog da meni bude istog trenutka zabranjen pristup na Forum? Sa kojim pravom jedan moderator to odlučuje, sam, nekonsultujući druge?

Kole mi je tad obrisao deo posta i napisao: Mi ne dajemo savete. Pa, upravo si mi dao jedan savet! Kakva kontradiktornost!

Sa Vukom se slažem do Neba: nema ćutanja u ovakvoj situaciji. Ovo se tiče svih nas. Kad sam pročitala reakciju Nataše i Vuka na Koletovo banovanje, ja sam odlučila da se vratim na Forum. (A u međuvremenu mi je bila i zabrana skinuta.)

A danas, kad vidim kako razmišljaju ljudi koji su u Programu, kad vidim da nisam jedina kojoj neke stvari smetaju, ja imam ponovo drugačije viđenje cele AA priče.
Last edited by maya on 05 Oct 2012, 21:58, edited 1 time in total.

maya

Post by maya » 25 Sep 2012, 14:53

Svi pišemo u isto vreme. :)

Post Reply