Rad Foruma

Obaveštenja o radu foruma

Moderator: admin

Post Reply
admin
Admin sajta

Strelci AA

Post by admin » 04 Aug 2008, 12:44

Dragi moji Moderatori i Članovi
Osećam se odgovorno za rad ovog foruma (mada nisam član AA) kako bi projekt AA u srbiji zaživeo.
Da bi u potpunosti zaokružili osnivanje aasrbije prvo potrebno je dobiti dozvole :pray: Alcoholics Anonymous World Services http://www.aa.org/
iz jednostavnog razloga što su njihovi tekstovi zaštićeni Copyright i nesmeju biti objavljeni u javnosti bez njihove dozvole.
To znači da sada promocija aasrbije je ilegalna jer svi tekstovi koje objavimo na internetu su piratski.
Ja lično neverujem :naughty: da bi World Services uzeo za zlo ako tako uradimo, ali sa dozvolama svi tekstovi bi dobili na jačini i snazi ako bi iza njih stajao W.S.A.A
Pogledaj i sledeće stranice :work:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%90%D0 ... 1%80%D0%B8 treba se prijaviti i jedan ozbiljan članak
http://www.stetoskop.info/ treba se prijaviti i objaviti članak
Toliko od mene za sada
poz
Image

natasa

Re: Strelci AA

Post by natasa » 04 Aug 2008, 15:32

Dragi Admin,
ti si moj idol :hail:

Covek od akcije :banana:

Ne znam o cemu tu se radi, mi smo imali dosta peripetija sa prijavljivanjem Al-Anon grupe, rekli su nam da treba da cekamo godinu dana od datuma prijave postanka grupe, pa ako do tog datuma jos uvek postojimo onda smo, kao, oficijelno/sluzbeno/admisistrativno grupa!!??!! :work2:

imala sam utisak da je to za AA grupu islo lakse. Sad ispade da nas nema u wso.

Kole, znas li ti sta o tome?
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

integralni

Post by integralni » 04 Aug 2008, 22:03

Hvala brate,gospodine,care,kralju sto pomazes nama!Konstatacija ti je skroz na mestu i registracija bi dala prostora za mnogo sire delovanje i jacinu nasem privlacenju ljudi koji imaju problem sa alhoholom.Ako smem da kazem ja vec godinu dana cekam da mi se kaze sta je uradjeno na tom planu.Sad mi je malo lakse jer cemo zajedno da cekamo.Hteo sam i da uradim sto god treba da bi se registrovali i jos uvek zelim da dam svoj doprinos.Pozdrav i zahvalnost na pozrtvovanju!

kole

Post by kole » 05 Aug 2008, 14:33

Zdravo svima,

Sto se tice registracije grupe pismo sa obrascem za reg. je poslato krajem maja o.g. To znaci da ce nasa grupa biti uvrscena u International AA directory- debeli pamfletic od 80-tak strana u kojem se nalazi spisak svih zemalja i grupa izvan USA i Canade, tako da kad clanovi AA putuju mogu da nadju sastanak bilo gde u svetu.Imamo takvu knjizicu u nasem ormanu samo sto je za 2001/2002 godinu. na njoj na 4 jezika pise CONFIDENTAL-POVERLJIVO i samo je za AA clanove.
Registracija ne donosi grupi nikakva specijalna prava ili specijalne obaveze- samo svet saznaje za grupu i mesto gde uvek moze potraziti prijateljsku ruku i pomoc.
Jos nisam dobio odgovor od WSO kada cemo biti uvrsceni u inernacionalni spisak.
Inace nasa grupa je citirana na http://www.aa-Europe.net- zvanicnom sajtu AA. treba ici na countries pa klik na Serbia

Ne znam da li treba traziti bilo kakve dozvole od AA WSO osim kada je prevodjenje ili stampanje materijala u pitanju.
Ne bih rasprevljao legalnost ili nelegalnost kada je oporavak ili neciji zivot u pitanju...

Uostalom u AA je sve SEGESTION- PREDLOG

Mislim da se svuda moze napisati tekst o Anonomnim Alkoholicarima koji stoji na pocetku naseg sajta: Anonimni su udruzenje muskaraca i zena koji medjusobno..... i napisati gde i kada se sastajemo.

Pozdrav i AA zagrljaj iskreno kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

admin
Admin sajta

Post by admin » 05 Aug 2008, 16:31

Naravno da svako može pisati o AA i svoje viđenje tog metoda lečenja od alkoholizma.
Pravo na gotove tekstove koje je objavilo A.A.W.S ne može da objavi svako.
Zaštićeni su autorskim pravom i bez njihove pismene dozvole nesmeju se objaviti.
Možemo:
  • prepričati tekstove, izmeniti redosled originalog teksta pazeći da suština i poruka ostane ista i objaviti pod imenom aasrbija,
    dobiti dozvolu W.S.A.A i objaviti originalne tekstove
a sve u cilju promocije A.A. u pozitivnom smislu
Moje lično mišljenje je da ako iza aasrbije stoji W.S.A.A koji imaju više iskustva da bi rad aasrbije bio uspešniji,tj povećao se broj članova , t.j unapredio rad same glupe na individualnom nivou (valjda) :???
:crazy: Ja mislim da sam dovoljno jasan :crazy:
Image

Nick

Post by Nick » 05 Aug 2008, 22:50

Dragi Admin,

Lepo razmisljas i pravilno, tako i treba...Kad sam stratovao http://www.aasrbije.com prvo pod http://www.anonimnialkoholicari.org
otisao sam u centralnu kancelariju u NYC i prodao da se dogovorim,poslao na desetine pisama i da, stalno su odgovarali ali nikad zvanicno, na ono sto sam ja trazio.Resio sam da nastavim sa radom, jer u jednom momentu se setim ovog vica iz davnih dana.
u autobusu.
"majstore jel' sme da se pusi u autobusu?"

"ne"

"To su pusili oni sto nisu pitali"

tako sam i ja jer ovde sam u US i mogu da mi prave probleme pa za svaki slucaj bar malo zastite.

Anonimni Alcoholicari is in no way affiliated with Alcoholics Anonymous. While we do express many of the same ideologies and share the same goals, the views expressed by our staff and the guests on our discussion board do not necessarily reflect the opinions of Alcoholics Anonymous or Anonimni Alkoholicari.

While our site is geared towards leading people away from alcoholism, we strongly urge all visitors of the sight who believe to have a problem with alcohol to also seek help from other venues (Doctors, Alcoholics Anonymous, Clergy, etc.)

Our Purpose is to share experiences, strength and hope.

Sto se tice spajanja osoba pa cak i koristenja oba imena ja mislim da bi trebalo ostaviti ovaj forum sa obe adrese,ali je probelem sto tip koji je meni radi nema nesto sto nam traze da bi to za sada funkcionisalo(ako znas o cemu pricam bio bih ti zahvalan na pomoci).
Ne bi nikako smelo da se delimo, imamo zajednici cilj.Licno sam molio da mi neko pomogne i niko se bas nije odazivao,stoji vec mesecima molba za moredatorima i nista.Kad se ovaj web pojavio meni je naislo olaksanje isto kao kad se pojavio Piter iz Londona.Nemam problem da radim sta god da treba,ali jos uvek odgovaram na masu pisama osobama koje nece da se jave na forum i mislim da neko to treba da krene da radi i tu.
Povecanjem grupe i pravilniom podelom posla nasi clanovi ce biti zauzeti lepim polsovima i bice emnogo zadovoljniji.

pozdrav nick alkos

admin
Admin sajta

Rad Foruma

Post by admin » 25 Aug 2012, 15:57

od kirka » Sub 25 Avg, 2012 12:36
Ako je ovaj forum osmišljen u cilju da jedni drugima pomognemo, pružimo podršku,
razmenimo svoja iskustva i mišljenja, ne mogu da shvatim da u svemu tome neko nalazi bilo šta loše!!

Ne možemo svi misliti isto, na šta bi svet ličio kada bi vladalo jednoumlje?
Ovaj forum je i imao dušu zahvaljujući pojedincima koji su iznosili svoja iskrena mišljenja i kritike.

Ne bih da spominjem poimenično, samo hoću da istaknem da ako nema slobode mišljenja ni forum nema svrhe
iako sam vrlo kratko na forumu, imam već neku predstavu kako sve ovde funkcioniše...

Već par dana unazad sam razmišljala o tome da se povučem sa foruma, mada su mi komentari nekih od vas u datom momentu pružali podršku i phrabrenje /što je i cilj foruma/
Čak i neka sitna mimoilaženjea u rezonovanjui, budu ti korisna, daju ti inspiraciju za neke teme o kojima možda ne bi ni razmišljao...

Lepo bi bilo da neko razmisli o istinskom cilju foruma...
Da li smo ovde da budemo jedni drugima od pomoći ili i nekog drugog razloga ?

POZZZ
od naca » Sub 25 Avg, 2012 11:18
Jao, pa ovo je stvarno strasno!
Nisam ni videla do jutros, da je korisnik Analiticki banovan.
Nemam reci koje je ovo jednoumlje stvarno!!!
Kontrola moze da unisti zivote, skroz.
ja NE glumim Boga i ne zelim da glumim Boga i zelim da naucim i zivim program ISKRENO.

... zamisljam sliku ... sedim sa gomilom pijanaca na nekom cosku ... pricam im da sam i ja tako nekad pila ... sada ne moram vise da pijem ,,, postoji izlaz ...
neki pacenik mi kaze ... ma gospodjo, ja ne mogu da trpim ovog predsednika Srbije ... a ja TUF u glavu smotuljkom od novina ...
MI O TOME NE PRICAMO!.. ili mi neko kaze ... ma jedi govna glupa babo ... a ja TUF u glavu ... ili ... ma strasno stvarno.

Cim ne mogu da podnesem druge ljude
MA STA oni radili u svom zivotu ili govorili na njihova sopstvena usta ili kuckali na njihovoj tastaturi
SA MNOM NESTO NIJE U REDU!!!
Ovo slovo pise u literaturi AA,
ko radi STVARNO korake - saznace!
To je deseti korak.
Bas sam tuzna da je forum maltene umro ...
pa kako i ne bi umro ...
od natasha » Sub 25 Avg, 2012 12:09
Jel mogu ja da cujem ovde javno pricu ko je gazdot na na AA I ko banuje? Kole jel' si ti banovao analitiksa I ako jesi zasto si?
od Vuk » Sub 25 Avg, 2012 12:12
ban skinut, ako se ne varam...

Ja se ne oglašavam često ali sada osećam potebu danapišem nešto u vezi rada foruma.
Daleke 2008 godine forum je kao oblik digtalne komunikacije internet zajednice bio jako popularan te udruženje Anonimni Akloholičari Srbije je osnovalo ovaj forum.
Ja kao administrator od početka nisam bio zadovoljan samom strukturom foruma ali pošto nisam član rečeno mi je da se nemešam.
Elem pošto je ovaj forum i moje čedo i mnogo sam vremena potrošio u pravljenju i spašavanju (naravno volonterski) ovog foruma, mislim da imam prava da predložim sledeće izmene.
  • Da se promeni ime foruma. Umesto Anonimni Alkoholičari Srbija u Bolesti zavisnosti (ako neko ima bolji predlog neka kaže (icon_question) )
Promenom imena foruma tačno bi se naglasilo o čemu sa radi na ovom forumu
  • Da se da pristup ostalim udruženjima i ustanovama koji se bave zavisnošću na ovaj forum i time da se obogati ova diskusija i članstvo
Ovo je jako radikalno ali jako neophodno za bolji rad foruma.Razmena iskustva u lečenju bolesti zavisnosti nikom neškodi.Normalno da se ponudi i AA kao mogućnost.
Ikreno nemem ideju kako ovo da izvedemo ali možda neko ima.
  • Da se moderatori i članovi uozbilje (admini pogotovo) i da radimo na promociji foruma i pomažemo drugima koji imaju problem zavisnosti
Da je forum o kišnim glistama imao bi više članova i diskusija bi bila bogatija

Ovo je samo delić onoga što bi trebalo promeniti očekujem sugestije i predloge
Naravno svaka sugestija na ovu temu je dorodošla
Image

Vuk
Moderator foruma

Re: Rad Foruma

Post by Vuk » 25 Aug 2012, 16:10

Obično ostavim malo vremena sebi da razmislim kada je nešto ovako (da kažemo veće) u pitanju, nekad ostavim vremena čak i samo da mi se slegne pročitano da u onome što ću napisati ne preskočim nešto ili nekoga. Sad to nije slučaj pošto moram da palim ubrzo iz kuće, a i oduševilo me je samo javljanje našeg adNina, a naročito ideja.

Imam osećaj da je ovde sve malo otišlo u majčinu (u nedostatku boljeg izraza), pa sam svestan da je promena potrebna. Moja ideja pre nekog vremena, koju sam izneo ovde, bila je promena ljudi koji ga vode. Sad tek vidim koliko moja mladost poleti i često promaši poentu problema, pa samim tim i rešenje.
Hvala adnine na iskustvu =)
Sad mi je tek jasno koliko je na čudan način povezan forum sa udruženjem. Nije AA sastanak, ali je čak i adnin (dobro, admin) bio malo podalje od njega samo zbog toga što, kako kaže - nije član. Meni je to bezveze, nije ni čudo što nema mnogo ljudi sa strane koji ovde traže pomoć kad je čak i adminu glupo da piše. Piši bre molim te =)

Ako bi došlo do izmena koje su pomenute forum bi u mnogo čemu ličio na narkomanija.ba (koji ima sjajn koncept), ali bi, kako sam shvatio bio širi jer bi obuhvatao mnoge oblasti osim samo jedne, kako je tamo. Takođe bi onda bilo mesta da ljudi pišu svoje lične priče, a da postoji i odvojen deo sa pojedinačnim udruženjima. Mislim da bi to dalo dovoljno slobode ljudima da napokon počnu da pišu, a ne budu banovani zbog svojih razmišljanja, a verujem da bi tako otvoreniji forum bio i mnogo privlačniji onima kojima je pomoć potrebna i koje za njom tragaju preko neta.

Hvala svima koji se trude da ovo ne zamre ili jednostavno ne postane vlasništvo jednog čoveka ili jednog razmišljanja, jer nije malo energije uloženo u ovaj forum. Možda sam ja i poslednji koji za to treba da se javi jer znam koliko su mnogo tek drugi uložili, naročito ovi što se "ne javljaju često" =))). Moja zahvalnost ide sa druge strane, ja sam za sebe posle mnogo godina drogiranja pronašao rešenje na jednom ovakvom forumu. Mnogi moji prijatelji koji su danas trezni i čisti su takođe rešenje pronašli na isti način, poslednje što nam treba je da ne uradimo ništa i pustimo ga niz vodu.
Moon child

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 25 Aug 2012, 16:50

Slažem se sa svakom promenom jer je sve bolje od ovoga sad.
Imali smo dobru ideju koja se vremenom izvitoperila, vreme je da se nešto preduzima.

Ja pozivam sve one koji ovde čitaju i pišu postove da jasno i iskreno kažu kakav forum im treba.
I kako bi voleli da se forum zove.
Sigurna sam da ljudi imaju sjajne ideje i super je što sad imamo mogućnost da ih realizujemo.

Meni lično se dopada struktura u kojoj bi 12 Steps programi činili samo jedan deo šire diskusije o onome što admin privremeno nazva bolestima zavisnosti
Taj termin (bolesti zavisnosti) je jako medicinski i meni ne prija, ja sam lično za nešto što je manje ideološki obojeno, ali ... nek bude kako većina želi.

U principu to bi značilo da bi sve ovo što već postoji na forumu moglo da ostane kao taj 12 Steps deo, a ovo okolo bi moglo smo da se doda, kao nove tabelice, tabelice žute crvene zelene

admineeeeee...
Mešaj se admine mešaj se...
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 25 Aug 2012, 17:10

Aleluja, zapljuno se i admin weeeeee
admin wrote:Da se promeni ime foruma. Umesto Anonimni Alkoholičari Srbija u Bolesti zavisnosti (ako neko ima bolji predlog neka kaže (icon_question) )
Ovaj adminov predlog mi je suvise opsiran, (Bolesti zavisnosti)
pa bih predlozila
"Alkoholizam kao bolest" ili
"Alkoholizam - bolest" ili
"Alkoholizam - bolest zavisnosti" ili samo
"Alkoholizam"

Malopre sam se dopisivala sa jednom clanicom, koja cita forum.
Ni ona nije bas jasno videla sta je ovaj forum u stvari. (Pomislila je da pitamo clanove udruzenja na biznis sastanku, pa da se izaberu ljudi za ovaj servis.)
Ja ovako vidim ovaj forum:

Ovaj forum NIJE udruzenje AA.
On je u etru. Na ulici, u kafani, u sobama pijanaca.
Ovo je forum koji su pokrenuli samo "neki" clanovi AA, kako bi mogli da pomognu alkoholicarima koji jos uvek pate!
I to tako, sto ce svojim pisanjem da kazu - da izlaz postoji.
Ovo NIJE servis u udruzenju, ovo je moj licni 12 korak, koji svako radi za sebe, najbolje sto ume!!!
To isto sam dugo radila na forumu narkomanija.ba, neki i dalje to rade redovno.
Forum ko forum.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Post Reply