Rad Foruma

Obaveštenja o radu foruma

Moderator: admin

naca
Moderator foruma

Re: Rad Foruma

Post by naca » 25 Aug 2012, 17:14

A, da, zaboravih da kazem,
sto se mene tice forum treba da ostane upravo ovakav kakav jeste, sadrzi sve sto mu treba, samo eto
hvala adminu na ideji da mu se promeni ime.
Ne bi ja tu nista diro
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

maya

Post by maya » 25 Aug 2012, 21:42

Tek sad vidim i ovu temu...A malopre kad sam videla da je Analytics banovan, odmah sam skočila što svi ćute...

Izvinite Forumaši dragi, vidim da niko ne ćuti. Tako sam srećna zbog toga.

Ovaj Forum počinje da dobija jedan savim novi smisao i to je super.

Verovatno će neko reći šta ja sad hoću kad nisam više u AA, kao što su rekli i tvorcu Foruma, da nema prava da se meša, jer nije član (kakva glupost!)...ali ja imam potrebu da pišem, pišem unazad 2 godine ovde i o hrani, i o alkoholu...pomalo mi je žao što sam obrisala neke postove, ali život ide dalje...

Htedoh reći, ne može niko da mi zabrani da pišem zato što ne idem više na sastanke i zato što sam se razočarala u AA priču.

Interesantno, kad sam htela da odem zauvek odavde, pojavili se neki ljudi i rekli iskreno šta misle i to me sad drži ovde...Fenomenalno!

Eto, opet ću reći: ovo je oporavak!

admin
Admin sajta

Post by admin » 25 Aug 2012, 23:04

aurora wrote:Verovatno će neko reći šta ja sad hoću kad nisam više u AA, kao što su rekli i tvorcu Foruma, da nema prava da se meša, jer nije član (kakva glupost!)
Da se razumemo:
  • Ovo je forum anonimnih alkoholičara koji uspešno kao kod nas tako i u svetu pomaže ljudima u oporavku od bolesti zavisnosti .
  • AA ima dvanest tradicija po kojima funkcioniše udruženje.
  • Ko nije član udruženja nemora da se pridržava tih tradicija.
  • Samo članovi imaju prava da donose odluke koje se tiču rada AA
Pitanje je sledeće:
Dl li otvoriti ovaj forum za sve alternative lečenja bolesti zavisnosti ili da ostane forum koji promoviše AA program.
Očigledno da neki članovi foruma nisu spremni da prihvate tradicije AA i onda dolazi do nesporazuma.
Očigledno da ovaj forum neradi kako treba
Ne bi da ova tema razvja u pravcu da li je AA dobar ili loš .Idite na sastanke pa odlučite o tome
Image

maya

Post by maya » 26 Aug 2012, 01:04

admin wrote:
  • Samo članovi imaju prava da donose odluke koje se tiču rada AA
A šta nekoga čini članom?
Tradicija broj 3 :jedini uslov za članstvo je želja da se prestane sa pićem.

Svi koji su ovde i traže rešenje da ostave alkohol, svi imaju želju da prestanu da piju, što znači, svi su ravnopravni članovi i svi imaju pravo da odlučuju.

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 26 Aug 2012, 01:26

Pa to si skroz u pravu.
Osim što se verovatno neće baš preko interneta dogovarati nego će se to desiti posle nekog sastanka na tzv biznis sastanku. Sve što treba je da odeš tamo na sastanak i potpuno se pitaš kao i bilo ko drugi =)
Moon child

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 26 Aug 2012, 10:32

Uh ček, ček, sad se ovde nešto zakomplikovalo, pogubila sam vas.

kao što Naca reče, ovaj forum nije i ne može biti AA grupa/udruženje jer je otvoren za sve zainteresovane koji ovde žele da čitaju i pišu iz bilo kog razloga. Zato nema potrebe da ulazimo u bilo kakve tradicije i dokazujemo bilo šta. Forum je otvoren za sve koji na njega izađu.

Ja ne znam za druge, ali za sebe znam - kad smo ga osmišljavali/pravili, kao relativno novi i neiskusni u svemu što se tiče programa, ideja je bila da:
1. ljudima pružimo priliku da ovde dobiju osnovne idele o tome šta su AA, NA i AlAnon
2. Da podelimo svoje lične priče i iskustva iz oporavka da bi oni koji su zainteresovani za program zbog ličnih problema - imali sa čim da uporede svoja iskustva
3. Da bi oni koji požele da rade program i dođu na grupe imali brži i lakši način da to ostvare

To je ono čega se ja sećam iz tog vremena ali ako neko ima drugačije sećanje, neka me slobodno ispravi.

Isto tako, bili smo mladi početnici, puni entuzijazma i oduševljeni svim promenama koju je program doneo u naše živote, pa smo naivno verovali da je on svemoćan, opšteprimenljiv i da je samo pitanje vremena kada će pojedinac shvatiti da se njegov problem može rešiti na ovaj način. Zato nem nije palo na pamet da će možda biti i problema, da će možda biti ličnih nesuglasica, različitih viđenja programa, ljudi kojima program neće pomoći, ljudi kojima će program zvučati kao totalna budalaština, da će biti izvitoperenja programa i borbe za moć, da će neki lični i interni sadržaji cureti na forum...
To je greška koja se ispravlja iskustvom.

Ja bih sada sve drugačije uradila.
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 26 Aug 2012, 10:57

Pa i ja sam tako razumeo, a onda je Naca napisala ovo. Prilično zbunjen.
naca wrote:A, da, zaboravih da kazem,
sto se mene tice forum treba da ostane upravo ovakav kakav jeste, sadrzi sve sto mu treba, samo eto
Ne bi ja tu nista diro
Moon child

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 26 Aug 2012, 11:03

naca wrote:Ovaj adminov predlog mi je suvise opsiran, (Bolesti zavisnosti)
pa bih predlozila
"Alkoholizam kao bolest" ili
"Alkoholizam - bolest" ili
"Alkoholizam - bolest zavisnosti" ili samo
"Alkoholizam"
Meni je, Naco, termin/naziv Alkoholizam, pak, previše uzak.
Ako bih birala između ta dva (alkoholizam ili bolesti zavisnosti) uvek bih se odlučila za ovo drugo.
Za mene je alkoholizam samo jedan od načina da se manifestuje zavisničko ponašanje.
Ali čak iako zanemariš ovu zadnju rečenicu (šta je to za mene i nije toliko bitno) - zamisli da se sajt zove alkoholizam pa da svako ko ugugla bilo koji drugi termin - promaši ili zaobiđe ovaj forum. Time uskraćujemo, na primer,sve one zavisnike kojima bi recimo Vukova priča bila značajna

Ja bih to da bude što šire i all inclusive.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 26 Aug 2012, 11:09

Vuk je napisao:
Pa i ja sam tako razumeo, a onda je Naca napisala ovo. Prilično zbunjen.

naca je napisao:
A, da, zaboravih da kazem,
Ne bi ja tu nista diro

Pa dobro, Nacino je samo jedno od mišljenja
Legitimno
Ne bih da pretpostavljam ali na osnovu izrečenog matematički se može izvesti samo jedan zaključak...

Da Nacuška rešenje čitavog problema vidi u smeni diktatora
Što i nije tako nelogično, u suštini

Al ja bih, kad menjam diktatora, da menjam i ime države i nazive ulica i sve sve sve što je kompromitovano (icon_twisted)

naca
Moderator foruma

Post by naca » 26 Aug 2012, 13:18

Jos uvek imam u glavi istu ideju od juce,
da ovaj forum ostane takav kakav jeste, jbg, samo sa "ipak" unetim malim izmenama u naslovima.
Zbrka mi je u glavi, sada, jer ima puno stvari na koje treba da se osvrnem i kazem svoj stav, ali pokusacu.

Imam sve vreme u vidu ovaj forum:
http://forum.narkomanija.ba/index.php
To je forum o narkomaniji. (tu sam pronasla izlaz za svoj alkoholizam, tj AA)

Po tom principu razmisljam, da ovaj forum
http://www.aasrbija.com/phpbb/index.php
bude forum o alkoholizmu.

Ako pogledamo pocetnu stranu prvog foruma, ima deo i za alkoholizam i porodicu ...
tako izgleda bas i nas forum, ima deo za narkomaniju, plus ima deo za overitere, ... a SVAKO moze sam da otvori i nove i nove teme KO GOD zeli.
Cela ex Juga (zbog slicnog govornog podrucja) se sjatila na narkomaniju.ba u vezi droge.
Po tom principu isto razmisljam, da ovo moze da postane takvo mesto za alkoholicare.

E, da, jos ovo: na narkomaniji.ba ima deo "terapijske zajednice" tu se zajednice, komune, reto, bla bla, SAME zapljunu i otvore temu, ili neko ko je tamo bio.
Mislim da mi ne moramo da otvaramo neke nove teme o Drajzerovoj, Paunovoj, sta ti ja znam ... samo 1 podforum, pa tamo ...

Zasto sve "uporedjujem" sa narkomanija.ba, zato sto je to (iz licnog iskustva) forum koji zivot znaci. Zbog njegovog postojanja sam ziva. Clan sam tamo 7 godina - samo vise nisam aktivna.
Sada sam aktivna ovde.
Samo ukloniti "neke" reci sa foruma tipa Al-anon sa naslovne (ona bela slovca) - ostaviti samo "clanovi porodica alkoholicara", a unutra ostaviti sve teme, pa ima i za to ...
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Post Reply