Rad Foruma

Obaveštenja o radu foruma

Moderator: admin

natasha
Moderator foruma

Re: Rad Foruma

Post by natasha » 27 Aug 2012, 13:21

naca wrote:Postoji mogucnost da nam se zato i misljenja i ideje toliko razlikuju ;)
Interesantna rečenica, ne znam kako da je shvatim.
Malo mi zvuči isto kao da si mi napisala " postoji mogućnost da je dva plus dva jednako četiri" ili "postoji mogućnost da sunce ujutru izlazi a uveče zalazi"

Ako ti smeta nešto u mom mišljenju i mojim idejama slobodno reci.
Više volim otvoreno da razgovaram nego da odgonetam šta je pisac hteo da kaže
Last edited by natasha on 27 Aug 2012, 13:55, edited 1 time in total.
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 27 Aug 2012, 13:33

Analitycs wrote:Ne bih ja imao ništa protiv, ako bih se pitao, a ne pitam se...
Admin:
Ovo je samo delić onoga što bi trebalo promeniti očekujem sugestije i predloge

Nataša:
Ja pozivam sve one koji ovde čitaju i pišu postove da jasno i iskreno kažu kakav forum im treba.
I kako bi voleli da se forum zove.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 27 Aug 2012, 14:06

Fair enough

Ja sam bukvalista, kako se iz priloženog može videti.

naca
Moderator foruma

Post by naca » 27 Aug 2012, 14:07

natasha wrote:Ako ti smeta nešto u mom mišljenju i mojim idejama slobodno reci.
Hej, drago bice, naravno da mi ne smeta nista ni u tvom, a veruj mi ni u cijem misljenju.
Normalno je da svako ima svoje misljenje valjda (icon_neutral)
Akcenat je bio na "zato", a sve je u vezi zadate teme, misljenja kako forum treba ili ne treba da izgleda.

Odoh u Novi Sad, sve koji citaju grli trezna, ziva i vesela Naca (icon_e_smile)
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

maya

Post by maya » 27 Aug 2012, 14:16

Meni ništa nije jasno...

Da se promeni ime Foruma zato što je nekoliko nas napisalo nešto o AA što se nekom ne sviđa? Nema logike. Zato što ovde ima alkoholičara koji razmišljaju svojom glavom i ne mogu da se uklope u Program? Pa, zar nije deviza: uzmi šta ti se sviđa, ostavi šta ti se ne sviđa? Zar nije AA pravilo da niko ništa u Programu ne mora? Znači, ja ne moram da govorim i pišem samo lepo o AA. I šta je onda problem?

Da sam došla na sastanak i ispričala sve ovo što sam napisala ovde, šta bi bilo: Kole bi mi zapušio usta da ne pričam, Naca bi me izbacila iz one male sobe? Ne verujem. Svi bi me saslušali. I niko ne bi rešio da menja naziv grupe zbog mog deljenja, je l tako? Pa, šta je onda problem na Forumu? Neko se plaši da AA više neće imati članova ako neko pročita moje iskustvo ili Analitiksove postove? Bezveze!

Ja mislim da smo ovih dana napravili svi zajedno najveću reklamu za AA do sada, mnogo više nego ono moje prevođenje tekstova ranije i Koletovo lepljenje Thoughts of the day.

I neka smo! Neka dolaze ljudi, neka nalaze sebi utehu i pomoć. Ako im pomaže, neka idu na sastanke. Ako im ne pomaže, neka beže. Šta je to toliko strašno? Reći istinu ljudima. Reći im i dobru i lošu stranu, pa neka sami biraju.

Pošto su i Admin i Nataša napisali da svi možemo da damo neki predlog vezano za rad Foruma, napisaću svoje mišljenje.

Ne treba menjati naziv Foruma, nego dati nama koji drugačije mislimo svoj prostor da pišemo bez cenzure.

Opet kažem, svi smo ovde jer imamo problem. AA navodno pruža ruku svima. Pa, neka je pruži. Neka me prihvati ovakvu kakva sam. Onda će mi cela priča izgledati mnogo lepše.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 27 Aug 2012, 14:55

Hvala vam oboma na ovim zadnjim postovima jer ste mi pomogli da shvatim o čemu sam zapravo imala potrebu da još nešto napišem.
Kao što rekoh, ja sam bukvalista i volim (tačnije imam potrebu) da stvari budu jasne.

Rekla bih da se većina ljudi koji se ovde izjašnjavaju (pri tom, bitno je reći, po mnogočemu neistomišljenika) slaže da je ključni i najveći problem ovog foruma bila cenzura postova i ljudi koju je sprovodio all mighty moderator Kole. Pošto je on, koliko sam iz njegovog posta shvatila – abdicirao i palicu dobrovoljno predao, u tom smislu problem više nemamo. Načelno se može reći da je forum otvoren za diskusiju jer ni kod jednog drugog moderatora, ma koliko vernog AA grupi i progamu, nisam primetila potrebu da banuje i briše. Nadajmo se da će tako i ostati.

Međutim, ako se vratimo na početak foruma i to kako i zašto je ovaj sajt uopšte nastao – ideja je bila da se stvori prostor za što je moguće veći broj ljudi koji imaju problem sa „bolestima zavisnosti“ i svim onim što uz njih ide (recimo zabrinuti ili nesrećni članovi porodica zavisnika, iskustva u oporavku itd). Ako smo još uvek pri tome, onda imamo problem druge vrste – sajt je nedovoljno posećen a forum gotovo mrtav. (Hvala ljudima koji ga napokon malo ustalasaše i oživeše)

Ja sam razumela da je admin to imao na umu kada je predložio da se promeni ime sajta – čisto da bi se proširilo polje diskusije i da bi što većem broju ljudi sajt bio pristupačan i zanimljiv za učestvovanje.

I ja mislim da bi tako sajt dobio na prometu pa bi se iz te veće mase ljudi našlo i više onih koji bi bili zainteresovani za program i dolaske na grupe. Pa nama je više članova došlo sa Narkomanije nego sa našeg AA sata, upravo zato što je tamo obrt ljudi veći te se više i komunicira. Na kraju krajeva, Osnovni cilj, želja i ideja AA je da se ljudi oporavljaju od alkoholizma, kakogod. AA ne drži monopol i tapiju na oporavak, i u tom smislu podržava sve što pojedincu pomaže u rešenju problema.

I na kraju, da sumiram – rešenje problema ovog foruma bilo je ili – ili. Ili da Kole preda moderatorsku palicu, ili da, ako on ostane moderator, forum dobije nov prostor u kome on neće imati legitimnu moć.

Pa sad, kako vam drago. Može ili-ili a mogu i oba...

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 27 Aug 2012, 21:45

Eto, pošto sam moderator (a to mu dođe nošto kao sudija valjda) sad ću da vam sviram jednu grešku u koracima =) Nije kole nikakvu "palicu predao", niti "abdicirao", tri puta će poreći to pre nego što se svako od nas sledeći put uključi. Ali to je najmanji problem.

Pitanje koje mi se samo nameće - da li je sloboda govora jedini problem ovde? Koliko shvatam mnogima jeste, ali me posebno zanimaju i mišljenja admina, nace, nataše, a radovao bih se i nekome sa alanon i overiter dela foruma.
Istina, ako ovaj forum iole jeste nastao na principima koje poštujemo u AA onda je ućutkivati i isterivati nekoga zaista sramotno. Sloboda da se nešo kaže, pa bar smo toliko napredovali kao ljudska rasa do sada nadam se. Ima i još jedna stvar oko te slobode koja mi je stalno u mislima, a to je da - oni koji zaista veruju da je program OK i da pomaže nemaju ništa protiv da puste sve ljude da govore, šta god oni govorili. Neću da se pravim car, nekoliko puta mi je palo na pamet čitajući svašta da bi najlakše bilo da nešto obrišem jer je glupost, ali nisam, jer sam verovao u ono što ja radim i ne plaši me drugačije mišljenje, ono može samo da me obogati. Ono što sam ja naučio kroz rad na sebi i 12 koraka jeste da je snaga primera mnogo jača od snage sile. Ćutim, pišem, pustim druge da pričaju i pustim sve ostale da čitaju, pa šta ispadne, imam veru u to, a na kraju krajeva to je upravo način kako se meni dopao ovaj program, imao sam priliku da čitam svakakve stvari i najviše su mi se dopali ljudi iz programa.

međutim

Admin je nešto napisao što me nateralo da se zamislim da li je sloboda govora koju je Kole ukinuo jedini problem, a to je ono "da je forum o kišnim glistama imao bi više članova" (parafrazirao u nedostatku mozga da nađem citat). I sad razmišljam ovako - kad je to AA forum, realno tu mogu da banu ljudi koji su već u AA, pa da pravimo svoju privatnu prćiju ne služeći mnogo širenju poruke, i mogu da banu retki koji traže upravo AA, zbog pozitivnih ili negativnih razloga, nebitno. SVI OSTALI koji ne znaju za AA, a to je velika većina, potpuno maše ovaj forum. Druga stvar je vezana za ono prvo što sam pisao o slobodi i širini govora i tema - kada je AA prva i jedina ideja ovde onda je sve suženo. Da je u pitanju ipak alkoholizam, onda bi tu imali i neke ustanove, razne načine lečenja, "kućna skidanja" ako je potrebno, razna iskustva, svega je bilo u životima ljudi, a tada bi, uz veru koju sam pominjao, ovaj program zaista odskočio od svega drugog. Bar se meni dogodilo da tako odaberem 12 koraka posle skoro trocifrenog broja pokušaja lečenja. Verujem da što su teme šire (a ne uže vezane za AA) to će AA priča zapravo privuću radoznalost većeg broja ljudi i nadu da je oporavak zaista moguć. Nadam se da sam uspeo da prenesem svoj trip u ovih par rečenica usput razmišljajući da ne napišem kilometarski text kojim bih vas zatrpao. Ostaviću nešto i za drugi put.

E, da, jbg =)
Neverovatno me otvorilo čitanje svega što ste ovde pisali i razmišljanje o tome. Blag način komunikacije, razmišljanje o tuđim stavovima i otvorenost da se sopstveni menjaju, meni je ta otvorenost puno pomogla da menjam način na koji sam živeo, a i dan danas mi pomaže da stvari koje ne funkcionišu promenim pitajući prvo druge - šta da radim? Hvala vam na tome, carevi ste (i carice)!
Moon child

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 05 Sep 2012, 14:42

Hvala Admine za narandžu
sad ću da se rapojasam
tebe ću prvog da banujem (icon_twisted) (icon_twisted) (icon_twisted)

admin
Admin sajta

Post by admin » 05 Sep 2012, 15:16

natasha wrote:tebe ću prvog da banujem (icon_twisted) (icon_twisted) (icon_twisted)
Nažalost ta opcija nije moguća a upravo sada menjam moderatorske dozvole pa ćete imati neka oganičenja
Analitycs wrote:Đole je napisao:Verujem, cenjeni sude, da dobro poznaješ ljude,
DA poznajem
Image

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 05 Sep 2012, 15:19

ma dobro, smiri se, prošlo je....

Za sve je kriv Toma Sojer...

... to je bilo iskušenje on je tako dobro terao po svom....

Post Reply