Rad Foruma

Obaveštenja o radu foruma

Moderator: admin

maya

Re: Kako da se otreznim? - Bolnica - detoks

Post by maya » 03 Oct 2012, 13:42

A za šta je to, onda, primer? Kako neko sme da piše na ovom forumu o alkoholizmu. Opet neki predlog? Ili savet, koji mi, inače, nikad ne dajemo?

P.S.

Izvini što sam ti sinoć ubalavila onu cigaretu! ;)

nale

Re: Rad Foruma

Post by nale » 03 Oct 2012, 13:55

aurora wrote:Moderator za engleski deo? Talita! Može i Natasha. i šta je tu toliki problem?
Ne zelim da budem moderator, tj. ne zelim da preuzmem tu obavezy na sebe, a malo mi je i nezamisliva ideja da ja moderisem deo foruma na kojem neka druga osoba (i samo ona postuje). Da ja budem neki njegov licni cenzor ili ga stitim od napada intrudera?
Po meni, taj deo foruma (kao zasebne celine) je sada suvisan.
Mogla bi da bude samo tema u okviru nekog sireg dela, kao sto je "opusteno" ili "razno".
naca wrote:Predlazem da se sakupimo na jednom mestu - kod admina kuci,
a Natashu da pitamo da se ukljuci na skajp i da u jednom danu zavrsimo posao.
Ovaj predlog svesrdno podrzavam i, sto se mene tice, oberucke prihvatam :D

maya

Post by maya » 03 Oct 2012, 14:01

Evo nas! Dolazimo na lice mesta.

Prema rečima moderatora Nace, ovaj deo AA foruma (skrećeno Foruma) je najbolje mesto da se prodiskutuje o daljem radu i uređenju ovog tako značajnog internet projekta, na kome se skupljaju alkoholičari, pijani i trezni, da diskutuju, razmenjuju mišljenja i pomažu jedni drugima da ostanu zdrave pameti i trezni.

Takođe, ovde možemo sresti i one koji imaju problema sa nekom drugom zavisnošću, ali ih u poslednje vreme, nažalost, retko srećemo. Alkoholičari su trenutno prisutni u najvećem broju i kako to obično biva kad se o ovakvoj, zaista posebnoj vrsti ljudi radi, ne zna se više ni ko pije, ni ko plaća.

Naime, kako je svima dobro poznato, ovde je nastala mala zbrka oko malih stvari, koje bi trebalo nekada i rešiti.

Naš poznati moderator Naca je izjavila:

Dođite kod admina i sve će biti rešeno.

Drugi moderator Natasha je pozdravila ovu odluku i pokazala spremnost za saradnju.

Admin, glavni akter, glavni i odgovorni urednik i neko ko zaista ima svu moć ( a nije Viša sila), trenutno nije u mogućnosti da se pojavi na Forumu. Informacije o njegovom odsustvu i razlozima njegovog ne izjašnjavanja o važnim forumskim pitanjima, nisu nam za sada dostupne.

U svakom slučaju, krenula je neka akcija!

Sad nam ostaje samo da se nadamo da ta akcija neće ostati samo na papiru, u ovom slučaju, na ekranu i da će biti sprovedena najkasnije do decembra 2018. godine.

A do tada, čuvao vas i blagoslovio Bog. ( BB, kraj poglavlja Vaši izgledi; ne znam koja strana, mrzi me da tražim. )

Sa lica mesta, član AA foruma, Aurora
Last edited by maya on 05 Oct 2012, 22:06, edited 2 times in total.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 03 Oct 2012, 14:01

Ja se izvinjavam što se ubacujem sad između vas dve u diskusiju ali mnogo mi je zgodno da baš sa na ovom mestu kažem nešto što me već duže vremena kopka/svrbi/tišti i pišti.
Ako sam ja Nacu dobro razumela ona je htela da pokaže kako i ova, postojeća struktura našeg foruma, takva kakva je, dozvoljava pisanje o svemu što se tiče alkoholizma (nasuprot mišljenju nekih od nas da ova struktura kakva je sad omogućava uglavnom pisanje o AA; iz čega sledi ono Talitino da ovde možeš samo da se vrtiš oko diskusije za ili protiv AA; iz čega dalje slede i Vukov i moj komentar da to sve skupa jako limitira broj i vrstu ljudi koji tragaju za raznovrsnim odgovorima u vezi raznovrsnih pitanja o alkoholizmu).

Slažem se da priča o nečijem uspehu/neuspehu lečenja u Drajzerovoj može da se piše pod poglavljem "Kako se dolazi do uspeha". Ali lično mislim da je teško da će bilo ko, ukoliko nije već u AA, birati da piše pod većinom poglavlja Alkoholizma na našem forumu, prosto zato što su to sve uglavnom nazivi poglavlja iz Velike knjige."Kako se dolazi do uspeha", "Mi skeptici", "Naši izgledi i obećanja"... To nama ima smisla jer znamo o čemu se radi, ali ljudi koji nisu iz te priče a hteli bi da podele svoje iskustvo ili pročitaju tuđe, lakše bi se snašli ako bi to o drugim oblicima lečenja bilo sve pod poglavljem koje bi se zvalo na primer "Institucinalizovani oblici lečenja" ili "Bolničko lečenje"... Tako nekako... Mislim da to ima više smisla nego "Kako se dolazi do uspeha"...
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

maya

Post by maya » 03 Oct 2012, 14:02

Ne mogu više da se pravim da sam normalna kad nisam!!!

nale

Post by nale » 03 Oct 2012, 14:04

Mislila sam da smo se mi odavno slozili da ovaj forum nije AA sastanak.
Ako zelim da dam savet nekom, dacu i ovde, a i na sastanku, ko ce da mi zabrani :).
Drugo je da li ja smatram da je korisno davati savete i da li znam sta je za nekog drugog dobro.
I dalje verujem da svuda, na svakom mestu i u svakom trenutku, svako govori u svoje licno ime.

Elem, nekako u mojoj glavi postoji bitna i sustinska razlika u davanju saveta i pruzanja (sirenja) informacije.

Moje je da ako posedujem neku informaciju za koju smatram da mi je bila od koristi, podelim sa nekim drugim.
Ako to uradi nekoliko ljudi, osoba koja cita te informacije ce imati mogucnosti da izabere koja od tih informacija joj se cini kao korisna za njenu/njegovu situaciju.
Last edited by nale on 03 Oct 2012, 15:08, edited 2 times in total.

nale

Post by nale » 03 Oct 2012, 14:06

natasha wrote: Ali lično mislim da je teško da će bilo ko, ukoliko nije već u AA, birati da piše pod većinom poglavlja Alkoholizma na našem forumu, prosto zato što su to sve uglavnom nazivi poglavlja iz Velike knjige."Kako se dolazi do uspeha", "Mi skeptici", "Naši izgledi i obećanja"
Daaaaaa, bas sam juce to pricala sa Nacom!

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 03 Oct 2012, 14:08

aurora wrote:Ne mogu više da se pravim da sam normalna kad nisam!!!
Hahahahaha genijalno!
Evo mi konkurentske rečenice za naziv ženskog punk benda.
Aurora, ako hoćeš da budeš član benda (i to počasni) - molim te javi mi se na pp.

Tako uopšte ne moramo da se pravimo da smo normalne, možemo da ludujemo koliko nam duša ište.
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

nale

Post by nale » 03 Oct 2012, 14:09

aurora wrote:Sad nam ostaje samo da se nadamo da ta akcija neće ostati samo na papiru, u ovom slučaju, na ekranu i da će biti sprovedena najkasnije do decembra 2018. godine.

Sa lica mesta, član AA foruma, Aurora
Hahahahaha, bas tako!!!

nale

Post by nale » 03 Oct 2012, 14:11

Natasha i ja pisemo iste stvari u isto vreme na razlicitim temamama.

Pisem i upisavam se od smeha.
Majko mila, ovo je stvarno ludnica.

Premesticu link na muziku :)

Post Reply