Rad Foruma

Obaveštenja o radu foruma

Moderator: admin

maya

Re: Kako da se otreznim? - Bolnica - detoks

Post by maya » 03 Oct 2012, 14:13

Ma, shvatila sam ja Nacu i zbog čega je ona stavila ovaj primer.

A zar je do sada bilo zabranjeno to pisati? Ja mislim da nije. Na OA delu ja sam pisala o svim vidovima lečenja poremećaja u ishrani i niko mi nikad nije to zamerio.

Zar treba naglašavati da alkoholičar sme da napiše da je išao i na bolnička lečenja i svoja iskustva tamo. Ja shvatam Nacine dve teme koje su primer, ali su mi totalno suvišne.

I sad razmišljam: zar je i to neko ranije branio?
Last edited by maya on 03 Oct 2012, 14:22, edited 1 time in total.

natasha
Moderator foruma

Re: Kako da se otreznim? - Bolnica - detoks

Post by natasha » 03 Oct 2012, 14:16

aurora wrote:Zar treba naglašavati da alkoholičar sme da napiše da je išao i na bolnička rešenja i svoja iskustva tamo. Ja shvatam Nacine dve teme koje su primer, ali su mi totalno suvišne.

I sad razmišljam: zar je i to neko ranije branio?
ne nije niko branio nego...
natasha wrote:teško da će bilo ko, ukoliko nije već u AA, birati da piše pod većinom poglavlja Alkoholizma na našem forumu, prosto zato što su to sve uglavnom nazivi poglavlja iz Velike knjige."Kako se dolazi do uspeha", "Mi skeptici", "Naši izgledi i obećanja"... To nama ima smisla jer znamo o čemu se radi, ali ljudi koji nisu iz te priče a hteli bi da podele svoje iskustvo ili pročitaju tuđe, lakše bi se snašli ako bi to o drugim oblicima lečenja bilo sve pod poglavljem koje bi se zvalo na primer "Institucinalizovani oblici lečenja" ili "Bolničko lečenje"... Tako nekako... Mislim da to ima više smisla nego "Kako se dolazi do uspeha"...
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

Vuk
Moderator foruma

Re: Rad Foruma

Post by Vuk » 03 Oct 2012, 14:17

talita wrote: Ne zelim da budem moderator, tj. ne zelim da preuzmem tu obavezy na sebe, a malo mi je i nezamisliva ideja da ja moderisem deo foruma na kojem neka druga osoba (i samo ona postuje). Da ja budem neki njegov licni cenzor ili ga stitim od napada intrudera?
Po meni, taj deo foruma (kao zasebne celine) je sada suvisan.
Mogla bi da bude samo tema u okviru nekog sireg dela, kao sto je "opusteno" ili "razno".
Sa ovim se skroz slažem. Jano mi je zašto je u početku stavljen engleski deo, ali kao što vidimo i mnoge druge stvari se menjaju od prvobitne ideje. Mislim da su te promene odlične jer su prirodne i proizilaze iz realnog stanja stvari, odraz su onoga što jeste i onoga što nije umesto onoga što bi neki volelli da jeste. Istina je da na engleskom delu ne piše niko osim Koleta, koliki je broj novih koji su došli preko ovog dela foruma nije mi poznat. Ako ima ikakve svrhe ostavljati engleski deo onda se stvarno slažem da se kao jedna tema prebaci u AA deo foruma, ako nema ni toliko svrhe onda neka se briše.

Što se viđanja tiče ja sam voljan.
Moon child

maya

Post by maya » 03 Oct 2012, 14:26

Upravo je u našu redakciju stigla i najnovija informacija. Predlog poznatog moderatora Nace prihvatili su i svi ostali moderatori. Jedini moderator koji se nije izjasnio je Kole, ali očekuje se da će on u toku dana već napisati neki citat iz Velike knjige ili odgovoriti nekom meditacijom.

maya

Post by maya » 03 Oct 2012, 14:28

Do sledećeg uključenja, želimo vam prijatan oporavak i boravak na AA forumu.

admin
Admin sajta

Post by admin » 03 Oct 2012, 16:03

aurora wrote:Admin, glavni akter, glavni i odgovorni urednik i čovek koji zaista ima svu moć ( a nije Viša sila), trenutno nije u mogućnosti da se pojavi na Forumu. Informacije o njegovom odsustvu i razlozima njegovog ne izjašnjavanja o važnim forumskim pitanjima, nisu nam za sada dostupne.
Dragi moji moderatori registrovani članovi i posmatrači foruma
Kao u starim grčkim epovima admin pušta članstvo da samo uređuje forum sve dok se članovi prdržavaju pravila koje je on odredio.
On da se nebi mnogo zamarao smrtnim porblemima članstva imenuje neke drage i mile osobe da ga menjaju i podeli im titule moderatora
Koliko sam shvatio problem je u tome što Kole ima moderatorska prava i što ih po vašem mišljenju zlupotrebljava.
Ja stvarno neznam šta Kole tačno radi da ste toliko ogorčrni na njega.
Možda zbog toga što briše postove???????
Briše postove koje nisu u skladu sa AA temom ili sa tradicijima AA ili kada neko osporava AA učenje.I to radi revnosno i temejlno.
U čemi je onda problem pitam se pitam!

Što se moderatorskih prava tiče na normalnim forumima ona se nedobijaju po defoltu već se zaslužuju
Ovo sigurno povređuje taštinu nekih moderatora
talita wrote:Ne zelim da budem moderator, tj. ne zelim da preuzmem tu obavezy na sebe, a malo mi je i nezamisliva ideja da ja moderisem deo foruma na kojem neka druga osoba (i samo ona postuje). Da ja budem neki njegov licni cenzor ili ga stitim od napada intrudera?
Ovo je primer šta član misli da je moderatorski posao i to skroz pogrešno.
Ali to nije sada tema

Znači da li Kole ima modretorska prava ili da li iko ima moderatorska prava nerešavja u fudamentu egzistenciju ovog foruma
Vratimo se na početak ove teme viewtopic.php?f=62&t=777 i da nastavimo šta nam valja činiti da se ovaj forum stvarno oživi.
Image

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 03 Oct 2012, 16:24

Verujem da možemo da nađemo hiljadu dobrih rešenja da se forum napravi još boljim. Takođe mi se čini da ideja da se sve reši od jednom nije ništa drugo nego odugovlačenje da se najočigledniji problemi reše odmah. Neću učestvovati u daljoj diskusiji dok ne vidim da se bar najveći problem, a za koji su izgleda svi složni da postoji, ne reši. Deluje mi prosto kao pričanje u prazno bez volje da se dogovoreno zaista i tehnički isprati.

Što bi rekli "Ne bih vas dalje zadržavao" (icon_e_biggrin)
Moon child

nale

Post by nale » 03 Oct 2012, 16:50

Pa hajde neka mi neko onda objasni sta radi moderator.

Ja sam negde procitala da je "Moderator urednik foruma. On uredjuje podforume i teme, odnosno briše poruke koje nisu u skladu sa pravilima i zaključava teme i određuje njihovu važnost."

U slucaju koji se odnosi na uredjenje dela na engleskom jeziku ja to vidim onako kako sam i napisala.
Last edited by nale on 03 Oct 2012, 17:00, edited 1 time in total.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 03 Oct 2012, 16:54

admin wrote:Ja stvarno neznam šta Kole tačno radi da ste toliko ogorčrni na njega.
Hajde da se još jednom, poslednji put poigramo igre istine, kao da ne znamo koja ti je strategija u pitanju.
Evo prvo bukvalnog odgovora na tvoje retoričko pitanje:
- Banuje članove i briše postove na delovima foruma na kojima nije moderator, bez prethodnog dogovora sa ostalim moderatorima
- Izbrisao je Analitiksa sa foruma i time obesmislio gomilu tema i postova na forumu

Ali sve i da se ništa od toga nije dogodilo, moj lični razlog je sledeći:
- Moderator Kole je, kao osoba koja je između ostalog zadužena za sprečavanje zlostavljanja i verbalnog nasilja na forumu, mene, kao članicu foruma izvređao u privatnoj poruci
-Moderatorka Naca mi je, kad sam digla frku oko toga objasnila da je to moj lični problem sa Koletom, a ne problem foruma
- Sad mi i Admin službeno saopštava da Kole radi sve po propisu

Zato ja službeno molim Admina da mi oduzme moderatorsku funkciju (ovo je drugi put, javno, a poslaću i pp u slučaju da ne pročita ovaj post), pošto ja nemam kvalitete koji se na ovom forumu za moderatorsku funkciju traže.
I molim ga da to uradi što pre, dok ne ovlada mnome želja da učinim sebi isto što je Kole učinio Analitiksu - da se jednostavno, jednim moderatorskim klikom (samo)ukinem

Poslednjih dana bila sam ovde samo zbog toga što je atmosfera delovala kao da stvari konačno kreću na bolje.
Pošto sam očigledno svo vreme bila u zabludi, sa zadovoljstvom ću se povući.
Stvarno ne želim da budem deo foruma gde su Kole i Stole moderator i admin
Lolek i Bolek
Mirko i Slavko

Aj Ćao
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

nale

Post by nale » 03 Oct 2012, 17:17

admin wrote:Kao u starim grčkim epovima admin pušta članstvo da samo uređuje forum sve dok se članovi prdržavaju pravila koje je on odredio.
On da se nebi mnogo zamarao smrtnim porblemima članstva imenuje neke drage i mile osobe da ga menjaju i podeli im titule moderatora
Pa onda je admin trebalo odavno da reaguje.
Npr. cim je Kole obrisao bilo koji post samo sto nije u skladu sa AA ucenjem jer to nije u skladu sa pravilima foruma te samim tim predstavlja krsenje pravila koja je admin odredio.
Nigde u pravilima foruma se ne pominje da teme treba da budu u skladu sa AA "ucenjem".
Admin podelio titule, obicni smrtnici se zaigrali pa napravila pometnju u raju, red je da admin, kao vrhovni, sad uzme te titule i postavi nove smrtnike.

Mene stvarno pocinje ozbiljno da boli glava od ovog.
Jbg, ako nema resenja, nema.
Odoh ja da se bavim stvarima koje mogu da promenim, ovo izgleda mogu samo da prihvatim.

Svako dobro, dobri ljudi!

Post Reply