Molim Vas za pomoc

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Post Reply
iskolcic

Molim Vas za pomoc

Post by iskolcic » 25 Nov 2014, 01:18

Pozdrav svima!
Imam problem sa alkoholom,toga sam potpuno svestan.Imam 40 godina i otac sam dvoje dece.
Mislio sam da cu moci sam da se otarasim ovog zla ali ocigledno ne ide.Pijem iskljucivo pivo,od svoje otprilike 17-e godine,ne napijam se svaki dan ali svaki drugi popijem po 6,7 piva, nekad i svaki dan pa napravim pauzu od 3-4 dana ,pa posle obicno sledi napijanje ozbiljno itd,uvek u vecernjim satima. Do otprilike pre dve do 3 godine poceo sam da imam ozbiljnije probleme u smislu odnosa sa ljudima itd,gubim kontrolu,ali prosto najgore mi je sto me je nenormalno sramota posle napijanja i zbog gomile gluposti koje izjavljujem u takvom stanju. Za sada u porodici roditelji i zena vide da imam problem ali ne vide tto tako da ga ne mogu sam resiti i da je to postao za mene velik problem. Po prirodi sam mirne naravi i ne pravim probleme. Zivim u provinciji i ne mogu da se javim u lokalnu bolnicu iz razloga sto se bavim takvim poslom i za to prosto nije dobro da neki ljudi znaju. Javio sam se jednom prilikom jednoj doktorici preko jednog prijatelja koji je zaposlen na tom odeljenju,dosao sam u nekim vecernjim satima ali ona je rekla da nezna nikog ko to radi privatno i da jedino da se javim sutra ujutro,to nisam mogao da prihvatim zbog male sredine u kojoj zivim i ne bi neki ljudi trebalo da znaju. Isao sam u NS u privatnu bolnicu ali tamo su opet cene velik problem za mene. Molim Vas da mi nekako pomognete i da me uputite da se javim negde a da to nije sredina u kojoj zivim ,dakle potpuno sam svestan da sam alkoholicar i da imam sa tim problem,motivisan sam maksimalno i zelim da se otarasim tog zla.

HITNO MI JE POTREBNA POMOC,NE MOGU VISE OVAKO DA ZIVIM.

zvezda

Re: Molim Vas za pomoc

Post by zvezda » 25 Nov 2014, 22:54

Zdravo druze (icon_e_smile) .
Super je to sto si shvatio da imas problem i da zelis da ga resis. Mozda je odluka da prestanes sa svakodnevnim dolivanjem alkohola u sebe najvaznija stvar koju ces ikada uraditi za svoj zivot (a i za dobrobit svoje porodice). Bravo!
Ja nisam bas prava osoba koja moze da te posavetuje sta je najbolje za tebe tj na koja vrata da pokucas. Posto sam iz Bgda ovde je izbor pomoci u svakom slucaju veci. Mogu ti reci da je meni najvise pomoglo ceprkanje po internetu i jedan engleski forum za pomoc alkoholicarima + psihijatar koji se privatno bavi bolestima zavisnosti.
Na pocetku, tj prvih mesec - dva mnogo mi je znacilo pisanje dnevnog psihofizickog stanja na ovom forumu.Imala sam tu i tamo neku prepisku sa ljudima sa slicnim problemom ili pismo podrske od starih drugara iz aa grupe (dok je ovaj forum bio ziv... tamo neke 2012).
Kao i ti, ja nisam bila spremna zbog svog posla da se upustim u institucionalno lecenje i "javno eksponiranje", pa cak ni da odem na neki aa sastanak zbog eventualne mogucnosti da tamo sretnem "nekoga" (icon_redface). Posto si ti iz provincije da li je moguce da ides na aa sastanke u NS? Ne znam kojim danima se odrzavaju ali su besplatni i verujem da je mala verovatnoca da nekog poznatog sretnes.
Zaista se radujem i od srca podrzavam tvoju odluku da prestanes da se trujes i tracis svoj zivot.
Ja ne pijem od 13. juna '14. Celih pet meseci + pokoji dan (icon_e_smile) (icon_e_smile) (icon_e_smile) (icon_e_smile) (icon_e_biggrin). Posle prvih mesec dana, pa zatim posle tri meseca, krize su sve redje i brze prolaze.Necu da davim o tome (ako te nesto interesuje imas pisanije na mojoj temi).
Sada sam, za razliku od proslog puta, svesna da se nikada necu moci sto posto opustiti i reci da sam izlecena.Alkoholizam je hronicna neizleciva bolest. Nazalost (icon_cry). Ali, bolest koja se moze drzati pod kontrolom. Znam za jadac! Prvi put sam pala posle skoro nepune dve godine (icon_cry)...Na greskama se ucimo.
Ukoliko zelis mozes mi slobodno pisati.
Nisam bas redovni posetilac foruma ali pre nego sto odem kod Engleza,s vremena na vreme provirim da vidim da li se ovde pojavio neko kome treba ruka,rame,topla rec (icon_e_smile).
Veliki topli pozdrav i drzim ti fige!
Zvezda

zilijen9

Post by zilijen9 » 26 Nov 2014, 20:28

Zdravo druze,ja sam tek juce pronasao ovaj sajt pa eto nalete na tvoju pricu.
Trenutno sam na lecenju na VMA posto ja nemam problema sa tim da javno kazem da sam alkoholicar i da se lecim od te pogane bolesti.Napravio sam recidiv pre 2 meseca a pre toga sam apstinirao punih 5,5 godina...i koliko kog sam ja bio siguran da sam izlecen i da vise nikad necu okusiti alkohol djavo ipak ne spava!!
Te 2008. god sam bio u mnogo teskom stanju sa upalom pankreasa,svakodnevno pio po litar zestine (pivo ne racunam)...u mnogo,mnogo teskom stanju.Hospitalizovan sam mesec dana,pa dnevna bolnica....Ali posto je ovde rec o tebi ja mogu samo da ti kazem da si ti napravio vekliki korak posto si priznao sam sebi da si ALKOHOLICAR i da kreces u borbu sa tom bolesti zavisnosti.AA ne znam kako funkcionisu,nisam cak ni znao da postoje kod nas ali eto mogao bih posetiti grupu da podelim iskustva sa tim ljudima.Posto se kod AA grupe predpostavljam ne naplacuju potrazi gde ti je najblize...bice ti bolje sigurno kad podelis sa nekim tvoju pricu a cujes i druge.Nisi mnogo star.mozes da se bavis fizickim aktivnostima..trci,vezbaj,nema bolje terapije od fizicke aktivnosti.Ja sam poceo da trcim svako vece kad vreme dozvoljava,mladji sam od tebe 4 god. tako da mozes i ti.
Ako hoces preporucicu ti neku literaturu...pisi,pitaj sta god te zanima ako hoces i u privatne poruke(ako to ovde ima)posto rekoh da sam juce nasao ovaj sajt pa neznam.
Meni se pre 2 meseca srusilo sve kada sam 10 dana sipao u sebe sta sam stigao posle 5,5 godina ne pijenja i normalnog zivota.Ali eto,krecem ispocetka i svaki novi dan bez alkohola je pobeda.Samo hrabro..pozzz

naca
Moderator foruma

Post by naca » 03 Dec 2014, 14:51

Dragi iskolcic dobrodošao na forum.
Ja sam alkoholičarka i ne pijem već neko vreme.
Idem na AA sastanke u Beogradu,
a ima i AA sastanci u N.Sadu,
Ponedeljkom u pola 7 (18 l 30)
Ul Seljačkih Buna 85,
Novo Naselje, Bistrica.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 04 Dec 2014, 21:21

Jej, dobrodošao na forum i zilijen9
zilijen9 wrote:AA ne znam kako funkcionisu,nisam cak ni znao da postoje kod nas ali eto mogao bih posetiti grupu da podelim iskustva sa tim ljudima.
Dobrodošao si i na sastanak AA,
Višegradska 23
ponedeljak, 18 i 30
utorak, 17
sreda, 17 i 30
petak, 17
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

alexa

Post by alexa » 08 Dec 2014, 15:51

iskolcic

nadam se da si dobro. ako ti je engleski ok, imas online grupe...bolje ista nego nista. sastanci su svaki dan.
link je http://www.e-aa.org/chat.php

drzi se

HenryHooge

Molim Vas za pomoc

Post by HenryHooge » 18 Mar 2019, 13:12

Jako se lose osecam, ponovo sam u depresiji, jedva izdrzavam na poslu, u kuci ne funkcjonisem nikako, znoje mi se ruke, drhtim, povraca mi se, nemam apetita.Najgore sto nisam u stanju da vodim racuna o djetetu od 7 godina, moram sutra da je vodim na rodjendan, ane znam ni sama kako cu.Bojim se ljudi, price sa ljudima.Sve je pocelo prije 7 dana, pijem cipralex 7 dana, kada ce poceti da djeluje, bojim se da cu skroz poluditi. Pisite, molim vas

ODPAKLADOAA

Post by ODPAKLADOAA » 28 Mar 2019, 21:15

Dobra večer. Kako si. Nedaj se zbog dijeteta ali i zbog sebe, Bori se i potraži susret.

Post Reply