Iz dana u dan lazem sebe i druge!!!

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

zvezda

Re: Iz dana u dan lazem sebe i druge!!!

Post by zvezda » 26 Jun 2014, 07:07

Dragi Ivane, vazno je da nisi odustao!
Sta se desilo – desilo se, idemo dalje. Probaj da ne mucis sebe sa krivicom, od toga nema vajde. Misli o tome kako si 10 dana bio trezan i neka te to vodi u nove trezne dane. Nije nam lako ali uz jaku volju i zelju da se promenimo, za dobro nas, nasih najblizih i ljudi koji nas vole, mi to mozemo! Svaki dan bez alkohola je nasa mala licna pobeda. Ma kakvi mala, velika!
Danas idem na sluzbeni put pa nemam vremena za duze kuckanje. Samo da znas da sam tu, rame uz rame sa tobom.
Igra se nastavlja (icon_e_smile)

Veeeeeliki pozdrav,
Z.

P.S. da li znas koji je bio razlog (okidac) za famoznu “prvu casu”?

zocadoca

Post by zocadoca » 26 Jun 2014, 09:13

Pozdrav druže,
pročitao sam tvoju priču,bar koliko je ovde dostupna,a i komentare na nju..,i šta reći?!?
Prvo da se upoznamo ja sam,NA LEPOM SRPSKOM JEZIKU "ZOČA AKOHOLIČAR U OPORAVKU IZ PROVINCIJE"!!
Ovo iz "provincije" ili lepše rečeno iz "unutrašnjosti" mi najviše teško pada u trenucima kada sam u problemu i kada pojavi jadno od mogućih dilema "POPITI ILI NE", a ja to nemam sa kim i uz koga da razrešim!Nema mojih prijatelja i SABRAĆE ALKOHOLOČARA U OPORAVKU IZ AA!!
Pitaćeš se možda zašto ovako počinjem razgovor sa tobom,ali to je zato što neznam jesili i ti iz "PROVINCIJE" ili su ti vtrata AA sastanaka na "dohvat ruke"!Jer ako su TU BLIZU a ti izbegavaš da ih otvoriš onda ti iz ličnog iskustva, koje od MOG PRVOG DOLASKA U BEOGRAD I "OTVARANJA VRATA " AA SATANKA EVO TRAJE 3 GODINE 8 MESECI I 22 DANA 1361 DAN DAKLE JA SAMO DANAS NEPIJEM!!
Zato druže moj preskoči jedan dan, "KAJANJA,GAĐENJA I MRŽENJA SAMOG SEBE, IZBEGAVANJE I SKRIVNJA OD SEBE I DRUGIH!!"(kako samo pznato zvuče ove doživljene i proživljene reči) i pokušaj da nađeš način na koji bi se ODLUČIO I POKUŠAO DA OTVORIŠ POMENUTA VRATA i videćeš,što rekli ljudi "NEBOLI I NEŠKODI ,A KAD JE TAKO ONDA SAMO MOŽE DA POMOGNE ,A DA ODMOGNE NIKAKO"!!

Još jedan put veliki pozdrav od Zoće alkoholičara u oporavku koji je zahvalan dobrom Bogu i svojoj Višoj Sili,a koje je našao u AA,na današnjem DANAS jer danas nepijem,a JEDVA ČEKAM DA SUTRA POSTANE DANAS PA DA TO ISTO PONOVIM!!!

zvezda

Post by zvezda » 26 Jun 2014, 17:56

ciao ivane (icon_e_smile)
kako je prosao danasnji dan?
ja sam se pre pola sata vratila u bg.
kod mene je (kuc,kuc i pljuc,pljuc) bas nekako mirno (spolja i unutra (icon_e_wink)). Jedem tresnje i svratila sam malo na forum da vidim kako si.
danas su tacno dve nedelje od kako ne pijem. Kuuuul.
pisi (ako zelis) kako se osecas, sta te muci ili raduje... ma sta god (icon_e_smile).

veeeeliki pozz,
z.

Ivan81

Post by Ivan81 » 30 Jun 2014, 15:27

Pozdrav Zoco i pozdrav Zvezdo...

Sve sto pisete ima smisla itekako,ali sam ovih dana upao u neke probleme i skapirao da je to ,,triger,, da popijem neko pivo.Sad sam se u subotu uvece bukvalno odvalio da mi se zgadilo sve,pa tako mogu da kazem da je danas novi pocetak i drugi dan da ne pijem.Cim dodje problem,ja posegnem da bih od istog pobegao i kapiram da to nije resenje.
Imam ove nedelje posla pa se nadam da ce mi to pomoci da se opet povratim na onih 7+ dana...
Ovi dani koji dolaza to jest tih prvih 7 su mi nocna mora fizicke i psihicke prirode.Cas sam ok,cas sam lose,pa se preznojim,pa mi muka,pa se smejem ili mi dodje da placem,kapirate me naravno.
Trudicu se da resavam problem i da se uhvatim u kostac sa njim,a ne da ga sakrijem iza 3-4 piva pa ko ga j..e sto se kaze.Tesko jeste znam i nije mi prvi put,ali moram i imam zelju a mislim da je to vrlo bitno u celoj prici...

Pozdravljam vas sve puno,do sledeceg posta POZDRAV,

Ivan.

zvezda

Post by zvezda » 30 Jun 2014, 19:15

Heeej Ivane, dobro dosao!
Dragi I., sve sto si napisao nije mi strano.
Bila sam tamo, tapkala u mraku. Sada nisam u totalnom mraku, u tunelu sam i mislim da se tamo negde nazire svetlo. Ono sto je vazno je da sam nastavila da se krecem napred i da se iskreno radujem zbog toga (icon_e_smile) . Isto tako sam svesna da svakoga bozijeg trenutka mogu da ljosnem, aaaali , ovaj put cu prvo da sacekam 10-15 minuta , da preduzmem neku od akcija za spasavanje…..bla,bla,bla….necu da ti dosadjujem I solim pamet, ovo si sigurno procitao/cuo hiljadu puta,jel da?
U nekom od skorasnjih postova nabrojala sam moje osnovne trigere. Uceci na sopstvenim padovima I podizanjima postala sam svesna da te okidace moram “prevariti” pre nego sto pocnu da divljaju u mojoj glavi, a da bih to mogla morala sam ih prvo prepoznati i nazvati pravim imenom.
Probaj i ti da ih “postrojis” (situacije, osecanja) na neko papirce ili blokcic. Svaki put kada ti progovori onaj tvoj”djavo ispod sesira” a ti prvo zgrabi neko bezalkoholno pice (npr sok od jagode, hahaha zamisli pivo posle toga) i neki slatkis. Pa odlozi to prvo pice na 15ak minuta I razmisli sta te TO “spopalo” (tome sluzi papiric sa okidacima). Ukoliko ti djavo jos uvek nesto sapuce a ti uzmi ponovo casu nekog decijeg pica ili se nali kiselom vodom. Mozes se i najesti kao prase ako mislis da ce ti to pomoci. Bilo bi super ako bi nazvao nekoga ko bi ti skrenuo misli ili mozes preduzeti neku fizicku akciju. A mozes i trk na forum i udri po pisanju, uradices pravu stvar za sve nas (icon_e_smile) ( mislim na nas dvoje + pritajene citace (icon_cool) ). A da, i sto dalje od kafica i prodavnice.

Eto ti sad, nastavila sam da solim pamet. Izvini.

Tu sam, ne moram da ti napominjem. Cimaj kad god ti treba neka podrska (bolje mene nego pivo (icon_e_wink) )

P.S. vreme koje si trosio na pice tj pijancenje pokusaj da ispunis nekim novim sadrzajem (jbga, bas sam pametna (icon_rolleyes) )

Veeeliki,topli,podrzavajuci pozdrav,
Z.

Post Reply