16 dana trezan

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

sale82

Re: 16 dana trezan

Post by sale82 » 19 May 2013, 20:26

Hvala natasha! Danas sam bolje imao sam ispunjen dan drugaru sam nesto pomagao ,video se sa nekim dragim ljudima koje godinama nisam video prisetio se nekih lepih vremena provedenih sa njima. Opusteno smo pricali bez nekih opterecujucih tema, sam susret sa tako pozitivnim ljudima mi je vratio snagu. Dok ovo kucam osecam se bas lepo pun neke pozitivne energije (icon_e_smile) steta sto nismo u mogucnosti cesce da se vidjamo,ali meni su dosli danas kad mi je to bilo najpotrebnije i to potpuno neocekivano.

sale82

Post by sale82 » 20 May 2013, 19:32

Dan po dan guram nekako trezan! Nekad se dobro osecam ,nekad tuzno i usamljeno ,zabrinuto bitno je da losa raspolozenja ne traju dugo kao ni dobra menja se iz dana u dan.Za par dana ce biti mesec dana treznosti (icon_e_smile) trenutno me nista dugo ne drzi kao da nemam koncentraciju

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 21 May 2013, 10:31

Join the club Lol
Na mojoj strani sveta mracno, kisno popodne.
Sve me mrzi da radim a kad legnem da odmorim - dosadno mi je.
Malo sam zadremala - probudio me telefon.
Danas je jedan od onih dana.... (icon_neutral)

Kod tebe je bar leto, a ovde jesen... Pih.
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 23 May 2013, 10:44

B R A V O Sale82 ... samo guraj
Svaki dan je zlata vredan.
...
I ovde je ovih dana prava jeseeen, kisa lije i hladno je, brrrr
sve koji citaju grli i ljubi trezna Naca
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

sale82

Post by sale82 » 24 May 2013, 18:39

Hvala natasha (icon_e_smile) Hvala naco (icon_e_smile) ` Nista posebno kod mene od kuce do posla i nazad. Doneo sam odluku i cigarete da batalim,mada sam to pokusavao i ranije nisam mogao zbog alkohola ne pusim neko vreme dok ne pocnem da pijem i tako u krug,mislim da je sad dobar trenutak da prestanem i da pusim. Jos sam u nekom zimskom snu ,nista pametno ne radim (posao,rucak ,krevet,tv-komp,krevet) ovoliko dugo u kuci godinama nisam bio.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 25 May 2013, 09:23

Dragi Sale82

Ja sam cula da se obicno  ne preporucuje skidanje sa svega u isto vreme, jer je i skidanje sa jedne stvari dovoljno tesko. 
Preporuka je da se prvo ostavi jedna stvar, pa kad se tu malo osnazis I stanes na svoje noge onako cvrsto - onda kreces sa ostavljanjem druge stvari. 
Naravno, ovo sve ne mora tebi nista da znaci, i ne mora da bude tacno za tebe jer - standard I preporuka su jedno a realnost je drugo - ti sebe poznajes najbolje I ako procenis da te ukus cigarete mami na alkohol - a ti probaj da se ratosiljas obe napasti. I ti strucnjaci koji prave preporuke uvek naglase da je ipak najbitnije teoriju prilagoditi realnosti I postovati  razlicitost potreba I licnosti.

Jesi izracunao koliko ce para vise da ti ostane u novcaniku ako prestanes da kupujes I alkohol I cigarete? Taman ces da skupis za more...

sale82

Post by sale82 » 25 May 2013, 16:17

U pravu si natasha! sacekacu jos sa ostavljanjem cigareta. Danas je tacno mesec dana bez alkohola (icon_e_smile) Sta sam dobio, a sta izgubio? Izgubio nisam nista ,dobio sam mogucnost da sredim zivot.Sta se promenilo?Promenilo se to da ni jedan problem nisam napravio,nema grize savesti svadja u kuci, sramote, hodam dignute glave bez spustenog pogleda,nemam potrebe nikom da se izvinjavam.Ja vise nisam specijalista za izgovore i nisu mi drugi krivi za moje probleme(ne krivim drzavu ,politicare,roditelje...)Jednostavno hocu da idem napred bez repova. Svestan sam da je ovo samo pocetak i da trebam jos mnogo da radim na sebi,sto ni malo nije lako.

sale82

Post by sale82 » 25 May 2013, 17:31

Citajuci ovaj forum mnoge stvari su mi jasnije ,dosta odgovora sam nasao i meni je forum puno pomogao da shvatim sta se samnom desavalo, kao i da dobijem potvrdu da je moguce ostaviti alkohol. Ali kad je trebalo da se registrujem strecnuo sam se (sta ako me neko prepozna,privatno, sa posla sta ce reci itd..)Ono sto i jeste trgicno da nisam puno pogresio,videvsi kad neko kaze da je leceni alkoholicar kako ga gledaju. Ali sam prelomio i registrovao se i vidim da bih pogresio da nisam. Kada nisam bas raspolozen i otkucam kako se osecam imam utisak da mi je bar 50%lakse. Uvek dobijem savet ,objasnjenje,podrsku kad god mi treba Hvala natasha (icon_e_smile) Hvala naco (icon_e_smile) A to ne mogu da dobijem od porodice,drugara ne zato sto ne zele nego ne znaju kako, a i ne zelim da pricam sa nekim ko ne moze da me razume.Moje misljenje je da ko god ima problem sa alkoholom a pritom se dvoumi da li treba da se registruje ili ne,da se registruje meni to dosta pomaze.

sale82

Post by sale82 » 26 May 2013, 12:07

Novi dan Nedelja meni nista posebno ,nekad sam se radovao vikendu i sad se malo radujem jel ne radim vikendom (icon_cry) Mislim da je vreme da izadjem iz ove izolacije, ali nikako da se trgnem od petka kad sam dosao sa posla nisam izasao iz kuce. Pokusavam ovih dana da se setim kako sam nekad funkcionisao (kad nisam pio) sta me ispunjavalo cemu sam se radovao i nista osim praznine. Hard disk prazan imam utisak da sam na pocetku necega sto ni ja ne znam sta je to? A tek kako cu se iscupati iz ove situacije to tek pojma nemam.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 26 May 2013, 12:19

sale82 wrote:sacekacu jos sa ostavljanjem cigareta.
I meni se čini da si pametno odlučio, tako je sigurnije, posebno zbog toga što je po mnogim proučavanjima nikotin po dužini odvikavanja i simptomima krize procenjen kao gori i od samog heroina. Doduše na heroin i druge droge se čovek lakše i brže navuče, simptomi krize su mnogo teži i slično, ali nikotin je težak za odvikavanje jer je usvari dosadan ko stenica, ne napušta organizam baš dugo vremena... I onda te dodatno čini nervoznim i razdražljivim pa je u takvim stanjima lakše posegnuti za pićem, kao da se smire živci...

Post Reply