16 dana trezan

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

natasha
Moderator foruma

Re: 16 dana trezan

Post by natasha » 26 May 2013, 12:30

sale82 wrote:Citajuci ovaj forum mnoge stvari su mi jasnije ,dosta odgovora sam nasao i meni je forum puno pomogao da shvatim sta se samnom desavalo, kao i da dobijem potvrdu da je moguce ostaviti alkohol.
Hvala Sale za ovaj feedback, meni to baš mnogo znači jer je ovaj forum još uvek na početku, u fazi formiranja, i važno nam je da čujemo da on koristi ljudima, a još važnije je da imamo priliku da podelimo svoje iskustvo i tako pomognemo i drugima i sebi.
sale82 wrote:Ali kad je trebalo da se registrujem strecnuo sam se (sta ako me neko prepozna,privatno, sa posla sta ce reci itd..)
Hvala ti i za ovo jer si me podsetio na period kad sam odlučivala da li da krenem na AA sastanke ili ne. Prvo što sam pitala bilo je "„Zašto i kako su AA - anonimni alkoholičari kad na te sastanke može da dođe svako, šta ako naletim na sastanku na nekog ko me zna, onda više nisam anonimna...“

Na to mi je jedan član rekao:“ Prvo, na sastanke ne dolazi SVAKO, nego svako ko misli da ima problem sa alkoholom. Taj koji je došao na sastanak, došao je iz istog razloga kao i ti – da potraži rešenje za svoj problem sa pićem. Isto kao što ti ne želiš da on priča gde te je sreo, tako ni on ne želi da ti pričaš gde si srela njega...Tako se anonimnost čuva čak i ako na sastanku sretnemo nekog poznatog. Svi znamo zašto smo tu – zbog sebe...“

Ja mislim da je slično i sa ovim forumom – ko god je ovde taj traži neke odgovore na svoja pitanja o sebi i svom problemu. Ako pričam da sam te prepoznala na forumu Alkoholizam i bolesti zavisnosti, prvo logično pitanje je – a šta sam ja tamo tražila?
Koga zanima da troši vreme čitajući o bilo čemu što ga apsolutno ne dotiče u životu? Otkrivajući tebe otkrivam i sebe...

A mislim da su i inače male šanse da se ljudi prepoznaju po par detalja koje o sebi ovde napišu .Mi ovde mnogo više pišemo o našem unutrašnjem životu, našim osećanjima, razmišljanjima, dilemama, nego o konkretnim detaljima tipa gde radimo, u kom gradu živimo i sl. A ljudi nas prepoznaju upravo po tim konkretnim stvarima, ne po unutrašnjem životu i intimnim mislima koje ustvari delimo više na forumima, anonimno, nego sa svojim najbližima...
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

sale82

Post by sale82 » 26 May 2013, 15:42

A sad i de me neko prepozna bas me briga,ne vidim nista lose u tome sto sam shvatio da imam problem odlucio da pocnem da ga resavam i obratio se za pomoc na mesto gde cu je sigurno dobiti bez osudjivanja. I sto imam mogucnost da vidim kako su se drugi borili i izborili sa istim problemom. Super je sto postoji ovaj i slicni forumi da ljudima u problemu bude lakse da nadju izlaz.

sale82

Post by sale82 » 26 May 2013, 15:54

Sad mi prodje kroz glavu misao ,da sam ranije nasao forum pre2-3god gde bi mi kraj bio. A odgovor nikad jednostavniji! Nisam ga nasao jel ga nisam ni trazio niti me je to intresovalo. Jednostavno meni tad nije bilo vreme za to niti sam bio zreo a jos manje voljan da prestanem da pijem.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 27 May 2013, 05:10

Citam tvoje postove I ne mogu da verujem koliko si istinitih stvari  napisao a kako si za tako kratko vreme do njih dosao. I ovo -
sale82 wrote:Sad mi prodje kroz glavu misao ,da sam ranije nasao forum pre2-3god gde bi mi kraj bio. A odgovor nikad jednostavniji! Nisam ga nasao jel ga nisam ni trazio niti me je to intresovalo. Jednostavno meni tad nije bilo vreme za to niti sam bio zreo a jos manje voljan da prestanem da pijem.
Sto znaci- sve u svoje vreme, sve se desava onda kada smo za to spremni, ni pre ni kasnije, pa do ovoga:
sale82 wrote:. Kada nisam bas raspolozen i otkucam kako se osecam imam utisak da mi je bar 50%lakse. .
Sto potvrdjuje ono da se deljenjem sa drugima lose smanjuje a dobro se uvecava... I jos mnoge druge stvari.. Da te ne ponavljam...

E sad, divim ti se sto ti to tako prirodno izbacujes, meni je trebalo mnogo vise vremena da do tih stvari stignem,i trebala  mi je pomoc drugih, trebalo mi je da to prvo cujem od nekog, ili procitam negde pa tek onda da razumem, prihvatim I usvojim...
Bas... Svaka cast Sale82

sale82

Post by sale82 » 27 May 2013, 20:16

Hvala ti natasha (icon_e_smile) ja sam tako skontao ovaj forum da treba deliti svoje misli ,probleme na koje nailazimo ,stanja trenutna u kojima se nalazimo iz vise razloga. Prvo javice se neko ko je to prosao i pomoci ce,drugo nekome ce nekad i to sto smo mi napisali pomoci ko se bude nalazio u slicnoj situaciji. Trece forum kao mesto za razmenu iskustava svakog od nas kako je prestao da pije,pokusao da prestane ,pokusava...

sale82

Post by sale82 » 28 May 2013, 18:20

Jos jedan od onih boljih dana ,obaveze zavrsene ,nema one uobicajne praznine koja me je drzala do sad.Razmisljam kako da se organizujem u junu zavisno od finansija najverovatnije cu raditi na licnom usavrsavanju, neki kurs videcu jos ovih dana. Intenzivno razmisljam kako da izadjem iz ove samoizolacije,a pri tom da to bude kvalitetno provedeno vreme. Nista mi jos specijalno ne pada na pamet.Imam volje hvala bogu,ne znam kako cu ali znam da moram (icon_e_smile) Na forumu sam negde procitao da nije cilj samo ostati trezan nego raditi na sebi i promeniti se iz korena,razumem sta je receno ali sad jos ne vidim konkretno kod sebe sta treba da popravim ,promenim....Mislim da jos vremena treba da prodje pa da bolje sagledam stvari ili dobijem viziju za dalje.

sale82

Post by sale82 » 30 May 2013, 19:15

Imam utisak da polako dolazi sve na svoje mesto ,sad kad pokledam sebe u odnosu na raniji period vidim da zivim normalno. Naravno nije sve sjajno ,ali zivim kao i ljudi koji nikad nisu imali problem sa alkoholom ,nemam zelju da pijem! Ovih dana sam dosta radio i desilo mi se da zaboravim i na proslost, alkohol ... Kao u pesmi zivim brzo i nije mi dosadno (icon_e_smile) dani mi bukvalno prolete,nekad se pitam hocu li stici sve da zavrsim. Juce sam sreo druga nismo se videli pola godine i on je pio ,i on od tad ne pije inace on se preselio iz kraja. I tako rec po rec on ima utisak da je pio iz dosade isto se vise ne druzi ni sa kim od starog drustva. Lepo je videti nekog ko je uspeo da se sredi mene je bas obradovao.

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 31 May 2013, 02:01

Da, to je I moje iskustvo, zivot nam salje ljude koji su nam u tom trenutku potrebni. A to je sve I uzajaman proces, sretnu se oni koji imaju sta da razmene I poruce jedan drugom. Taj tvoj drug ti je bas preneo lepu poruku, kao da ti je potvrdio da si na pravom putu I da je moguce ziveti super bez alkohola. Sigurna sam da je I njemu znacilo da provede vreme sa tobom. Svi ljudi su razliciti ali postoje neka zajednicka, deljena iskustva za koja nisu potrebna nikakva objasnjenja... I ljudi se jednostavno razumeju...

I to za upisivanje nekog novog kursa ti je super ideja. Meni su mnogo pomogle I osvezile zivot te stvari poput novih kurseva, usavrsavanja, hobija. Ucenje onoga sto nas zanima je zadovljstvo. Saznavanje novih stvari je lepo. Osim toga to je I nova prilika da se sretnu neki novi I dobri ljudi... A dobrih I zanimljivih ljudi ima svuda... Kad jednom otvorimo oci... Samo ih treba potraziti...

sale82

Post by sale82 » 31 May 2013, 21:08

Nastavljam socijalizaciju ,vracam zapostavljene kontakte. Danas sam se video sa drugarom sa kojim se znam godinama ali se nismo nesto druzili on hoce da upise fax pa ce videti ako moze i meni da pomogne ,nije jos 100% sigurno hocemo li uspeti da realizujemo to ali vredi pokusati ja malo vremena imam za ucenje! Zadnjih par godina dosta kvalitetnih ljudi sam izgubio ,jel sam se samo druzio sa ljudima koji piju non-stop. Daleko od toga da i medju njima nema dobrih i pametnih ljudi! Posle jedne stagnacije kada sam odlucio da ne pijem,sad krece brzina jurnjava sto mi i odgovara nemam vremena za bedak.Potrudicu se koliko god mogu,jos srecu ako budem imao bice super (icon_e_smile)

sale82

Post by sale82 » 01 Jun 2013, 18:31

Koliko alkohol izmeni realnu sliku o zivotu sad mi tek postaje jasnije! Kada sam prestao da pijem bilo mi je tesko zbog praznine koju sam osecao ,uzasno mi je smetala samoizolacija imao sam utisak da mi zivot bez veze prolazi. A u stvari koliko sam propustio dok sam pio ne smem ni da razmisljam. Godinama sam bio u samoizolaciji jel sam ja tako hteo ili nisam bio svestan sad vise to i nije toliko bitno... I to izolovan od normalnog zivota ,ljudi ,dogadjaja a pri tom nisam imao osecaj da nesto propustam da mi fali bilo sta (osim kajanja u teskom mamurluku i ono necu vise po 1000-ti put) cinilo mi se da je sve ok.Trgao sam se tek kada sam izgubio nepovratno dosta drugova ,devojku ugled sam srozao , finansiski pukao samo je posao ostao sacuvan iz tog perioda ne znam ni ja kako..? I opet nisam mogao da prestanem odmah iako sam vec bio svestan da cu morati nekako trebalo mi je od tad 2,5god da definitivno presecem. Nije da nisam pokusavao da prestanem ali je to trajalo 2-5dana ponekad 7dana. Secam se prosle godine su me na poslu jurili 8meseci za sistematski pregled na koji sam jedva otisao jel nisam mogo da sastavim 24sata da ne popijem bar 2,3piva i na kraju jedva zavrsim sa sistematskim i rezultati su bili ok. iako sam vece pre toga popio 4 piva (icon_e_smile)

Post Reply