16 dana trezan

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

sale82

Re: 16 dana trezan

Post by sale82 » 02 Jun 2013, 20:36

Danas sam nesto razmisljao pa posle diskutovao sa komsijom,unazad par godina ko se skinuo sa gudre i ko je batalio cirku. Sasvim slucajno jel nas je jedan drug pozvao na svadbu bio je nekad beznadezan slucaj svi su bili digli ruke od njega cist je vec 5god ne cirka 2,5god. Zasto pisem o tome,jel poznajem dosta ljudi iz kraja koji su sredili svoj zivot batalili sve gluposti. A najintresantnije od svega je da je velika vecina njih postigla vise u zivotu od recimo ljudi koji nisu imali problema sa zavisnoscu bilo koje vrste.Kao da postoji neko nepisano pravilo sto su bili u dublje i sto je vise ljudi diglo ruke to su kasnije kada su se sredili postali uspesniji i od onih koji se ni sa cim nisu glupirali.Ja takvim ljudima skidam kapu svaka im cast! Mislim da svako od nas zna bar jednu takvu osobu neko puno vise,i treba ih se setiti kada mislimo da nam je najteze da je nemoguce resiti ovo ili ono....

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 03 Jun 2013, 06:48

Dragi Sale82, ja takvih znam mnogo... Neću da se gađam ciframa jer će nekom možda zvučati neverovatno, a to i nije bitno... Moj oporavak je i krenuo u trenutku kada sam čula jednu takvu priču... Čovek je bio na heroinu 25 godina... rekao je „ Moj život su bili igla, ulica i zatvori... Skinuo sam se u četrdesetoj godini života, sledeće godine poželeo da upišem neku školu i u četrdeset petoj godini života prvi put postao produktivni član društva – dobio prvu platu, poštenim radom zarađenu, i to na poslu koji mi je omogućio da pomažem upravo onima koji su u istoj situaciji u kojoj sam ja bio – beskućnicima i zavisnicima“.
Ja sam tad bila u jako lošem stanju, skoro odustala i od sebe i od bilo kakve nade da može da mi bude bolje... Čuvši njegovu priču pomislila sam – jbt kad je mogao on da se izvadi iz tolikih govana... pa mogu valjda i ja, koja nisam prošla ni deseti deo toga o čemu on priča... I eto, tako je to kod mene počelo...

I da, opet si pogodio u sred srede... Kad se čovek probudi, onda se STVARNO probudi... Samoomamljivanje je spavanje otvorenih očiju, imitacija života jer nam je duh uspavan i učauren. A kad smo uspavani i učaureni ne ispunjavamo svoju osnovnu ljudsku svrhu – da budemo srećni, da uživamo u životu punim plućima, i da pomažemo jedni drugma... ne samo svojoj porodici i prijateljima već svima kojima možemo da pomognemo.... Načina ima milion, i nisu teški - osmehom, lepom rećju, pažljivim slušanjem, razmevanjem, neosuđivanjem, strpljenjem, iskrenim deljenjem svoje priče... Ma jednostavno - ljubavlju...
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 03 Jun 2013, 07:09

sale82 wrote:A najintresantnije od svega je da je velika vecina njih postigla vise u zivotu od recimo ljudi koji nisu imali problema sa zavisnoscu bilo koje vrste.Kao da postoji neko nepisano pravilo sto su bili u dublje i sto je vise ljudi diglo ruke to su kasnije kada su se sredili postali uspesniji i od onih koji se ni sa cim nisu glupirali.Ja takvim ljudima skidam kapu svaka im cast!
A to što kažeš , to je dobra poenta, ja to ovako tumačim – to je onaj fenomen kao kad se sretneš sa samom smrću pa preživiš, i tek tad ti se upali lampica – šta je život, šta sam sve mogao a šta sam propustio... Pa kad ti se pruži još jedna šansa posle toga – onda kreneš punom parom, ne gubiš vreme više ni na šta...
Za mene zavisnost i jeste susret sa smrću – i fizičkom i duhovnom. Jer iako preživljavaš fizički, dok robuješ supstanci - mrtav si duhom a meni je to, čini mi i se, gore... da hodam kao zombi...
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

sale82

Post by sale82 » 09 Jun 2013, 19:19

Pozdrav svima ! Nesto ovih dana nisam raspolozen za pisanje ne mogu recenicu da sastavim ,kao da mi je prazna glava (icon_e_smile) Inace sam dobro , osim sto nemam koncentraciju a i mesto me ne drzi ,neki glup osecaj jedva cekam vikend da ne radim a on mi proleti u prazno.Vec me nervira sto je sutra ponedeljak (icon_mad)

Bora

Post by Bora » 12 Jun 2013, 00:49

Cao Sale i dobro dosao na AA forum. Cao i damama, mojim dragim prijateljicama Naci i Natasi.
Bas dugo nisam bio ovde i pade mi na pamet da svratim. I kako Natasa rece, nista nije slucajno... Odmah sam se primio na konverzaciju i pazljivo, ali bas pazljivo procitao svaki post. Cestitke na odluci Sale. I kod mene se prvo javila zelja da prestanem da pijem, razmisljao sam kako bi bilo lepo da ustanem bez bola u glavi ili muke u stomaku, da odem na posao na vreme i izbegnem opravdanja i disanje u stranu da me sef ne bi provalio da se osecam na alkohol. Da izbegnem "ljubopitljive" poglede kolega i njihova dosaptavanja. Da izbegnem zenu koja me maltretira sa postavljanjem suvisnih pitanja, da se prosetam sa klincem ili bar strpljivo odgledam neki film sa njim. Da se secam decjeg rodjendana, ili zeninog, ili mog, ili bilo cijeg... Da se setim godisnjeg odmora, da me ne doceka gomila "propustenih" poziva i poruka tipa: "Gde si, kad dolazis, je si li ziv, mrzim te!"
Mnogo raznoraznih osecanja, uglavnom sramota, stid, osecaj duga, pa ljutnja, pa bes, pa bol, pa histerija.....i na pivo, samo jedno, samo jedno i odoh kuci. To "jedno" bi me uglavnom kostalo cele plate, nekada bih potrosio i zeninu a ne retko bi i klinceva kasica dobila po dupetu. E sad, kada se sve to desilo i pocelo neizdrzivo da boli, ja sam bio prinudjen da ublazim tu bol...moram da popijem jedno, ali ovoga puta SAMO JEDNO.
Pogadjaj kako se zavrsavala ta avantura!?!?!
I sad nazad na zelju, zelja je mozda i najbitnija u celom ovom procesu, ali sama zelja za sebe uglavnom i ostane zelja. Ja razmisljam ovako: recimo da nadjem cilj, imam zelju i imam cilj, zelja je da prestanem da pijem, a cilj da ostanem trezan. I izmedju zelje i cilja nesto fali, sta ti mislis sta bi to moglo da fali?
Ja mislim da je to plan, uz dobar plan nista nije nemoguce. I tako, cilj bez plana se uglavnom svede na zelju, a zelja nije plamen koji gori vecno. Ovo je moje licno misljenje. Ja plan nisam morao dugo da trazim, sam mi se ponudio u programu 12-koraka.

Drago mi je da smo se sreli drustvo, tebi Sale saljem jedan siroki zagrlj i veliko DOBRO DOSAO, nastavi da pises i da delis jer na taj nacin, kako si i sam rekao inspirises i mene i ko zna koliko jos ljudi koji su mozda na putu da prepoznaju zelju u sebi.

Cao (icon_e_biggrin)

naca
Moderator foruma

Post by naca » 17 Jun 2013, 19:20

Nista nije slucajno ;) Boro druze iz belog sveta :D
Sale evo opet je ponedeljak, sta ima novo kod tebe?
Kako guras?
Osim sto tesko podnosim vrucinu, mogu da kazem da sam OK i da DANAS necu da pijem
ni za sva blaga ovog sveta.
Svaki dan je za mene benefit.
Danas mogu da izdrzim bez pica.
Grlim vas i ljubim sve koji citate
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Post Reply