Ostati trezna.

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Post Reply
Jelena1991

Ostati trezna.

Post by Jelena1991 » 21 Aug 2015, 17:40

Zdravo svima
Danima iscitavam vase price, pa sam odlucila i ja nesto da napisem. Ja sam alkoholicar. Iza sebe imam jedan (neuspeli) pokusaj lecenja. Tri meseca sam bila na esperalu, antidepresivima i rivotrilu, kao i psihoterapiji, pre tri godine. Nista od toga nije urodilo plodom, jer tada nisam priznavala da imam problem sa alkoholom, smatrala sam da su i moja doktorka i moja majka te koje trebaju da se 'lece'. Na terapiju sam pristalasamo da bih im 'dokazala' da ja mogu bez alkohola, elem, nakon tri mesecabez njega, odlucila sam da je bilo dosta i iste noci se ubila kao majka. . . I od tada nije prestajalo; za ove tri godine, ne mogu da sakupim mesec treznih dana. . . Sto je porazavajuca cinjenica. Osim sto je propatilo moje telo, moje obrazovanje, propatila je moja porodica, prijatelji i partneri. Ulazila sam iz greske u gresku, iz problema u problem, odlazilaod kuce, vracala se, odlazila, vracala se, iz jednog grada u drugi. Pre deset dana sam se ponovo vratila kuci. Svi oko mene su znali i sugerisali mi da imam problem sa alkoholizmom, nisam hela ni da cujem i kategoricki sam odbijala bilo kakvu konverzaciju na tu temu; na taj nacin sam mnoge ljude odbila od sebe. U trenutku samospoznaje, pre par dana sam priznala sebi, pa tek onda na glas izgovorila da imam problem sa alkoholizmom. Trezna sam pet dana, sa propratnim fizickim smetnjama (nesanica, preznojavanja, trsenje ruku, zujanje u glavi, sveopsta malaksalost), o psihickom stanju i da ne govorim, previsesam uzasnuta. Doktorka koja me je prvi put lecila je trenutno na odmoru do 5. septembra, kada planiram da odem i obratim se za pomoc, kao i eventualnu hospitalizaciju. Do tadatreba ostati trezna i bilo koja pomoc, savet, kao i razgovori bi mi puno znacili.
Hvala svakom unapred ko se bude odazvao.
Zelim svima srecu i istrajnost u borbi sa ovom sandzamom- alkoholom.
Pozdrav
Jelena

Post Reply