Kad je ljubav jedina nada

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Irena
Moderator foruma

Kad je ljubav jedina nada

Post by Irena » 10 Feb 2009, 12:18

Evo mene nakon 4 meseca ljudi moji jedva se iskobeljah iz svakodnevnice koja je izgledala tako sto sam posle porodjaja
samo hranila i presvlacila bebu, trudila se da nadjem sekundicu za stariju cerku, za muza nisam nasla ni sekundicu a mislim da mu je trebala, jurnjave po doktorima ... Razmisljah dal da o tome pisem , mislim na licne probleme, jer kao zena koja je zivela u alkoholizmu svog muza nisam bas navikla da pricam ni razmisljam o svojim potrebama, osecanjima, problemima.
Naime sin se rodio sa srcanom manom i nizom drugih komplikacija koje nosi sindrom koji su mu ustanovili lekari (di George sindrom) . U pocetku nisam jos shvatala da je to nesto strasno a onda je poceo strah da raste a i osecaj krivice jer pobogu ja sam ga rodila takvog pa ce jadnicak ceo zivot imati probleme. Muz i ja smo prosli kroz fazu medjusobnog osudjivanja,
svadja i opet trazenja krivca i sebicnog zadovoljavanja istresanjem svojih besova . A imala sam i blagu posle porodjajnu depresiju. Mesec dana sam bila sa bebom u bolnici i za to vreme mi je umro otac, to jos nisam svarila u svojoj glavi i srcu .
I sve ovo za 4 meseca, previse za mene i moje tanke zivce . Na sastanke Al-Anona nisam isla skoro tri meseca i tek kad sam krenula pocela sam da se mirim sa situacijom i gledam sta mi je ciniti da spasim zdrav razum i pomognem svim svojim clanovima porodice koji se sigurno osecaju slicno. Dok sam prolazila kroz sve ovo jedina nada i pomoc mi je bila molitva spokoja i telefonski razgovori sa svojim Al-Anon prijateljima. Pocela sam ponovo da radim program po koracim i osecam se dobro i imam neki optimizam, shvatila sam da je to ljubav . Jer kad uzmem svoju bebu u ruke i on mi se nasmesi i kad mi moja cerka kaze da me voli najvise i kad mogu muza da vidim kao nekoga ko prolazi i oseca krizu i ko je takodje slab kao i ja ja shvatam da je to ljubav i da ce sve proci i biti dobro ako je mi medjusobno gajimo. A program me tome uci.I hvala dragom Bogu da ovo imam kome da kazem i napisem il sta god te mi je mnogo mnogo lakse .

Ljubi vas i grli vasa Irena

natasa

Re: Kad je ljubav jedina nada

Post by natasa » 12 Feb 2009, 11:26

Irena wrote:I hvala dragom Bogu da ovo imam kome da kazem i napisem il sta god te mi je mnogo mnogo lakse .
Jednom je jedna nasa clanica na sastanku rekla "Hvala vam svima sto imam priliku da vidim kako razmisljate i kako se osecate". Ta recenica ce ziveti u meni zauvek, i uvek je se setim tokom sastanka. Meni mnogo znaci sto imam priliku da vidim i cujem kako drugi ljudi razmisljaju i kako se osecaju. Shvatila sam da je za mene to jedini nacin na koji ucim - ja ucim iskljucivo od drugih ljudi. Oni mi svojim primerom pokazuju kako je moguce nositi se sa problemima i teskim osecanjima na jedan drugaciji nacin od mog, autodestruktivnog, koji sam do sada primenjivala. Od njih vidim da postoje i drugacije perspektive, drugaciji uglovi gledanja na stvarnost... Da to sto se meni nesto cini strasnim u stvari nije uopste toliko strasno vec je samo jedan od mogucih, normalnih, uobicajenih problema koji se desavaju vecini od nas.
I zato hvala tebi, sto imas poverenja i zelje da delis sa nama. Sa mnom.

Ono sto je meni blisko u ovom trenutku, citajuci ovaj tvoj post, jeste jedan osecaj uznemirenosti i neizvesnosti koji imam u vezi sa cinjenicom da sam u poslednjih godinu dana izgubila 90 % vida na desnom oku i sto postoje sanse da mi se u narednih par godina to dogodi i sa levim okom. To osecanje nemoci pred zdravstvenim problemom, pred necim sto je fizicka anomalija koja mi moze preokrenuti zivot za 180 stepeni je nesto od cega bih, da nisam u ovom programu, odlepila. Verovatno bih provodila dane placuci, zamisljajuci sebe nesposbnu za zivot, kako me drugi vode preko ulice, spremaju hranu i bla bla.
Sad kazem sebi- nemocna si pred svojom bolescu, ne mozes da je kontrolises, pa zasto se onda nervirati. Imas danasnji dan u kome jos uvek sasvim dobro vidis svet oko sebe pa uzivaj u njegovoj lepoti. Sutra se moze dogoditi niz stvari- moze ti cigla pasti na glavu, mogu pronaci lek za tvoju bolest, mozda ti levo oko nikad ne popusti a u krajnjoj liniji, i slepi ljudi zive, funkcionisu, druze se, vole, pate i raduju...
Izbor je tu, i lak je - ili uzivaj u realnosti, danasnjem danu, ili strepi od imaginarne buducnosti...
Pa ko sta voli.
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

naca
Moderator foruma

Post by naca » 13 Feb 2009, 08:47

Irena wrote:Jer kad uzmem svoju bebu u ruke i on mi se nasmesi i kad mi moja cerka kaze da me voli najvise i kad mogu muza da vidim kao nekoga ko prolazi i oseca krizu i ko je takodje slab kao i ja ja shvatam da je to ljubav i da ce sve proci i biti dobro ako je mi medjusobno gajimo. A program me tome uci.
Za mene je prosto sjajno u ovom programu, sto cela porodica moze polagano da se prepravlja,
Irena hvala ti za post, samo da znas da i ja mislim da je ljubav jedino sredstvo ;)
Ljubi te i grli i voli i sve sve sve...tvoja Naca :romance-kisscheek:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Irena
Moderator foruma

Sreca

Post by Irena » 16 Feb 2009, 22:45

Jutros sam ustala neraspolozena i bas bas sam bila bezveze
onda sam videla da je napolju sunce pa jos silan sneg, zimska idila
vec sam se malo bolje osecala.
Onda su se probudila deca , bebac je gugutao nesto za sebe
cerkica mi skocila u zagrljaj i naravno uspeli su da mi izmame osmeh.
Onda je ustao i muz pozeleo nam svima dobro jutro i nasmesio nam se,
jos malcice energije sam dobila.
Posle jutarnjih aktivnosti uzela sam da pravim tortu za muzevljev drugi AA rodjendan,
super je uspela i bila sam zadovoljna,
jos malo sam se bolje osecala.
Popodne smo se muz i ja sankali sa cerkicom
baka je dosla da cuva bebca
jos bolje raspolozenje je nailazilo.
Baka je ostala da cuva decu a muz i ja smo otisli svako na svoj sastanak.
posle sastanka sam se vec mnogo bolje osecala.
A onda sam sa prijateljima sa svoje grupe otisla na tortu i na cestitanje vec pomenutog rodjendana
moga muza.
Torta , kafica , sokic, ljudi, grljenje , smeh ,trezvenost
Tad sam vec bila raspolozena.
Onda smo muz i ja dosli kuci
deca su vec zaspala
usla sam u sobu da ih vidim
i tada sam osetila srecu.
Nakon dugo vremena
Sreca

Irena
Moderator foruma

Post by Irena » 05 Mar 2009, 22:57

natasa wrote:osecaj uznemirenosti i neizvesnosti
Da draga a boga mi i straha.
Strah uf. Ne mogu opisati uopste kako ga sad osecam
noge kao da mi se oduzimaju ,u stomaku mucnina
u vratu ukocenost a u glavi trne.
Tako nekako
U ponedeljak idemo ja i bebac u bolnicu i ako prodje analize
operisace mu malo srculence u toku sledece nedelje.
ja sta da radim
pakujem svoju literaturu, svoju veliku svesku u koju cu da pisem sve ono
sto cu posle da podelim sa vama na svojim sastancima
i molim se.
Grlicu ga i ljubicu ga 24 sata na dan
i to je ono sto ja mogu da dam od sebe.
A vi mi dajete snagu koju cu preneti malenom
:pray:

kole

Post by kole » 06 Mar 2009, 12:48

Svakoga jutra i svake veceri bicete u mojim molitvama...
OSECAM DA CE BITI SVE U REDU,
HUG kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

tara

Post by tara » 06 Mar 2009, 14:07

DRAGA

Jako lepo receno Kad je ljubav jedina nada

Ali molim te da uvek imas na umu, svu nasu ljubav i podrsku, molitve i nadu za bebca.
Negde sam citala i zaista verujem u to da je udruzena energija izuzetno mocna stvar.
Apelujem da svi koliko nas ima udruzimo nasu energiju, i kanalisemo je vama!

Ja licno, pridruzicu se Koletu u molitvama, iskreno i od srca!

natasa

Post by natasa » 08 Mar 2009, 05:37

Irena wrote:Grlicu ga i ljubicu ga 24 sata na dan
Draga, to je sve što mu i treba.
Ljubav, dan po dan.
Osećaj da je tu neko ko ga voli, da nije sam. On jeste bebac ali ja sam sigurna da nam se sve stvari još iz prenatalnog perioda pohranjuju u memoriji. Ako mu u sećanju ostane taj utisak da u trenucima kad mu je teško, kad ga nešto boli, kad mu smeta i plaši ga, postoji neko ko je uvek uz njega, ako ga uvek smiri blag, topao i nežan glas pun ljubavi, sigurna sam da će i u budućnosti u svim teškim situacijama nositi u sebi taj glas koji će mu pomagati da ih prevaziđe. Upravo sad imaš priliku da u svom detetu izgradiš dobar mehanizam za nošenje sa teškoćama. Zato treba da budeš smirena i prisebna, da bi mogla smirenost i spokoj da preneseš na njega.
A za to je program najbolja tehnika.

Kad sam saznala za svoju bolest, ja sam primenila Korake na to. Nemoćna sam pred svojom bolešću, ne mogu da upravljam svojim životom, samo sila veća od mene same može da mi pomogne da se nosim sa bolešću i sačuvam zdrav razum. I imam poverenja da je ta bolest, ma koliko neprijatna i zastrašujuća u ovom trenutku bila, deo jednog višeg plana koji je za mene u suštini dobar. Taj viši plan za mene kreira moja Viša Sila i ja imam poverenja u nju, vrujem da će se sve završiti na način koji je najbolji i za mene i za sve oko mene.
Sve što treba da radim jeste da se sa svojim osećanjima u vezi bolesti nosim dan po dan, da ne razmišljam unapred i da, uz pomoć molitve i prihvatanja mirno, spokojno i sa ljubavlju sačekam razrešenje.

Idi spokojno i hrabro, sa poverenjem i mirom. Opskrbi se kreditom da uvek možeš da pozoveš ili smsneš nekog od nas.
Moliću se, kao i ostali, za tebe i bepca.
Biće sve ok.
:happy-sunshine:
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

Irena
Moderator foruma

Post by Irena » 08 Mar 2009, 23:50

E prijatelji dragi
sad ste mi naterali suze na oci
al to su neke vesele suze
kad sam citala sve ovo sto ste mi napisali nekako mi se u grudima pojavio osecaj
kao da mi je neko udahnuo neki cist vazduh , ne znam kako bih to opisala
ali odjednom mi se u glavi i dusi razbistrilo i strah je nestao (ne bas skroz , jos je malo prpa)
Hvala vam sto ste nasli reci koje su mi bas bile potrebne
Odoh ja da se pakujem pa ujutro u novu zivotnu avanturu
Ljubim vas i grlim sve
Irena
:romance-heartstiny:

antrax

Post by antrax » 12 Mar 2009, 13:41

natasa wrote: Nemoćna sam pred svojom bolešću, ne mogu da upravljam svojim životom, samo sila veća od mene same može da mi pomogne da se nosim sa bolešću i sačuvam zdrav razum. I imam poverenja da je ta bolest, ma koliko neprijatna i zastrašujuća u ovom trenutku bila, deo jednog višeg plana koji je za mene u suštini dobar. Taj viši plan za mene kreira moja Viša Sila i ja imam poverenja u nju, vjerujem da će se sve završiti na način koji je najbolji i za mene i za sve oko mene.
Sve što treba da radim jeste da se sa svojim osećanjima u vezi bolesti nosim dan po dan, da ne razmišljam unapred i da, uz pomoć molitve i prihvatanja mirno, spokojno i sa ljubavlju sačekam razrešenje.
Spremam se da Vas posjetim u Krunskoj 23a.Već sam istrošio čitav arsenal vlastitih sistema samodbrane od sebe tako da će mi sastanak biti i jedini prostali način kojeg mogu da se sjetim.
Do skorog viđenja!

P.S.
Pišite mi nešto da mogu da mogu da se raspričam!
汉语/漢語华语/華語

Post Reply