politoksikomanija,recidivi,i jos po nesto

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Vladimir

politoksikomanija,recidivi,i jos po nesto

Post by Vladimir » 28 Jun 2009, 23:53

Lm,
moj prvi post.Sa 6,7,8 piva,benkicom od 10 mg u sebi.35 mi je godina,pijem od 15-te,sa 18 shvatam da sam alca i skidam se sa uz"pomoc" heroina.Sa heroina silazim u 22,zauvek,ali alkohol ostaje.Sa 28 dobijam dete,razvodim se sa 29,zenim ponovo u 30 i VOILA, 4 godine strejt.Ali... djavo dolazi po svoje.Sa 32 dijagnosticraju mi HCV,verovatno "uspomena" na onaj period od 18-22.Bogu hvala,iz moje okoline nikog nisam zarazio.Uspesna terapija,izlecen,ali onda opet razvod... Sta cu,gde cu,ajd opet udri po pivu,viskiju,gandzi...Za divno cudo,na poslu funkcionisem skoro savrseno,sve sam stvaram,niko mi ne pomaze,sitan preduzimac,posla i para uvek dovoljno,bar za moje potrebe.Jedini problem,nemam u sebi vise snage da se borim sa porocima.Za ceru bih dao sve,vise je kod mene nego kod majke,sad zavrsismo uspesno I razred,Bogu hvala.Zivim sam,nekad mi prija,nekad me ubija,nema sredine.Promiskuitet u mladosti,tamo negde do drugog braka,sa one strane razuma.Posle toga,dijametralno suprotno.Ljudi uglavnom ne primecuju,na svim kafanama po stolovima,glavni zabavljac,sarmer,"baja"ali sutradan,srce prazno.Nikog ne krivim,nema loseg drustva,ja sam "lose drustvo".Koliko volim kafanu,a obozavam je,jos vise sam solo drinker.Toliko za veceras,sutra imam tonu obaveza,znam da cu sve postici,ali kada padne noc...

kole

Re: politoksikomanija,recidivi,i jos po nesto

Post by kole » 29 Jun 2009, 10:54

Zdravo Vladimire dobrodosao,

(mislim da si na pravom mestu)

hvala ti za iskrenu pricu, hvala ti sto si me podsetio kako je to bilo kod mene,nadjoh puno slicnosti,uh bilo je grozno.
A sada je dobro, jako dobro, trezan i cist, vise od 2 i po godine u programu AA sklon sam da zaboravim kako je bilo i to je opasno za mene alkoholicara zato sebi sada kazem DANAS NE PIJEM i tako dan po dan sve mi je bolje i bolje.
Dirnule su me reci "A SRCE PRAZNO" - to mi je toliko poznato i blisko i bas mi je zao kada neko ima takav osecaj a ne mora da ga ima, - znam da ne mora jer moje je srce puno i dusa vesela i srecna. Imam i ja cerku, divnu (imam i sina studenta) i hvala bogu ostali su sa mnom posle svih uzasnih stvari koje sam radio dok sam "sikao". I zena je ostala i sada zivimo lepo i normalno kao srecna porodica. To sve ne bi bilo moguce da nisam prestao da pijem i da nisam nasao AA i poceo da idem na sastanke.
Dobih pomoc i nova saznanja od divnih ljudi koji se otreznise pre mene , pa je sada nudim iskreno u svakom smislu svakome kome treba.
Sve najbolje, super da si dosao na forum,
iskreno kole,alkoholicar u oporavku
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

natasa

Post by natasa » 29 Jun 2009, 14:05

Vladimir wrote:Ljudi uglavnom ne primecuju,na svim kafanama po stolovima,glavni zabavljac,sarmer,"baja"ali sutradan,srce prazno
Priključujem se reakciji na ovu rečenicu.
Prazno srce je najbolja definicija stanja u kome sam provela veći deo života.

Ili, kako reče jedna draga mi osoba iz programa, "Nečim treba popuniti rupu". Alkoholom, hranom, drogom, novcem, poslom, seksom, drugim ljudima... Ali ta praznina koju nosim u sebi nema dno, niti se može ispuniti bilo čim... Osim...Osim nečim što sam našla u ovom programu, na ovim sastancima,među ovim ljudima. Ne znam kako bih to nazvala, osim ljubavlju koja je sama sebi smisao. Ljubavlju i prihvatanjem koji nisu deo potrošačko - trgovinskog društva u kome živimo.

Svrati na sastanak, neobavezno, možda nađeš nešto što će ti malo po malo ispuniti srce.
Vidi kako je lepo.. :romance-heart:
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 29 Jun 2009, 17:53

Dobrodošao!
Ništa ti nebih u početku tupio ali ne da si na pravom mestu nego samo tako...
Čitaj, piši, uzmi šta ti odgovara, a šta ti je bezveze baci!
Imaš od mene HUG za dobrodošlicu!
Moon child

Vladimir

Post by Vladimir » 29 Jun 2009, 23:31

Uf,hvala na dobrodoslici.U sustini sam tip koji se retko otvara,cak i u "veselom" stanju,a jos manje veruje u internet"virtuelnu"pomoc,ali j...ga.Nemoguce je o ovom pricati sa ljudima iz real life-a,mada se,to verovatno znate i po sebi,krecem u krugu ljudi koji su isto alce kao i ja,ali to nikad ne bi priznali,a kamoli o tome pricali.Ja mozda mogu da lazem druge,ali sebe tesko.Dugi niz godina sam svestan svojih sklonosti ka porocima svih vrsta,4 godine sam bio cist,mislim da sam i tada bio svestan da sam samo zalecen.Navikao sam da svoje probleme resavam sam,da ne uplicem ljude iz svoje okoline,ali sada osecam da sam blizu kraja,stres podnosim uglavnom uz doping,mislim da je pitanje trenutka kada cu skliznuti i reci sebi da sam "bekrija",i da tako hocu da zivim do kraja zivota.Ne zelim da idem linijom manjeg otpora,borac sam po prirodi,zato sam valjda i ovde.Hvala vam svima jos jednom na podrsci,stvarno mi znaci,a kad se jos malo skockam u glavi,nadam se da se cujemo i vidimo.

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 30 Jun 2009, 00:11

Lave, nije potrebno da se skockavaš da bi se videli, naprotiv. Zamisli krug ljudi koji je prošao isto što i ti, dop, lekovi, alkohol...uz sva objašnjenja ljudima i racionalizacije samom sebi, izolacija, očaj...nada, pa opet razočarenje...Postoji izlaz iz tog kruga, ovde su ljudi koji ne samo da su izašli, već su izašli vrlo lako i danas su srećni, jer ni život u apstinenciji nije ništa bolji od života u onom truležu. Meni je lično kad sam se skinuo (imaš priču na delu foruma za zavisnike) život postao gori, a ne bolji, nisam umeo da živim čist. Prvi put kada sam pokušao bio sam stalno pijan mesecima i to nazivao čistoćom, pa čak ni tako nisam bio ni blizu da budem srećan, kako bih i mogao. Danas shvatam zašto i toliko je jednostavno da ga upravo zbog toga i nisam sam mogao videti, trebao mi je neko da mi pokaže kako da budem i srećan i čist i trezan, sve u isto vreme. Došao sam dotle da želju za bilo čime ne osećam već neko vreme, a da mi život iz dana u dan postaje toliko bolji koliko nikada nisam ni mislio da je moguće.
Još jednom dobro nam došao!
Moon child

Vladimir

Post by Vladimir » 30 Jun 2009, 00:26

E,Vučino.Skockavanje... Pa moram da prevladam svoju sujetu,svestan sam toga,nikad u rešavanje svojih ličnih problema nisam uključivao druge ljude.Uvek sam mislio da sve mogu sam,i uglavnom uspevao.E sad,moram sebi priznati poraz,a to mi je jako teško.Sa svih prethodnih gluposti sam se skidao na snagu volje,na suvo.Presečem i to je to,pičim dalje.A sad ne ide...Eto,zveknuh zadnjeg jelenka za laku noć,valja se sutra rano ustajati,odoh.Vidimo se uskoro

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 30 Jun 2009, 00:36

Ima jedna dobra stvar u NA i AA, svi pojedinačno kad smo došli došli smo u najgorem mogućem izdanju. Bože kad se setim... Svega i svačega na samom početku, a to sve vodi jednom, da kasnije svi do jednog razumemo u potpunosti svaki trenutak koji osoba koja je došla proživljava jer smo i sami to preživeli, neki pre godinu neki pre samo neki dan. To se razumevanje širi i umnožava, niko ne pametuje, ništa se na nameće (da je tako Bog zna da se ja tu nebih zadržao ni do prve pljuge), ono što je mene lično oduševilo je što sam upoznao gomilu mene, nikome nisam morao ništa da govorim, niti je meni mnogo trebalo reći...mi se valjda kapiramo svi na nekom ćelijskom nivou, šta li.
Hvala ti za početak da si tu i hvala ti što sebi želiš dobro, to je po nekad sve što je potrebno...
Hug!
Moon child

naca
Moderator foruma

Post by naca » 30 Jun 2009, 07:55

Dobrodosao na forum Vladimire!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

natasa

Post by natasa » 30 Jun 2009, 09:40

Vladimir wrote:Sa svih prethodnih gluposti sam se skidao na snagu volje,na suvo.
Dragi Vladimire,
Apstinencija na mišiće nije najsretnije rešenje.
Postoji put koji je i lakši i lepši. Možda je tebi, kao što je bilo i meni, teško da prihvatiš da postoji lakše i lepše. Ja sam bila ubeđena da je meni trnovit put suđen, da moram da idem težim putem, da sam neki prokleti lik iz ruskog romana čiju bi sudbinu samo Dostojevski mogao da razume i opiše. Bulshit. Nisam htela da mi bude dobro, čak i kad je moglo...
MI smo svi u ovaj program došli u trenutku kad smo dotakli svoje dno. Nekome je dno bilo gubitak posla, porodice i/ili prijatelja. Nekome život na ulici. Nekome (kao meni na primer) totalni psihički raspad, raspad sistema, nepodnošljivi osećaj besmisla i beznađa i strahovita želja za krajem.
Ako osećaš da si dotakao dno, dođi među ljude koji znaju šta to znači. Dovoljno je da sedneš i saslušaš naše priče. Ne moraš ništa da kažeš, ne moraš da se predstaviš, ne moraš nikad više da dođeš. Sve je ok.
Ali ako ti bilo šta od onoga što čuješ baci tračak svetla na kraju tunela... Bićemo ti neizmerno zahvalni, jer buđenje nade u tebi donosi nov smisao u naš život i jača naš oporavak.
Tako to ovde funkcioniše.
Jeste možda džekovski uspevati po svaku cenu sam, ali lepo je kad smo potrebni jedni drugima i kad smo svesni toga.
Duhovnost je smisao.

Puno te pozdravljam i iskreno želim da se vidimo na sastanku.
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

Post Reply