NISTA NOVO IL' DRUGACIJE

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

nale

NISTA NOVO IL' DRUGACIJE

Post by nale » 13 Dec 2009, 20:45

I zaista, nista novo! Odrasla sam u alkoholicarskoj porodici punoj ljubavi. Paradoksalno zvuci, ali je tako. Prosecna jedna porodica, lepo detinjstvo, letovanja, zimovanja, druzenja. Mama, tata sestra i ja. Oni dobri roditelji, mi dobra deca, odlicni ucenici, ma pametnice dve. Vazda neko druzenje...uz krkanje i cuganje (mislim matori cugaju, a mi, deca, gledamo i mislimo da to tako treba). Tako da sam verovatno jos u ranom detinjstvu pocela da povezujem te praznicne euforije i uopste euforije sa konzumiranjem alkohola. Ma ko ce ga vise znati, i vise nije bitno gde je pocelo. Sad je samo bitno da stane. Znaci kad sracunam, od srednje skole do ovog trenutka, bice da se polovinu svog dosadasnjeg zivota alkoholisem. Bilo je nekih apstinencija, ali su onda bili ili neki bromazepami, xanaxi, antidepresivi, a onda je preraslo u uvece alkohol, sutra neki broma ili tako nesto, da otupim, da se ne secam, da prestane da boli neopisiva tuga i grc u stomaku i osecaj nemoci... Imam prilicno otvorenu komunikaciju sa porodicom, ali dzaba, kad su i oni u istoj prici i niko nece da se suoci sa tim da imamo zajednicki problem, doduse mama nije ko mi ostali, ali ume i ona da se proveseli uz casicu. Niko nije imao nekih socijalnih posledica (poprilicno smo svi veseli i razdragani kad popijemo i volimo ceo svet :)) I okruzeni smo ljudima koji isto tako zamisljaju ispunjen zivot. Kao i vecina ljudi iz iste price, docekala sam gomilu jutara kada sam pozelela da me nema, sto zbog mamurluka i haosa u glavi, sto zbog secanja na prethodno vece i srama od budalastina koje sam radila. Danas je jedan od tih "dana posle". Pravila sam budalu od sebe na decijem rodjendanu,mislim uzas, sva onako vesela i razdragana, kao da niko nece primetiti da zaplicem jezikom i da se ponavaljam deseti put. Narucivala sam kao u kafani. I da ne gusim vise, svasta i hiljadu puta sam probala da se sama "promenim". Hvala dragom Bogu da sam verujuca i da mu se uvek obratim kad padnem, a on sta ce sa nama, robovima naseg misira (malog velikog ega, koji se najveci oseca kad dobije svoju dozu), nego nas dize iz tog blata. Samo bih ja da ostanem uspravna, da ne disem vise tu prasinu. Uvek me prvo bude sramota od svedoka tog mog pada, ljudi koji su bili u mom prisustvu kad sam nacvrcana, ali verujem da ne treba da me bude sramota od tih svedoka, svako ima nesto cega se stidi ili cega treba da se stidi, samo se neko vestije folira, a neko to ne ume. Ostavila sam cigarete pre par godina i kad sam videla da sam uspela to uz molitvu, rekoh i ovo cu da sredim...ali nije tako lako kako sam mislila. Pricam ponekad sa svojim prijateljima o tome, ponekad cak kao zajedno odlucimo da se okrenemo zdravom zivotu, ali krenemo na trcanje, a zavrsimo u pivnici. A ova druga grupa, koja nema taj problem, cini mi se da ne veruje da je moj problem toliko ozbiljan...I tako...budem cvrsto ubedjena da necu nikad vise...do prve prilike. I onda Jovo nanovo, ista prica, isti hiljaditi krug pakla, isto kajanje, isto dizanje, isto "od sutra pocinjem novi zivot"...i isto NISTA od svega toga. Sad sam bez posla, uplela se u neku losu neperspektivnu vezu sa muskarcem koji nece da se veze i sere nesto, a ja kao hocu da pokusam posto sam dugo sama. Svi oko mene su zavrsili skole, u braku su, imaju decu, sredjene zivote. Ja zivim sa roditeljima, imama tri indeksa "nedovrsena", nekoliko bivsih momaka koji su me ubedili da je ok da budu skotovi i da ja ni ne zasluzujem bolje, divnu sestru koja ima isti problema kao ja i zeta kretena koji mi je izjavio kako bi me kresnuo, a to nije prvi puta da budem stavljena u poziciju cuvara nekih mracnih porodicnih tajni. Par puta sam popizdela pa sam kao rekla kako stoje stvari i ispala grbava pa sam od tad resila da cutim. Eto mojih "opravdanja" da unistavam dodatno sebi zivot :)) Jako me boli sto kao porodica ne mozemo da se suocimo sa tim, ali sam svesna da ne mogu da nosim toliko breme. Prvo moram da pomognem sebi, a ni to ne znam kako. Razmislajala sam o svemu. Godinu dana obilazim ovaj sajt i vrtim se ko maca oko posude sa mlekom. Danas sam resila da se oglasim...to je jedino sto je drugacije u odnosu na sve prethodne "dane posle" :pray: se za sve nas!

kole

Re: NISTA NOVO IL' DRUGACIJE

Post by kole » 14 Dec 2009, 00:26

Dobrodosla Talita,

Bas Ti hvala na iskrenoj prici, prosto si me podsetila na neke moje crne dane koji su sada hvala Bogu daleko iza mene( nisu zaboravljeni) ali me vise ne muce i ne izazivaju mi osecaj krivice. Potpuno mi je jasno o cemu govoris i poznat mi je taj osecaj sutradan, a i jos mnogi drugi grozni i tuzni osecaji.
Super da si se oglasila (ipak je nesto DRUGACIJE) ,ocigledno imas zelju da Ti bude bolje. Po mom licnom misljenju na pravom si mestu i ja sam spreman da ti pomognem koliko god je u mojoj moci da Ti bude bolje ako ti to budes zelela.
Hvala bogu ima naas tu vise koji smo u oporavku. U svakom slucaju od sada -ako Ti to zelis ne moras nikada vise biti sama, imas mene kao iskrenog prijatelja iako se ne znamo koji moze da ti prenese sve sto zna o alkoholu i alkoholizmu, postizanju stanja treznosti i srecnog zivota.
Hvala Ti sto mi pomazes da ostanem trezan.
Hvala Bogu , pa sada znamo za tebe...
Jos jednom DOBRODOSLA i sve najbolje,
kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

nale

Post by nale » 14 Dec 2009, 10:55

Hvala, Kole, na ovako brzoj i iskrenoj podrsci. Juce sam do kasno citala forum i osetila kao da poznajem sve ove ljude. I ja verujem da sam na pravom mestu. Vec dugo sam odlagala istinsko suocavanje sa cinjenicom da ovo ne mogu sama i molila sam se i ocekivala neku nevidljivu pomoc, a juce sam shvatila da je pomoc sve vreme bila tu, samo je ja nisam prepoznavala i da Bog pomaze kroz druge ljude koje salje u nase zivote. Gledacu sutra da dodjem na sastanak, muka mi je vise od ovog odlaganja. Plasi me ovaj pocetnicki entuzijazam. Tako je bilo i pre, i onda se osetim jakom i kao da zaboravim kako ide cela prica.

kole

Post by kole » 14 Dec 2009, 15:45

E pa SUPER Talita,
Ti zivis u Bgd-u, kakva srecna okolnost...

Bas se radujem da imas nameru da dodjes, da te upoznamo,
Nema tu nikakve posebne mudrosti, samo dodjes , sednes i kazes ja sam Talita...
Sve ostalo ce doci samo po sebi, meni su ponekada bile potrebne samo pametne noge da me odvedu na sastanak jer ako bi sve prepustio mojoj ludoj glavi ko zna gde bi zavrsio-u kom kanalu ili u parceli 21 na NG.
Ovako-Radujem se svakom novom danu jer mi donosi nove dobre , srecne i vesele trenutke, a ako donese probleme ili nesto lose onda imam snage da to shvatim prihvatim i prevazidjem koliko god je to u mojoj moci.
Uh al sam se raspricao- pa staq bi se inace ocekivalo od jednog alkoholicara <u oporavku doduse> .

Inace ima AA sastanak i danas od 18 h <english speaking> vrlo si dobrodosla, ako imas problema sa Engleskim ja ti mogu prevoditi. Na grupu dolaze nasi AA prijatelji stranci iz USA, Skotske, Irske itd,
Ako hoces mozes me slobodno pozvati na 0638401929.
Sve najbolje, kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

naca
Moderator foruma

Post by naca » 15 Dec 2009, 11:41

Dobrodosla draga talita ...
Dobrodosla na forum i dobrodosla na danasnji sastanak.
Uvek mi je lakse da danas ostanem trezna,
kada provedem vreme ovako citajuci postove ljudi koji su u oporavku i ljudi kojima treba pomoc.
Zagrljaj od trezne i ciste Nace ;)
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

nale

Post by nale » 15 Dec 2009, 13:02

Draga Naco,

Hvala vam svima na podrsci. Vidimo se veceras. Nema nista lepse od umnozene dobre volje i jace od coveka koji je priznao da je slab i potrazio pomoc tamo gde je moze dobiti. Ni ja danas ne pijem :naughty: (vidjala sam ovaj smajli dosta na ovom forumu i bas mi se svidja :))

naca
Moderator foruma

Post by naca » 15 Dec 2009, 13:09

Jupiii ... :clap:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

natasa

Post by natasa » 15 Dec 2009, 16:31

talita wrote: uplela se u neku losu neperspektivnu vezu sa muskarcem koji nece da se veze i sere nesto,
:laughing-rolling:

Cool talita, baš si me nasmejala ovim komentarom. Mnogo me podseća na moje često uplitanje u veze ili prijateljstva sa ljudima koji toliko nisu dobri za mene da u jednom trenutku više nemam snage ni da se trudim da ih razumem, već mogu samo da izjavim da seru nešto. :obscene-tolietcrapper:
Uz alkohol ili bez njega, moja veza često bi postajala samo kakva kakofonija besmislenih reči, ubeđivanja i trulih argumenata. :angry-banghead:

Program me je naučio da prepoznam svoju tendenciju da se vezujem za ljude koji su mi kamen oko vrata. Nije da se baš ponosim što sam tri decenije potrošila na sumanute oblike ponašanja koji su uglavnom bili slika moje želje da pobegnem od sebe i slika moje duboke vere da ne zaslužujem ništa dobro, lepo, kvalitetno u životu (posebno kad su muškarci u pitanju ali to se takođe odnosi i na novac, karijeru, provod... sve dobro i lepo bilo je nešto na šta ja naprosto nisam imala pravo, nisam verovala da mi pripada i da treba ka tome da težim).

Ja verujem da je moj problem bio nedostatak smisla, beskrajna tuga i nesposobnost da uživam u životu, da bez bežanja od stvarnosti živim život u sadašnjem trenutku i budem time zadovoljna. Flaša je samo simptom praznine koju sam nosila u sebi. Program mi je pomogao ne da tu prazninu popunim (to sam bezuspešno godinama pokušavala pićem, hranom, seksom, kupovinom, ljudima) već da je pretvorim u "puninu" - osećaj ispunjenosti, zadovoljstva i zahvalnosti što sam na ovom svetu baš ovakva kakva sam i što imam svoju svrhu.

Na pravom si mestu. Ništa na ovom svetu ne bih menjala za ovaj program. Dolazi na sastanke i usvajaj program dan po dan. Šta ti prija prihvati, šta ti ne prija zaboravi. Ovo je najtolerantniji, najnežniji i najdublji sistem za učenje ljubavi prema sebi i svetu koji sam imala priliku da sretnem. Zato sam ga i prihvatila. I radi, veruj mi, vredan je svaki minut pažnje koji mu posvetiš.

Dobrodošla!!!!
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

nale

Post by nale » 16 Dec 2009, 11:24

Cao Natasa,

Hvala ti na podrsci. Sta da kazem za seronje...za njih ne postoji korektniji i precizniji opis...jos samo kad bi pustili vodu za sobom :)

natasa

Post by natasa » 16 Dec 2009, 13:14

Nisu bitne seronje.
Svi smo mi nekome seronje.
Bitni smo mi sami sebi. Bitno je da znamo šta želimo i šta je za nas dobro.

Bitno je da znamo da povučemo granicu između sebe i drugih, između tolerancije i neprihvatljivog ponašanja.

A kad smo u miru sami sa sobom... Kad naučimo da prihvatamo stvari bez želje da ih kontrolišemo, kad naučimo da živimo i pustimo druge da žive - onda nam više niko nije seronja... Svi su nam cool...
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

Post Reply