NISTA NOVO IL' DRUGACIJE

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.
mara

Re: NISTA NOVO IL' DRUGACIJE

Post by mara » 20 May 2012, 11:17

bravo Kole......

nale

Post by nale » 21 May 2012, 14:53

Ovo je ipak moja tema :) i ovde su svi dobrodosli.

Pozdrav za sve!

naca
Moderator foruma

Post by naca » 15 Jun 2012, 09:19

weeeeeeee zurka ... ;)
hehehe, salim se,
svracam samo da pozdravim Talitu i sve ostale koji ovde postuju.

Grlim i ucim da volim svako ljudsko stvorenje MA kakvo ono bilo, lepo, ruzno, pametno, glupo, veselo, ljuto ... bla bla
TO mi se svidja u programu sto DANAS ucim da
NE BUDEM SUDIJA, nego ucim da slusam druge i iskreno da ih razumem i volim takve kakvi su!

Sve koji citaju grli trezna Naca
(ziva baba na federe skace)
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 21 Jun 2012, 10:13

Uja, ima li koga?
Svracam samo da ti kazem "eci pepa" i
da sam pocela da ucim da budem zahvalna sto imam puno treznih prijateljica i prijatelja,
na koje mogu da se oslonim,
bas uvek
kada mi nisu sve koze na broju <3

nale

Post by nale » 21 Jun 2012, 12:08

Ljubim ja moju Ecipepu :D <3

Hajde stvarno malo da nastavim da pisem i na ovoj mojoj temi. Divno je sto je forum zivnuo pa da nastavimo u tom ritmu.

Sta ima kod mene od poslednjeg posta, da vidimo...hm...pa ovako...idem na sastanke, imam mentorku, radim korake, trudim se da ucim i trezna sam i cista od 08.05. do dana danasnjeg..a i danas vala ne pijem :).

Ima dana kada sve nekako tece, kada vidim program u akciji, kada bih skakala i sve se nogama u dupe udarala kad vidim da sam bez nesto mnogo napora odreagovala onako kako se preporucuje u programu i kako ta moja reakcija zaista donosi pozitivne rezultate...i onda pomislim: "uf, super, sad ce sve tako, samo med i mleko."

A onda dodje tako neki period kada se osecam kao da sam se vratila deset koraka unazad i moje reakcije vise nisu onakve kakve sam zelela, ne znam sta bih sa sopstvenim osecanima, sta bih sa ljudima...nista ne znam, ne znam kako da se postavim, sta da kazem...pa se zabrinem sto sam opet nervozna i sto vrtim po glavi neke pokvarene ploce...

Sada kada nema psihoaktivnih supstanci, ja se suocavam sa, za mene, jednom skroz novom realnoscu i pocinjem da ucim i savladavam stvri koje su neki ljudi odavno savladali...i ima tu dosta posla...ali jedno po jedno...trudim se da ne komplikujem stvari, da resavam jednu po jednu stvar i nadasve da imam stpljenja i sa sobom i sa ljudima...

Juce sam uplatila letovanje jeeeeee...rekla sam drugarici sa kojom idem na letovanje da sam opet krenula na sastanke i da ne pijem kako ne bih morala tamo da izmisljam svakakve razloge zasto necu da pijem i bas mi je pao veliki kamen sa srca...

Ljubi vas i voli sve vasa T

naca
Moderator foruma

Post by naca » 22 Jun 2012, 13:43

talita wrote:...pa se zabrinem sto sam opet nervozna i sto vrtim po glavi neke pokvarene ploce...
Uf, ovo mene ponekad izludjuje.
Dokle god razmisljam sta je neko rekao i zasto li mi je to rekao i kako je mogao to da mi kaze,
pa sta li je mislio time sto je rekao,
pa znam ja sta on misli,
sace jos nekome da kaze,
pa ce taj neko da me zove da me pita,
pa sta ja da kazem bla bla bla

Srecna sam sto su ovakva moja stanja stvarno sve redja,
ucim polako,
da to nije moj posao da razmisljam o drugima nego o sebi.
Sto reko jedan nas clan:
Nema veceg zla za mene od moje samovolje.

nale

Post by nale » 25 Jun 2012, 09:56

Bila sam za vikend na pecanju i malo me uznemirilo to sto jos uvek ne umem da uzivam u tim obicnim, divnim stvarima i ljudima.

Celu nedelju sam se radovala, a onda se neki strah i nemir uselio u mene.

Drustvo je bilo super, priroda, sunce, voda...nema sta da fali...ali nekako mi je sve to bilo mnogo...ne umem da objasnim...kao da ne umem da funkcionisem trezna medju ljudima...prija mi moja rutina i da budem sama, da ne moram da komuniciram s ljudima, da citam nesto, raduckam sama sa sobom. Ljudi me cine nervoznom i uznemirenom.

Jedino mi prija da se druzim sa ljudima iz AA i decom.

Znam da je problem u meni i volela bih da me pusti taj osecaj nelagode, napora i neopustenosti u kontaktu sa ljudima.

Poslednji put kad sam bila na pecanju sa istom ekipom, na istom mestu, otrovala sam se od alkohola, a pecanja se ni ne secam...
Sada sam bila trezna i svidja mi se sto sada prolazim iste situacije trezna pa da mogu da vidim kako to stvarno izgleda :) a ne da mi prepricavaju, ali nekako me i plasi sve to...strah od nepoznatog valjda...i to sto mislim da ljudi ocekuju od mene da se ponasam ovako ili onako...ma ludilo mozga.

Kada se napijem ja se obicno pretvorim u nekog ko najvise serenda i misli da zabavlja drustvo, a ovako trezna i nisam bas nesto pricljiva i zanimljiva i onda mi ide na zivce kada me neko na svakih par minuta pita zasto cutim i da li sam dobro i posle petog puta, meni stvarno ne bude dobro...

Plasi me ta moja potreba za samocom i ne znam da li je to ok ili je uvod u neku depresiju, koju ne zelim vise u svom zivotu isto koliko ne zelim alkohol i psihoaktivne supstance...

Ljubi vas i voli vasa T

P.S. ZIVOT JE LEP I LJUDI SU DOBRI!!!

naca
Moderator foruma

Post by naca » 25 Jun 2012, 10:26

talita wrote:Jedino mi prija da se druzim sa ljudima iz AA i decom.
Hehe, super
za pocetak i to je veeeliko,
posto ja nisam mogla ni sa decom ni sa sobom.
Danas mi je bolje i mogu vise, grlim te draga,
divan P.S.

naca
Moderator foruma

Post by naca » 05 Jul 2012, 15:44

Uja, ecipepooooo <3
Nadji me ;)

zvezda

Post by zvezda » 08 Jul 2012, 09:48

Draga Talita,
danas kao da sam resila da vas sve koji mi nedostajete (na forumu :) obavestim da mi NEDOSTAJETE. Mozda je malo sebicno ali je tako. Sta cu?! Nisam bas nesto naj happy, mada sam kudi kamo bolja nego pre par dana, pa pokusavam da vas nekako animiram da napisete po koju " za dusu i iz srca i duse" za nas "citace".
Mada ne znam sta je to ecipepa ali cu se pridruziti Naci i napisacu ti cak i to (mozda je to neka carobna rec koja te vodi u dobro raspolozenje).
Ecipepo, napisi nesto, moze i malo, malkice, za nas lonere. Lekovita si!

Topli, iskreni zagrljaj,
Zvezda

PS proslo je 3 nedelje od kako ne pijem :))

Post Reply