NISTA NOVO IL' DRUGACIJE

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

naca
Moderator foruma

Re: NISTA NOVO IL' DRUGACIJE

Post by naca » 18 Sep 2012, 13:51

Ja ti necu obecati,
a smatram i to,
da za mene licno ne bi ni bilo dobro da ti odavde odes!
Kako onda da "vezbam" da prihvatam ljude sasvim razlicite od sebe?

Nije mi tesko da volim ljude koji isto misle kao ja.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

nale

Post by nale » 30 Sep 2012, 11:00

Ljudi,

HAJDE DA RADIMO NESTO S OVIM FORUMOM!!!
Hajde da resavamo stvari!
Ustanovili smo da problemi postoje. I dalje ni od koga nisam dobila odgovor koji problem ovde resavamo.
Mogli bismo barem od necega da krenemo, da stavimo neke stvari na glasanje.
Moj predlog je da malo promenimo strukturu foruma, pa da onda u skladu sa tim ponovo dodelimo moderatorske f-je i da svaki moderator ima mogucnost uredjivanja samo dela za koji je zaduzen. Ili, obrnutim redom posto kapiram da za ovo prvo treba vise vremena.
Sto se tice strukture foruma, meni se svidja kako je organizovan forum narkomanija.ba (nesto tako), samo forum da zove "alkoholizam", da da mogucnost za sto vise diskusija, a da AA bude jedna od opcija koje se nude kao moguce resenje.
Naravno da ukljuci i delove koji ce pokriti druge oblike zavisnosti i porodice zavisnika.
Ja kapiram da je ideja za ovaj forum potekla od clanova AA, ali ovako mislim da vise moze da pomogne ljudima koji su se vec opredelili za to, a oni imaju sastanke, program, korake, prijatelje iz udruzenja tj. za njihov oporavak forum nije stavka od presudnog znacaja.
Neka svako ko svrati dobije mogucnost da nadje nesto sto moze da mu pomogne, a ne da se diskusije pretvaraju u to da li AA valja ili ne valja.

Jbt, sta je ovo?
Forum se gasi, pravila se krse, ovlascenja prekoracuju, vecina je digla glas protiv toga...i onda nista, par dana se nista ne pise na forumu, da se strasti malo stisaju i onda zatisje, kao da nista nije bilo...
PROBLEM SE NE RESAVA, a kao ni jedan problem, sam od sebe se nece resiti!
Hajde i ovde da probamo da zivimo u resenju, a ne u problemu :)

naca
Moderator foruma

Post by naca » 30 Sep 2012, 12:56

TO talita!!!
Hvala za inicijativu.
Hah, ne znam kako cemo.
Serem, serem, pisem sta mislim i onda - nista!
Evo da ti odgovorim kako ja vidim stvari:
talita wrote:I dalje ni od koga nisam dobila odgovor koji problem ovde resavamo.
Trebalo bi da pod HITNO resimo da se oduzme moderatorsko pravo Koletu.
Covek stvarno ne zna to da radi!!!
Kako to da izvedemo - nemam pojma. Svi smo se vec izjasnili i svi smo ZA.
Ja sedim adminu na kicmi da to uradi,
ali on kaze treba sve da se menja bla bla, ono sto su predlagali Natasa, Vuk i kompanija, pa cemo sve odjednom.
Mislim da je za pocetak DOVOLJNO da se odradi ono pod hitno gore navedeno!
Za ostalo ne znam, kako ni kojim tempom.

A, da,
ja ni od prvog dana kada smo uspostavljali ovaj forum nisam mislila da ce tu biti samo AA teme i slicno!
I pravljen je po ugledu na narkomanija.ba.
I on vec ima sve sto treba da ima. (po mom shvatanju, koje je cesto vrlo usko, nazalost)
Zar u delu za Alkoholizam - bolest zavisnosti i nema SAMO jedna tema za AA. Da tako je, samo jedno mesto. Ostalo je - siroko ti polje.
Kao i na na.ba SVAKO moze da stavlja temu koju hoce,
hoce li lekar, hoce li privatnik, hoce li bolnica - ne znam ja tako vidim.
JA ne mogu da otvaram (tj mi) teme koje mozda niko nikad nece upotrebiti.
SAM taj koji ima iskustvo ili motivaciju da stavi on ce da stavi - svako moze!

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 30 Sep 2012, 13:12

Hvala vam,
Moram da priznam da sam posle par dana od poslednjeg pisanja malo počeo da gubim nadu da su promene toliko poželjne kod drugih ovde, ali mi je drago da grešim.

Slažem se skroz da prvo rešimo prvu stvar, najveći problem, a to je moderator Kole. Jedino gde se ne bih složio s Nacom (a to je sitnica) jeste da ne mislim da Kole ne zna šta radi. Naprotiv. Ja sam prvi koji na grupama u malo zahtevnije servise gura one koji ne znaju kako da rade, pod parolom da će naučiti. Ovde je stvar da Kole super zna šta radi i najbolje moguće načine da to zloupotrebi, meni je toga dosta.

Mislim da će i sve druge promene, ako su potrebne i ako do njih treba da dođe, tako doći lakše i uz mnogo zdraviji dogovor i otvoreniju raspravu nego što je situacija sada.

Imam osećaj da ponovo hodamo zajedno, a to me ispunjava sigurnošću i verom da dobre stvari uvek dođu kad se otvorimo za promene.
Moon child

kole

Post by kole » 01 Oct 2012, 08:05

DRAGI PRIJATELJI,

Od srca Vam preporucujem meditaciju od Pon Okt 01, 2012 - on English part , sa najlepsim zeljama za spokojan i trezan dan,

still with Love&Hugs
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

nale

Post by nale » 01 Oct 2012, 13:11

Hvala, Kole, za preporuku, ali to sto sam procitala, a sto je stavljeno u pogresan topic, i sto bi moderator trebalo da vidi i premesti u topic gde pripada, cujem i na sastancima i od svog sponzora, tako da mi ne znaci mnogo sto sam procitala ovde, a jos manje mi pomaze da zajedno sa drugim clanovima ovog foruma nadjem resenje da ljudi koji imaju ovlascenja da uredjuju ovaj forum, rade to odgovorno i savesno i da ovaj forum postane korisno mesto za SVE ljude kojima treba pomoc.

Vise bi mi znacilo da budes direktan i kazes svoj stav povodom svega ovog sto se dogadja na forumu.
Konkretno:
Da li mislis da postoje problemi u funkcionisanju ovog foruma?
Ako mislis da postoje, koji su to problemi i sta predlazes kao resenje?

Naravno, ne moras da odgovoris, ali moje je da pitam.
Nekako i ja imam sve manju zelju da ostanem na ovom forumu ukoliko cu ovde da razgovaram sama sa sobom ili samo sa clanovima udruzenja. Za to mi nije potreban ovaj forum.
Ali, ne zelim ni da okrecem glavu, negiram problem i bezim od istog (kao sto sam sam to citav zivot radila) dok ne ucinim sve sto je do mene da problem resim, ukoliko smatram da je problem resiv, kao sto je slucaj ovde.

Izmedju ostalog, u programu ucim da budem direktna i iskrena i stvari nazivam pravim imenom.
Nekada mi to teze ide, ali kad ulozim napor i uspem to ponekad, osecaj je sjajan.

Je l' imas negu meditaciju za tugu umesto za ljutnju, posto sam tuzna, a ne ljuta, jer forum koji je meni pomogao i za koji verujem da moze da pomogne mnogima postaje mesto gde ljudi vode svoje male licne ratove sopstvenih ega?
Cisto sumljam da je to bila prvobitna ideja i da to moze da pomogne bilo kome.

Svako dobro!
Last edited by nale on 01 Oct 2012, 17:33, edited 1 time in total.

naca
Moderator foruma

Post by naca » 01 Oct 2012, 14:39

Talita, sve ti potpisujem!

(sto bi neko reko, cisto da se zapljunem)

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 01 Oct 2012, 17:01

Je l` sad čekamo Adnina da se prijavi ili kako?
Moon child

naca
Moderator foruma

Post by naca » 01 Oct 2012, 17:04

adNin radi, tek sutra ce se zapljune, ako Bog da

naca
Moderator foruma

Post by naca » 03 Oct 2012, 08:23

Dobro jutro dobri ljudi,
e ovaj admin je stvarno bzvz,
ne mogu da verujem svojim ocima da se nije javio juce ceo dan.
(Heh, al on mozda nije zavisnik od raznoraznih stvari kao ja, pa i od foruma.
On mozda ni nema pojma koliki je meni taj 1 dan, njegovog NEjavljanja na forum)

Dobro, sta je tu je, valjda ce danas, evo sta sam "bistrila" i divanila sa adminom:
Kaze admin: I? Sta ste odlucili? Ko ce da bude moderator "for our english speaking friends", jer neko mora.
Opa Miki, kazem ja, ja sam razmisljala samo donekle jeboteee.
(Usput da se izjasnim, ja necu da budem moderator tog dela)
I opet kaze admin: Sve se dogovorite sta hocete i ja cu da radim.
Eto (icon_neutral)

Post Reply