brat-alkoholicar

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Post Reply
kety

brat-alkoholicar

Post by kety » 10 Jul 2011, 19:06

Ne znam jesam li na pravom mjestu,al iz ocaja pokusavam sve.Naime moj brat je alkoholicar i zivot nam je pakao.Ima 32 god.i medicinski je tehnicar.Sve je pocelo prvo sa anksioznoscu koja je vodila u depresiju,a ona ka kockanju i alkoholu.Borili smo se kako smo znali i umjelimprije 2 god.je sam priznao da ima problem s picem al da nece bolnicko lijecenje nego kucno.Naravno od toga nista,onda su svaki dan stizali novi problemi.Saznali smo da je dizao kredite da bi kockao i pio.Roditelje je doveo na rub siromastva,kredite ne mogu vratiti on je na bolovanju vec 6mj.kao lijeci se od alkohol.a ustvari pije i dalje se zaduzuje.Pije svaki dan,al toliko da uopste ne zna za sebe,donose ga kuci,ne moze stojati na nogama,stalno pada i sav je izrazbijan,al BAULJAJUCI ide u prodavnicu po jos pica.Vec 7 dana nista,ama bas nista ne jede.Prije 20 dana nasla sam ga u parku,oduzeo se.Smjestili ga na psihij.al otvoreni dio,bio 15 dana.i sve izgledalo ok.Dr.je rekao kao sad je ok,da ga pusti kuci,jer po zakonu ga ne mogu drzati protiv njegove volje,taj dan odmah po povratku otisao da uzme pice,vise se ne trijezni.Ovdje nemamo udruzenja AA,pa se zato obracam vama,ne znam vise sta da radimo.Ne pomazu ni prijetnje da ce unistiti zadravlje,ama bas ga nista i niko ne interesuje,cak nije ni odustao kad ga je zarucnica ostavila(godinu dana islas njim po tzv.lijecenjima,al on stalno krio i pio),uvjetovavsi ga da ostavi pice.Glat odbio,misleci da ce ona opet popustit i sazalit se,sad mu svejedno,cak i provocira.Ima li spasa,na dnu je,sta mozemo uradit.Toliko nas je uvukao u to da smo svi njemu podredeni.Mama ne smije izaci iz kuce,jer ako ode on izade i ostavi sirom otvorena vrata,kljuc ne nosi,pa ga nademo na stubistu.Mama se posl tresti zbog svega,jer ga svakodnevno donose izrazbijanog,tata je stalno na godisnjem il bolovanju jer ona ne smije biti sama s njim,sad i tati prijeti otkaz.Ako ih odem posjetiti,otvoreno mi pokazuje da smetam,il hoce da nose mog 1,5 god.sina,samo da ne dolazim,gostima se ruzno obraca i tjera ih iz kuce.Tako da nam niko i ne dolazi a i mi se sklanjamo.Bojim se za mamu jer je stalno s njim 24 sata i vec se vide posljedice-trese se,ima napade gusenja,isl.On s na to smije.MOLIM VAS,ako znate bilo sto da se moze uraditi,jer dok on sam shvati za moje roditelje bice kasno,i da nece da izade iz stana gdje zivi sa roditeljima,jer su i to pokusali,kaze necu,ne mozete mi nista.Oprostite na ovako dugom postu i ako mu nije mjesto ovdje.HVALA.

tomislav

Re: brat-alkoholicar

Post by tomislav » 13 Jul 2011, 07:33

Prvo on mora donijeti odluku dali želi živjeti ili umrijeti.Alkoholizam je smrtonosna bolest.Vi ga zaključavanjem u kuču nečete spriječiti da pije.On mora dotaknut dno života.Za nekoga je to gubitak posla,zaručnice,obitelji ali nažalost u mnogim slučajevima je 2 metra ispod zemlje.Znam da je to okrutno što sam rekao ali i ja sam prošao taj put.Put pun laži obmana i da ne nabrajam što sve ne dok nisam dotakao dno.Vi trebate otiči na sastanak ALANON-a to je za obitelji alkoholičara jer ako zasad ne možete pomoči bratu pomozite sebi jer uz njega ste se svi razbolili.Nadam se da Vas nisam povrijedio ali to je istina što nosi bolest alkoholizma.

Post Reply