Pozdrav iz amerike

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Post Reply
Niko

Pozdrav iz amerike

Post by Niko » 05 Oct 2011, 14:42

Dragi moji pobednici,

E samo da znate koliko puta pomislim na Vas i koliko sam srecan sto znam da postojite.
Za Vas koji me neznate ja sam nick alkos koji je svoju alkoholicarsku karijeru zapoceo na ulicama Zemuna i to "vrlo uspesno" gurao 35 godina.Doslo je vreme kada se zadovoljstvo pretvrilo u patnje i kada sam krijuci krenuo da pijem jer me je bilo sramota i od samog sebe,a kamoli od familije i prijatelja.Jednog dana moja cerka koja je tada imala 15 godina sva u sizama stade ispred mene i rece mi "Tata ti si alkoholicar i ti trebas pomoc".Tu noc sam pio celu noc spavao u podrumu i uopse nezma kako sam uopste preziveo,ali nadam se da je to i moje zadnje pijenje u zivotu.Bese to pre nesto vise od 7 godina...
Pre nekoliko godina majka mi se strasno razboli u Zemunu i kada sam stigao vec je bilo kasno za bilo sta,ali hvala Bogu i Vama dragi prijatelji ja pregura to bez "nasih obicaja da se malo popije za dusu".Moja majka i svi koji me vole siguran sam kao i Vas zele da vide trezne i srecne.Srecne kazem jer dana sam ja srecan covek,deda unuke od 7 meseci,dobar suprug ,otac i u svakom moemntu se trudim da budem fer i tako su i drugi premam meni.Naravno zivot i dalje nosi probleme...
TU JE KLJUC;TRAZENJE RESENJA ZA PROBLEM I TO ZADOVOLJSTVO DANAS SU MOJA VELIKA RADOST,

Dragi moji prijatelji ne pricam sve ovo da bi se hvalio nego da znate ako jos niste da ce te biti srecni i da ce te se ponovo smejati,ali morate da izdrzite neki period.Mozda ste pred vratima i ne odustajte svi koji su se borili iskreno i izborili su se pa ce te i Vi.
Vi koji ste uspeli da savladate program da bi zadrzali sve beneficije morate ih podeliti sa druim alkoholicarima,samo tako se ostaje trezan.
JOS JEDNO ISKUSTVO KOJE ZELIM D APODELIM SA VAMA,
Moj prvi problem sam uvek ja tako je bili pre tako je i sada ali sada ja to vidim,a pre su to uvek bili drugi bar sam ja to tako tumacio.Slobodno vreme je uvek problem..sta raditi kada svi sa kojima sam se ja druzio su ili pijanic ili vec ko zna sta...
Pre nekoliko gorina sam osnovao organizaciju ne za profit/ne vadinu koja okuplja ljud esa istom zonom interesovanja (ne vezano za alkohol).Imamo oko 500 clanova i druzimo se lepo i moje vreme je u svakom moemntu popunjeno bas sa onim sto zelim i volim.Prvi problem pre je bio ja nisam verovao d aja kako stranac nesto tako mogu da uradim/nisam verovao sebi.drugi problem je kako znati sta ja uopste volim sem alkohola???terzan sam uspeo da razreseim te probeleme naravno uz pomoc mog sponzora i prijatelja.Svima Vama predlazem ako nemate hobi da ga pronadjete da se pronadjete u necemu,ako kazete da za to nemate dovoljno novca ili vec to znaci da jos niste spremni da udjete u cistu borbu sami sa sobom.Zato izanaliziratje sve mogucnosti i siguran sam da ce te s enaci u necemu i da ce te imati drustvo koje misli kako vi i sa kojim ce te se uklapati odlicno.
ZELIM VAM SVIMA SVAKU SRECU I TREZNE DANE

VAS niko alkos

Post Reply