od jedne do druge zavisnosti...

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Post Reply
natasa

od jedne do druge zavisnosti...

Post by natasa » 28 Jul 2008, 03:24

Moja lična priča
Disfunkcionalnost moje primarne porodice (najverovatnije izazvana alkoholizmom predaka tj. pradedova i dedova) je potpuno urušila moje duševno zdravlje. Rasla sam kao emotivno zlostavljano i zapostavljano dete, nesiguran adolescent sa niskim samopoštovanjem, osoba prepuna tuge, bola, ogorčenja, razočarenja, izneverenosti, ljutnje i besa. Sa 16 godina otkrila sam da sav taj košmar od osećanja mogu lako da anesteziram alkoholom.Po prvi put u životu otkrila sam način na koji mogu da se opustim, da utrnem svoje strahove, nesigurnost i nelagodu.
Već to prvo pijanstvo završilo se prekidom filma. Sve do 23-će godine sam pila, nekad često, nekad ređe ali skoro svako pijenje završavalo se prekidom filma. Prijao mi je osećaj koji sam imala posle toga- budila sam se sa osećajem da sam neka druga osoba, sa mogućnošću da mi se u tom periodu „prekida“ događalo nešto dobro, posebno, zanimljivo, nesvakidašnje pa čak iako se dešavalo nešto loše- ne bih se sećala i kao da bih posle te „tamne mrlje“ u sećanju imala priliku da život počnem iz početka.

Sa napijanjem sam prestala nešto pre trudnoće, a posle porođaja sam se napila još 2-3 puta i shvatila da više ne mogu da podnosim mamurluk i da posle pijanstva dva dana ne mogu da obavljam svoje roditeljske obaveze.

U ranoj mladosti imala sam periode promiskuiteta. Ne znam da li je to bila ovisnost o seksu ili traženje pažnje, potvrde, ljubavi od bilo koga ko mi se nađe na putu.
Od puberteta imam naviku da nervozu ublažavam hranom, posebno slatkišima a sad mi se čini da su se sve te opsesije supstancama, seksom, hranom periodično smenjivale što je rezultiralo stalnim promenama težine.
Muškarci sa kojima sam bila uglavnom su bili alkoholičari ili politoksikomani, tu u temu sam apsolvirala u Prvom Koraku.
Dakle, ludilo koje sam ponela iz kuće i odnosa sa svojom porodicom potpuno je determinisalo moj život i tako postalo stihija koja me baca na sve strane. Ono je od od mog života učinilo nerazgovetni košmar, uznemirujuću kakofoniju, besomučne pokušaje da prazninu u sebi popunim bilo čim, da teška osećanja anesteziram (jer nisam imala od koga da naučim kako se sa njima izlazi na kraj). Bežala sam od sebe na sve moguće načine, od napijanja i drogiranja do vezivanja za alkoholičare i narkomane, od prejedanja do promiskuiteta... A nisam imala pojma šta radim ni zašto to radim.

Bilo je dovoljno da čujem za ovaj program i shvatim da u njemu leži moje spasenje. Za njega sam saznala u trenutku kada je moj život počeo da se rastače, kada sam bila ophrvana svešću da su svi moji izbori i sve moje odluke bile potpuno pogrešne i pogubne za moj životni put i razvoj. Grupe, literatura, konvencije, cd-ovi sa iskustvom dugogodišnjih članova 12-steps zajednica pomogli su mi da izađem iz krize i izolacije i okrenem se svojoj Višoj Sili.

Sada se osećam se kao da sam veliki deo svog života provela u tami, ne verujući da postoji izlaz iz mračnog hodnika po kome tumaram. Osećam se i kao da sam ugledala svetlo na kraju tog hodnika i da sve odlučnije i hrabrije hrlim ka njemu. Poverovala sam da je blizu dan kada ću konačno izaći na dnevnu svetlost i punim plućima udahnuti svež vazduh lepog i ispunjenog života.
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

naca
Moderator foruma

Re: od jedne do druge zavisnosti...

Post by naca » 28 Jul 2008, 14:22

natasa wrote:Bilo je dovoljno da čujem za ovaj program i shvatim da u njemu leži moje spasenje.
Pre svega dobrodosla, Natasa, prica ti je super, mislim da si opisala i mene kroz nju!

VERUJ mi da je i meni bilo dovoljno da cujem da ovaj program postoji i da
U NJEMU LEZI MOJE SPASENJE.
U suprotnom bih bila ili u nekom kanalu pored puta ili MRTVA!
Pozzzzz i pisi nam jos o sebi!
Ljubi te Naca ;-)
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 01 Aug 2008, 14:28

:sing: :sing: :sing: :sing: :sing: :sing: :sing:
SSSRRREEECCCAAANNN RRROOODJDJDJEEENNNDDDAAANNNAAACCC!!!
:boohoo: :boohoo: :boohoo: :boohoo: :boohoo: :boohoo: :boohoo:

natasa

Post by natasa » 01 Aug 2008, 15:22

ha ha, hvala :heart:
sad znam ko je najpazljiviji citalac na forumu.
Ma znala sam to i pre. :frogwink:

Kiss&hugs

naca
Moderator foruma

Post by naca » 02 Aug 2008, 17:35

Pazljiva, nepazljiva ovde sam da SPASIM SVOJU LUDU GLAVU I GOLI ZIVOT.
Samo ovako citajuci Vas i kuckajuci i NARAVNO odlazeci na sastanke svaki dan
verujem da cu to i uspeti.
:smooch:
Bolje je OVDE provesti vreme, nego u kafani, zar ne? :yes:

naca
Moderator foruma

Post by naca » 06 Feb 2009, 23:21

natasa wrote:Poverovala sam da je blizu dan kada ću konačno izaći na dnevnu svetlost i punim plućima udahnuti svež vazduh lepog i ispunjenog života.
Iskreno se nadam da si na dnevnoj svetlosti :!:
Pa samim tim i da vec dises punim plucima, ljubi te tvoja Nacaaa ;)
Pisiiiii :romance-kisscheek: nam kako si?

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 07 Feb 2009, 13:52

Chitam tvoju prichu i na kraju mi samo jedna misao u glavi, a to je kako sam se prvi put kad sam ugledao to svetlo na kraju tunela potrchao prema njemu i...pao! Sada znamo da je svetlost tu i da nam nece izmaci dokle god idemo ka njemu polako... Korachaj sigurno i sa svakim korakom cesh biti laksha i srecnija! Ja sam odmah tu, iza...
...vidimo se napolju!
Hug!
Moon child

natasa

Post by natasa » 07 Feb 2009, 16:36

Znam Wolfy da si tu.
Par puta si me pridrzao da ne padnem. :banana-parachute:
Hvala ti. :romance-smileyheart:

naca
Moderator foruma

Post by naca » 13 Feb 2009, 08:34

Mozda sam te uplasila sa molbom da pises kako si, nema veze ne moras,
samo da vidim neki tvoj postic i odmah znam.
Volim te moderatorko ;)

natasa

Post by natasa » 14 Feb 2009, 00:21

naca wrote:Mozda sam te uplasila sa molbom da pises kako si,
Nisi me uplasila draga
hvala sto se interesujes. :happy-sunny:
Ja sevrludam (a koji izraz aaa?) sa postovima kojekuda, svuda vise nego na svojoj temi :laughing-rollingyellow:
Volim i ja tebe, i jedva cekam sutra vece :happy-cheerleaderkid:
Ali neeeces mi oteti mikrofon
ne ne :orcs-buttshake:

Post Reply