od jedne do druge zavisnosti...

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

natasa

KALEIDOSKOP (jedna sličica iz oporavka)

Post by natasa » 07 Apr 2009, 17:47

Poslušaću dragog prijatelja sa kojim sam imala lep i konstruktivan razgovor, i podeliti sa svima vama sličicu koja mi se u trenutku kao ilustracija oporavka u svesti pojavila.

Kad sam bila dete fascinirala me je jedna, za mene tad magična sprava za koju su mi rekli da se zove kaleidoskop. Šarene mrvice koje bi se se na svaki novi obrtaj u „durbinu“ ispremeštale na nov način, kreirale novu sliku podjednako čarobnu u svojoj šarenoj simetričnosti izazivale su u meni osećaj „onostranog“, osećaj da postoji neki svet drugačiji od ovog „običnog“, svet šarenih mrvica iza ogledala, svet gde zakonitosti lepog povezuju maštu i geometriju, slobodu i logiku, nepredvidivost i kombinatoriku... :gay-color:

Kad sam bila dete fascinirala me je i scena na koju sam nailazila mnogo puta dok me je roditeljka moja za ruku vodila kroz grad... (locirala bih ipak tu scenu negde na autobuskoj stanici i vezala je za moja putovanja preko raspusta). To je klasična scena šibicarenja, koja je takođe u mom dečijem umu bila smeštena u neki irealni prostor - žamor čudnih ljudi koji uzbuđeno, hipnotisano posmatraju vešte ruke šibicara i malenu kuglicu koja magijom (dugačkog nokta na malom prstu, rekla bih sada, ali to tada nisam znala, te su i ti čudno dugački nokti malog prsta šibicara za mene takođe bili znak da se radi o nekoj četvrtoj dimenziji stvarnosti) biva premeštana iz jedne u drugu ili treću kutiju šibica. Ono što me je u ovoj sceni fasciniralo bili su ti vešti pokreti šibicara, to energično premeštanje tri obične kutije šibica brzim manevrima ruku čoveka sa dugačkim noktom na malom prstu :character-count: , koji je uz to mantrao i čarobnu formulu: evojeovdedalijeovde nijeovdeanijeniovde...

I eto, nekako se desilo da se ove dve scene iz mog detinjstva na neki čudan način povežu u ilustraciju moje ideje o oporavku. Na početku ovog posta spomenuti dragi prijatelj, koga svi dobro poznajemo po tome što su mu se od trenutka kad je ušao u oporavak sve kockice (i ostale geometrijske figure, da ne kažem šarene mrvice) počele tako lepo i opušteno slagati i uklapati u životu, javio mi se danas sa rečenicom „A jedan poziv menja sve...“. Dobio je vest koja je „zapretila“ da mu sve te fino poslagane figurice - ako ne rasturi, a onda bar dobrano ispremešta. Šta smo mogli drugo da uradimo nego da...
1. ...se malo udaljimo, dva tri koraka, i dobro osmotrimo koje sve geometrijske figure imamo... Par crvenih trouglova, žute krugove, plave kockice, dva zelena kvadra... i još koješta...
2. ... a onda smo počeli da se igramo. Da premeštamo te šarene figure u nove slike, uklapamo ih po boji, obliku, linijama, mirisu, ukusu i zvuku (da, i to), ispitujemo kakva bi sve kaleidoskopska šara od njih mogla da se izmašta... I mogu vam reći, vešto smo to radili, uživajući u svojim pokretima koji su baš ličili na elegantno, lako, energično i razigrano manevrisanje čike sa velikim noktom malog prsta... Evo ga trouglić ovde, zakači ga za žuti krug, ma ne, bolje ga pripoj zelenoj lopti... Opaaa... vidi kakva raskošna slika... baš joj fali samo ova ljubičasta zvezda u sredini...

Da, to je za mene oporavak. Svest da uvek imam mogućnost izbora da od postojećih elemenata koji sačinjavaju moj život napravim sasvim novu kombinaciju... I da pri tome uživam, da to radim kroz igru... Bez napora, tenzije i frke. Da vidim sasvim nove boje i oblike zahvaljujući tome što sam promenila ugao gledanja ... Da pustim stvari, da ih ne kontrolišem, da ne pokušavam nervozno i na silu da održim postojeći poredak koji mi deluje dobro i sigurno samo zato što sam se na njega navikla. :character-oldtimer:

Život je kaleidoskop, svaka nova kombinacija je lepa i zanimljiva, treba samo shvatiti da imamo izbor... A imamo i ljude sa kojima kombinatoriku možemo da pretvorimo u igru... :romance-grouphug:
Kad učenik bude spreman guru će biti tu.

Vuk
Moderator foruma

Re: KALEIDOSKOP (jedna sličica iz oporavka)

Post by Vuk » 08 Apr 2009, 00:16

To je to, hvala!
E, to je oporavak u boji, crtan voštanim bojama, visokim tonovima i slatkim mirisima...bio sam fasciniran Heseovom ‚‚Igrom staklenih perli‚‚ ko je pročitao zna...
Kakve god da mi Bog kockice pošalje ako ga dobro slušam čuću i uputstvo kako sve mogu da ih složim...kao tetris samo u 5 dimenzija...uživancija je to raditi kada nemaš strah od nepoznatog i od napuštanja unapred zacrtanih puteva jer strah za mene ne postoji dok idem putem koji je Bog za mene namenio!
Još jednom veliko HVALA na ovoj sličici!
Moon child

natasa

Post by natasa » 09 Apr 2009, 12:18

Da li ćeš mi poverovati da sam ovom postu htela da dam naslov IGRA STAKLENIH PERLI? U poslednjem trenutku sam se ipak opredelila za Kaleidoskop.

Vučko opet telepatišeš aaaaa? :scared-shocked:

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 10 Apr 2009, 13:15

OK, sad je dosta!
Hehe!
...mislim stvaaarno...i ta telepatija...
Ustvari imam neko objašnjenje za to što je nekima toliko natprirodno kao telepatija...kao kod dvoje jako bliskih ljudi, braće, sestara, bliskih prijkatelja ili ljubavnika koji prečesto uspevaju da jedni drugima čitaju misli da bi to bilo slučajno...ti su ljudi bez ikakve rezerve otvoreni jedni prema drugima i duše su im vezane, otvorenost prema Bogu svakoga pojedinačno čini nas otvorene jedne prema drugima kao preko nekog velikog predajnika!
Ne, ne patim da sve duhovno objasnim, naprotiv ko me zna zna ali sam oduvek nekako tako gledao...neki dan sam glasno, kao kroz molitvu, dozivao jednu osobu koja mi je 1. bliska 2. okrenuta Bogu nisam stigao ni da otvorim oči, a telefon je zvonio...ma zvao bih je nju ali nema se kredita, a na fixnom isključena nula...
Čitam sad ovo i sam sebi ne verujem...ali u tome i jeste stvar...
...čuda se događaju na svim poljima!
Moon child

naca
Moderator foruma

Re: od jedne do druge zavisnosti...

Post by naca » 22 Apr 2009, 10:23

De prozbori neku pametnu,
nedostajes mi.
Kako si DANAS?
:romance-kisscheek:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 01 Aug 2009, 10:48

[think]SSSRRREEECCCAAANNN RRROOODJDJDJEEENNNDDDAAANNNAAACCC !!![/think]
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 01 Aug 2009, 10:51

[rainbow2]Srećan rođendan![/rainbow2]
Sad bih te hvalio malo al nisam još popio kafu pa...samo sam zahvalan Bogu da sam te upoznao i da imam preijateljicu kakva si ti!
[rainbow2]Hvala ti što si tu![/rainbow2]
Moon child

natasa

Post by natasa » 01 Aug 2009, 11:49

Hvala vam...
Volim vas!!!

:romance-heartbeating:

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 01 Aug 2009, 11:53

HEHE!
Znaš kako se kaže...
...volimo i mi tebe!
:D
Moon child

stevan

Post by stevan » 05 Aug 2009, 22:18

Ja sam tek sada video, ali nema veze: Srećan rođendan!
"Zajednica nam je pružila praćenje i podršku da bi nas čuvala od obuzetosti (navikom), (i) utočište gde smo konačno mogli da se suočimo sa sobom." - (p.p.) Sexaholics Anonymous White Book p. 204, © 1982, 1989, 2001 SA Literature.

Post Reply