STUDENTKINJA

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.
naca
Moderator foruma

Re: STUDENTKINJA

Post by naca » 18 Sep 2012, 11:45

Heh, i moje srce stvarno zudi za dobrim karaokama, bice, ako ne pre, onda kod nas za Novu Godinu.
Tebe cemo Nato na skajp, kao prosle godine, jbg, pa ces opet da cekas NG u 7 ujutru hihihi

Preksinoc sam srela neke bas fine ljude i zene, u klubu knjizevnika u Francuskoj,
na promociji jednog stvarno dobrog romana.
Heh, nisam ni pomislila da bi neki od prisutnih zeleli da se upoznaju, tj da se ne poznaju.
Bas mi krivo.
Bice jos knjizevnih veceri, srescemo se negde ponovo, mozda u Skadarliji, ko zna?

Osecam se dobro, srecna sam i moj zivot ima smisla.
Lose mi je jedino, kada mi se vrati i napadne me, staro ludilo "joj sto volim da mrzim"
Barem imam resenja koja ucim da primenjujem i tako sve manje zivim u problemu.

Sve koji citaju grli trezna, cista, vesela Naca
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 18 Sep 2012, 13:25

Zeza me rad ovog foruma,
tipa: ako neko novi postuje posle mene, ne mogu to da vidim odmah,
osvezim stranicu, isto ne mogu da vidim, jedino mi pali to
da se odjavim, pa ponovo prijavim,
e onda vidim sta je novo.
Da li jos neko ima slicne probleme?; pa da .vatamo admina ta to nekako "dotera" (o, da, svasta on zna)

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 18 Sep 2012, 14:32

naca wrote:Zeza me rad ovog foruma,
tipa: ako neko novi postuje posle mene, ne mogu to da vidim odmah,
osvezim stranicu, isto ne mogu da vidim, jedino mi pali to
da se odjavim, pa ponovo prijavim,
e onda vidim sta je novo.
Da li jos neko ima slicne probleme?; pa da .vatamo admina ta to nekako "dotera" (o, da, svasta on zna)
Ja imam isti problem Naco
ako ne "osvežavam", (što ne mogu da radim dok pišem post)
"uleti" mi neko dok odgovaram na nečiji post
pa kad pošaljem odgovor on ode na "tuđu" adresu
onda se vraćam na svoj post i dodajem citat da bi bilo jasno kome odgovaram

Čini mi se i da mi nekad stižu tuđi postovi sa zakašnjenjem
tek posle par sati vidim šta ste pisali napr.
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 24 Sep 2012, 10:55

Danas, nas desetoro iz udruzenja AA, ide u Novi Sad.
Nova, novosadska, cetvoroclana, grupica slavi godinu dana postojanja weeeeeeeeeeeeeee
Kao da je juce bio 19. septembar 2011 god. kada je odrzan prvi sastanak u Novom Sadu.
Danasnji sastanak ce biti za mene nesto posebno, svecano.
Obucicu kosulju, a ne majcu po obicaju (icon_e_wink)

Zivot je lep i ljudi su dobri (icon_razz)

naca
Moderator foruma

Post by naca » 27 Sep 2012, 09:44

Ustajem, ukljucujem komp, pravim kafu, izlazim na forum,
trece jutro isti ritual, nema nista novo da se cita, :(
Onda se prijavim, otvorim svoju temu i prozorce i sedim i gledam ...
nekako nemam sta da napisem ... i pomislim ... pa, da, ni ne moram da pisem, nije trenutak.
Moja opsednuta glava nosi u sebi puno zavisnickih vrtloga, a jedan od njih je
pisati na forumu po svaku cenu svaki dan po malo.
A nije tako! Vidim da ne moram da pisem, a volim da citam.

naca
Moderator foruma

Post by naca » 29 Sep 2012, 18:03

Krivica spašenih

Započeli smo oporavak. Počeli smo da vodimo računa o sebi. Naš program oporavka počeo je da funkcioniše i počeli smo da se osećamo dobro u svojoj koži.
Zatim nastupa ona - krivica.
Kad god počnemo da osećamo ispunjenost i radost života, možemo osetiti krivicu zbog onih koje smo ostavili iza sebe - onih koji nisu u oporavku i koji još uvek pate.
Ova krivica „spašenog“ je simptom kozavisnosti.
Možemo misliti na bivšeg muža koji još uvek pije. Možemo se baviti detetom, odraslim i zrelim, koje još uvek pati.
Možemo dobiti telefonski poziv od roditelja koji nije u oporavku i koji svoju bol povezuje sa nama. I tada možemo osetiti da smo uvučeni u njihovu bol.
Kako se možemo osećati dobro, i biti srećni, kada su oni koje volimo još uvek nesrećni?
Da li zaista možemo da prelomimo i počnemo da živimo život zadovoljni, uprkos okolnostima u kojima žive drugi? Da, možemo.
I da, boli kada one koje volimo ostavljamo iza sebe. Ali nastavite da se krećete, uprkos svemu.
Budite strpljivi. Oporavak drugih ljudi nije vaša stvar. Ne možemo nikoga naterati da se oporavlja.
Ne možemo nikog naterati da bude srećan.
Možemo se pitati zašto smo baš mi izabrani da vodimo ispunjeniji život? Možda nikad nećemo dobiti odgovor na to pitanje.
Neki će nam se možda pridružiti u oporavku kada dođe vreme za to, ali nihov oporavak nije naš problem.
Jedini oporavak na koji polažemo pravo je naš lični.
Možemo pustiti druge sa ljubavlju, i voleti sebe bez krivice.

Danas sam spremna da radim na svojoj tuzi i krivici. Dozvoliću sebi da budem zdrava i srećna, iako neko koga volim možda nije za sebe izabrao taj put.

naca
Moderator foruma

Post by naca » 05 Oct 2012, 11:07

Ni ne tražimo od drugih ljudi da nam saopšte šta žele od nas. Mi to tražimo od Boga. A zatim verujemo da će nam biti poslata snaga da tu Božiju volju iznesemo.
Bog nikada, nikada ne bi tražio od nas da radimo nešto za šta nas nije prethodno opremio. On nikada ne traži od nas da radimo bilo šta što ne možemo da uradimo. Ako treba nešto da učinimo, bićemo za to osposobljeni. To je lakši deo ovog programa. Nikada ne treba da radimo više nego što možemo, niti bilo šta što ne možemo. Ako želimo da brinemo I da se nerviramo, možemo, ali ne moramo. To je stvar našeg izbora.
Naučila sam, i tokom teških i tokom dobrih perioda, da će me ovaj Korak provesti kroz njih. Kada ne znam šta treba da uradim, Bog zna. Rad na ovom koraku, dan za danom, odvešće nas na mesta na koja sami nikad ne bismo mogli da stignemo. Mali postupci, koje svakoga dana činimo u skladu sa Božijom voljom za nas, vode nas ka Velikom Planu našeg života.
Danas ću pitati Boga da mi pokaže šta želi da radim. Moliću ga da mi da snagu da to uradim. Zatim ću krenuti napred i učiniti sve što mogu. Bože, pomozi mi da se oslobodim straha da živim život dan po dan. Pomozi mi da verujem da se, kada živimo jednostavno i sa verom, stvara predivni mozaik zvani “moj život”. Verujem me Bog vodi, usmerava i brine o meni.
THE LANGUAGE OF LETING GO
Melody Beattie
Uf, kako sam samo kliknula da procitam bas ovo sto mi danas treba.

naca
Moderator foruma

Post by naca » 16 Oct 2012, 21:53

Pricica sa interneta (duhovne price), nepoznati autor:

Jedan poznati govornik započeo je svoj seminar tako što je podigao novčanicu od 50 eura u vis. U prostoriji je bilo ukupno 200 ljudi.
Pitao je: “Tko želi ovu novčanicu?”
Svi su podigli ruke.
Nastavio je: “Ovih ću 50 eura dati nekome od vas, ali najprije ću još nešto napraviti.”
Zgužvao je novčanicu. Potom je upitao: “Želite li je još uvijek?”
Sve su ruke bile i dalje u zraku.
Zatim je nastavio: “A kad ovo napravim?”… Bacio je novčanicu na pod i cipelama je utrljao u prljavi pod.
Podigao je novčanicu; bila je zgužvana i skroz prljava.
“Dobro, tko je od vas želi sada?” upitao je.
Ruke su još uvijek bile podignute.
Onda je rekao:
”Dragi prijatelji, upravo smo naučili jednu veoma dragocjenu lekciju. Što god da sam napravio s ovom novčanicom, vi ste je željeli i dalje, jer ni u jednom trenutku nije izgubila na vrijednosti. U svakom je trenutku vrijedila 50 eura!”
.....................................................................................

Često nam se u životu dogodi da nas netko odgurne od sebe, da padnemo nisko, da se osjećamo izgužvani i bačeni u blato.
To su činjenice iz svakodnevnog života… Ponekad se osjećamo kao da ne vrijedimo ništa.
Bez obzira što ti se dogodilo u životu ili će se tek dogoditi, TI nikada nećeš izgubiti na vrijednosti.
Bio prljav ili čist, izgužvan ili ispeglan, TI si i dalje neprocjenjiv za sve one koji te vole više od ičega na svijetu, naročito Bogu!
Naši se životi ne vrednuju prema onome što radimo ili koga poznajemo, već prema onome TKO smo mi.
“Ti si poseban, ne zaboravi to – NIKADA!”
I uvijek imaj na umu: Jednostavni ljudi sagradili su Nojevu barku, a stručnjaci Titanik

Bog te ljubi, baš takvog kakav si sada… u ovome trenutku!

Nepoznati autor

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 23 Oct 2012, 03:50

naca wrote:TI si i dalje neprocjenjiv za sve one koji te vole više od ičega na svijetu, naročito Bogu!
I meni si neprocenjiva.

Jel ova priča za tebe ili za nekog drugog?

Ako je za tebe, kaži šta te muči, jel ti neko srce izgužvao novčanice moja lepa?
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

naca
Moderator foruma

Post by naca » 23 Oct 2012, 10:22

Uf, bas ti hvala draga kada zapoce nesto, (mislim na postovanje na forumu)
virim svaki dan ovde i krivo mi sto se nista ne dogadja,
ponekad nesto i napisem,
ali sada kada vidim da ima da se cita na nekoliko tema - TO me radujeee.
Da, za mene je ovaj tekst, ja skoro uvek na mojoj temi pisem sebi -
TO kako ja treba, kako ja jesam, kako ja nisam, Nekada to sto napisem JESAM vec postigla, nekada NISAM ali tezim tome.

Meni je stvarno najsuperija nauka na svetu uspeti promeniti sabe i svoje stavove
Ja iskreno vidim da ja nisam bas pametna da bih sama donosila neke zakljucke o raznim situacijama, sebi, ... ,
osim,
lose mi je, pije mi se, ili neko me ljuti, ovaj me vredja, ili
super mi je, dobro sam, hvala Bogu.

Juce nam je umro vencani kum, Djolencetov nerazdvojni drugar iz ranog detinjstva, krstio je Loru.
Imao je tek 46 godina :( bas smo tuzni, ici cemo na sahranu, ispratiti ga sa bolom,
ali i sa verom da odlazi na lepse mesto, gde ga nista nece boleti i gde cemo se sa njim ponovo sresti nekada.
(u stvari to ja verujem, ne znam za Dj)

Necu da patim, necu da budem nesrecna, necu da me boli, necu da mrzim, necu da budem ljuta ...uvredjena nesrecnaaaa NECU
Hocu MIR u dusi i sve sam mu blize i blize i blize.
Ucim da volim.
Volim te Natashaaaaa,
i grlim i ljubim sve koji citaju!

Post Reply