Ja sam ALKOHOLICAR

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.
Andrej

Ja sam ALKOHOLICAR

Post by Andrej » 29 Jan 2012, 13:44

Postovani
Prvo bi da vas sve Pozdravim.
I ja sam se nasao u ovim pricama medju vama,slucajno sam ukucao na guglu alkoholizam i dosao sam do ovog foruma.
Imam 36 godina ozenjen sam i imam dvoje lepe dece,normalno imam i veliki problem sa alkoholom koji mi je usao svakodnevni zivot.Posto sam serviser bele tehnike na selu znate kako to ide,idem od kuce do kuce popravis ponesto i krece prica sedi popij jednu domacu pa hajde jos jednu,dodjes u drugu kucu popij pivo....Dodjem uvece kuci legnem da spavam ,ujutru pricam sa zenom i nesecam se nicega sta je bilo sinoc.Dosta mi je ovoga.Juce sam ostao ceo dan kuci i nisam popio ni kap alkohola,danas je nedelja kuci sam ceo dan sa zenom i decom i nisam popio ni kap alkohola,trebalo bi da idem na fudbal ali sam odlucio da ne izadjem iz kuce jer bi naravno posle fudbala sa drugovima otisao u kafanu.Trazim pomoc,vidim da se spominje neka knjiga dali moze da se nadje na internetu.Hvala

kole

Re: Ja sam ALKOHOLICAR

Post by kole » 29 Jan 2012, 18:05

Zdarvo Andrej,
Dobrodosao na forum, svoj forum. Razumem sve o cemu govoris. I meni su se desavale situacije da kada prestanem da pijem ljudi me TRODUPLO nude i navaljuju kao da se ne valja ne piti itd... ponekad sam svesno isao tamo gde ce me ponuditi da bi usvari popio i prekinuo trezni period.
super je da si svestan da zelis da izbegnes mesta gde je "sklisko" - tako i mi to radimo u pocetku oporavka i ja se drzim glavnpog slogana AA : DANAS NE PIJEM.

Zelim ti sve najbolje a sto se tice knjige Anonimni alkoholicari mozes je naci i citati on line na http://www.aa.org ako znas engleski ili ti ja mogu poslati el. hrvatski prevod koji imamo za sada dok prevod na srpski ne bude zavrsen.

Zelim ti spokojan i trezan dan,

kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

Andrej

Post by Andrej » 30 Jan 2012, 22:05

Pozdrav svima,prosao je i treci trezan dan.Hteo bi da zamolim da li bi ste mi mogli reci ako je neko konzumirao lekove,koji bi to mogli da se kupe na slobodno u apoteci,to bi mi pomoglo puno jer mi je to najlaksi izgovor kad me neko ponudi picem.Hvala

kole

Post by kole » 02 Feb 2012, 03:26

Zdravo Andrej,

Ja licno nisam koristio nikakve lekove od kada sam poceo oporavak u AA, a ranije neke sedative jesam no mislim da je nezahvalno da bilo sta bilo kome preporucujem jer ja nisam doktor i nisu svi ljudi isti niti isto reaguju.
Sada znam da to ne bih radio na svoju ruku i bez lekara a za mene je najbolji lek bio AA sastanci, druzenje sa alkoholicarima u oporavku i prenosenje poruke oporavka onima koji jos pate i onima koji su zatrazili pomoc.

Znam da su neki prijatelji kupovali u apoteci u slobodnoj prodaji BLOKATOR za alkohol Esperal( Tetidis) i pili ga svaki dan po jednu tabletu da ne bi posegnuli za casicom znajuci da ako na to popiju alkohol mogu pasti u uzasno stanje organizma, pa i komu a mozda i smrt.sam po sebi blokator kazu nije skodljiv a nekima je pomogao.Ja bih se svakako konsultovao sa doktorom i doro proucio sve o tome...

Mi u principu u AA ne dajemo savete vec samo delimo svoja licna iskustva tj kako je svako od nas uspeo da se otrezni i odrzi treznost i to je sve.

Zelim ti sve najbolje i spokojan i trezan dan,
kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

kole

Post by kole » 08 Feb 2012, 16:07

A sta tebe muci dragi Analitics, zasto si ti na nasem forumu ? Ne kazes nista o sebi a navalio si druge da ucis i kritikujes...

ISKRENOST , OTVORENOST DUHA I VOLJNOST su tri principa koji mene odrzavaju u zivotu...

da vidimo tebe...
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

kole

Post by kole » 09 Feb 2012, 23:51

ciao Analitics,

Ne kazes ni jednom recju sta ti treba, kakva pomoc , sta ti se dogadja, samo zakljucujes da ce neko da te zove na sastanak, evo ja te NE zovem na sastanak nego te ohrabrujem da sa nama podelis svoju pricu ovde na forumu,
DOBRODOSAO jos jednom,
Pozdrav kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

kole

Post by kole » 10 Feb 2012, 11:10

Sada se vidi zasto si ti ovde dosao.....

"Postoji princip koji je prepreka svakoj informaciji, koji je dokaz protiv svih argumenata koji je nepobediv i koji neizbezno drzi coveka u trajnom neznanju-(ignorisanju) - taj princip je ODBACIVANJE (SVEGA) PRE BILO KAKVOG ISPITIVANJA(razmatranja, istrazivanja)" ........
Herbert Spencer,
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

Andrej

Post by Andrej » 13 Feb 2012, 21:08

Pozdrav svima na forumu.Koletu puno Hvala za knjigu a sto se tice lekova izvlacim se na zubobolju kao da pijem lekove,mada se spremam kod zubara.NEVEROVATNO ali ja nepijem alkohol ..i nefali mi ni malo,nadam se da ce ovako ostati i ovaj sneg mi pomaze sto nemam puno terena pa se psihicki spremam za nove i toplije dane. :D

kole

Post by kole » 13 Feb 2012, 21:57

Zdravo Andrej,

BRAVO za treznost, iz iskustva znam da zudnja uglavnom brzo prodje kad covek odluci , ali ideja ostaje, zato se ja svakoga dana podsecam kako je bilo i donosim odluku svakoga jutra : DANAS NE PIJEM i to je ceo stos za pocetak.
Zivot mi se promenio 100%
SAMO NAPRED dan po dan i napisi nam slobodno kako se osecas,
\Sve najbolje,
pozdrav, kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

mara

Post by mara » 29 Feb 2012, 20:50

Ko god misli da je AA sekta nema veze sa zivotom.... boji se....nije siguran u sebe....poronadjite malo po internetu i raspitajte se kako deluje sekta ..glavni cilj sekte su pare ..moc...vecinom cudno oblacenje , ja nikad nisam bila na sastanku ali ako nesto znam to je da prepoznam sektu.....a to sto govore o B ogu ..ako ste bolje shvatili knjigu..program videcete da su mislili na neku visu silu energiju u koju pojedinac inace veruje neko je naziva Bog neko drugacije.....sastanak koji netrazi pare i govori o alkoholizmu ,hrani...o visoj sili koju svi drugacije zovemo....nije sekta

Post Reply