Da li je moguce da sam ovako nisko pala?

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Post Reply
zvezda

Re: Da li je moguce da sam ovako nisko pala?

Post by zvezda » 03 May 2014, 21:53

"Još jedan prodje dan
Uzburkan ko more.
Duž pustih ulica
svetiljke već gore.
Nek srce umorno
željno mirnih snova
sada tiho plovi
kroz ovu noć...."

Evo sta mi je palo napamet dok sam kuckala svoju lozinku :).

Dan je bio bas pun i zaista uzbudljiv. Bila sam na jednoj radionici i druzila se sa puno nepoznatih ali veoma interesantnih ljudi. Ni traga od one depresivne i smorene zene od pre dva dana. Zivot je cudo i kada bih mu se sa poverenjem prepustila, svakoga jutra detinje otvoreno, bezbrizno i radoznalo mislim da bih se mogla ponovo radovati....voleti.....biti srecna i zahvalna na svakom novom danu.
Ne bi bilo lose da to zapisem na list papira i stavim na nahtkasnu pored kreveta (cisto da moja depresivna i destruktivna "druga ja" ne zaboravi).

Oprastam se, pomalo umorna ali zadovoljna i spokojna od ovog 7. treznog dana.

Laka vam noc prijatelji po muci i saborci.

Z.

zvezda

Post by zvezda » 04 May 2014, 22:35

Danas sam iz moje velike tegle sa upakovanim malim duhovnim porukama za svaki dan izvukla ovu:
" Ozdravljenje duha se nece postici sve dok otvorenost ka izazovu (promeni,problemu-moja malenkost) ne postane nacin zivota." Skot Pek
:-)

A ovo sam cula:
"Bog ima samo tri odgovora na naše molitve: Da, još nije pravo vreme i Imam nešto bolje za tebe".
:-))

Bogatija sam za jos jedan lep i trezan dan. Ponekad nam tako malo treba da budemo mirni i u saglasju sa sobom i okolinom. Cak volim i ovu "jesenju" kisu.

Prosao je 1.dan moje druge sober nedelje.

Ku noc,
Z.

kole

Post by kole » 06 May 2014, 22:13

Ciao Zvezdanice,

Bravo i samo napred,
One day At A time

ostalo znas,

PS zaista me je razzalostila rec AVETINJSKI forum.... pa odlucih da nesto napisem,
svim clanovima a i neclanovima zelim spokojan i trezan dan
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

zvezda

Post by zvezda » 07 May 2014, 08:47

Dragi prijatelju Kole,
"HVALA TI:
a/ sto si se pojavio u mom zivotu ( Bog zna zasto)
b/ sto si mi posvetio toliko vremena, iz dana u dan, bice uskoro tri meseca!
c/ sto si me cupao iz.....znas i sam
d/ sto mogu da ti bez straha i stida kazem sve a da ne ocekujem "osudu"
f/ sto si uvek bio tu kada treba
e/ sto si i dalje tu za mene !!!"

Ovo sam ti poslala PPom, u leto 2012. Nije zastarelo :)). Divno je sto si nasao vremena da mi odgovoris. Uvek si dobrodosao!

Ja ne znam sta se desilo sa forumam i zasto se ama bas niko ne odvazi i napise nesto a sebi, drugome ili o problamu alkoholizma!?Toliko je razlicitih tema da ne mogu da verujem da niko ne zeli da iznese neko svoje misljenje. Cega ste se uplasili dragi citaci postova iz potaje. Ovo je forum koji NEMA veze sa politikom, materijalnim stanje, polom ili seksualnim opredeljenjem.... Jedina zajednicka stvar svih nas koji smo ovde je bio/jeste problem koji imamo sa zavisnoscu od alkohola, hrane, kocke......Dakle ZAVISNOST i zelja da se sa tim prekine!!! Zajedno smo jaci, zar ne? Pa gde ste onda dragi prijatelji u muci?

Statistika kaze:
"Svaka šesta odrasla osoba u Srbiji je alkoholičar. U ukupnom broju stanovnika, pet odsto stanovništva čine teški zavisnici od alkohola. Brojke su zastrašujuće, ali ovoj bolesti koja ima epidemiološke razmere naš narod ne daje prevelik značaj......
Po broju obolelih i umrlih alkoholizam se u svetu nalazi na trećem mestu, iza kardiovaskularnih i malignih oboljenja, a tri do pet odsto ukupne svetske populacije je zavisno od alkohola....
Srbija je u Evropi na četvrtom mestu po potrošnji alkoholnih pića...... Apstinenti ili trezvenjaci čine manjinu u društvu i ima ih svega pet odsto od ukupnog punoletnog stanovništva."

Sta vise reci? Zelim da budem optimista i da se nadam da ce ovaj, JEDINI forum namenjen nama, ljudima koji boluju od neke zavisnosti i clanovima njihovih porodica (npr draga Feniks) oziveti. Zaista bih bila srecna da sa nekim podelim ove moje sober dane, sive ili ruzicaste, svejedno. Tople reci, podsecanje na cilj, ohrabrenje kada dodju zute minute, kada posustanemo i uplasimo se ili nas obuzme neka cudna apatija (jer priznacete da je svaka promena teska i iziskuje od nas dosta treninga i ucenja), to su trenuci kada nas "napadne" Evil Alcohol Fairy. E, u tim trenucima nama trebaju prijateljske ruke i reci drugih ljudi da nas ohrabre, podrze i podignu. Zato dragi moji zavisnici ucinite dobro delo. Pomazuci Sebi, deleci sa drugim ljudima svoje licne price i iskustva, pomazete Svima sa istim ili slicnim problemom.
A nema nicega lepseg i mocnijeg nego pruziti ruku i iskreno i nesebicno pomoci drugom zivom bicu!

Danas je moj 11. trezni dan.
Ja ni danas necu piti i to je moja odluka.

Sve koji navrate toplo grli
Zvezdana

zocadoca

Post by zocadoca » 07 May 2014, 10:12

zvezda wrote:Dragi prijatelju Kole,
"HVALA TI:
a/ sto si se pojavio u mom zivotu ( Bog zna zasto)
b/ sto si mi posvetio toliko vremena, iz dana u dan, bice uskoro tri meseca!
c/ sto si me cupao iz.....znas i sam
d/ sto mogu da ti bez straha i stida kazem sve a da ne ocekujem "osudu"
f/ sto si uvek bio tu kada treba
e/ sto si i dalje tu za mene !!!"

Ovo sam ti poslala PPom, u leto 2012. Nije zastarelo :)). Divno je sto si nasao vremena da mi odgovoris. Uvek si dobrodosao!

Ja ne znam sta se desilo sa forumam i zasto se ama bas niko ne odvazi i napise nesto a sebi, drugome ili o problamu alkoholizma!?Toliko je razlicitih tema da ne mogu da verujem da niko ne zeli da iznese neko svoje misljenje. Cega ste se uplasili dragi citaci postova iz potaje. Ovo je forum koji NEMA veze sa politikom, materijalnim stanje, polom ili seksualnim opredeljenjem.... Jedina zajednicka stvar svih nas koji smo ovde je bio/jeste problem koji imamo sa zavisnoscu od alkohola, hrane, kocke......Dakle ZAVISNOST i zelja da se sa tim prekine!!! Zajedno smo jaci, zar ne? Pa gde ste onda dragi prijatelji u muci?

Statistika kaze:
"Svaka šesta odrasla osoba u Srbiji je alkoholičar. U ukupnom broju stanovnika, pet odsto stanovništva čine teški zavisnici od alkohola. Brojke su zastrašujuće, ali ovoj bolesti koja ima epidemiološke razmere naš narod ne daje prevelik značaj......
Po broju obolelih i umrlih alkoholizam se u svetu nalazi na trećem mestu, iza kardiovaskularnih i malignih oboljenja, a tri do pet odsto ukupne svetske populacije je zavisno od alkohola....
Srbija je u Evropi na četvrtom mestu po potrošnji alkoholnih pića...... Apstinenti ili trezvenjaci čine manjinu u društvu i ima ih svega pet odsto od ukupnog punoletnog stanovništva."

Sta vise reci? Zelim da budem optimista i da se nadam da ce ovaj, JEDINI forum namenjen nama, ljudima koji boluju od neke zavisnosti i clanovima njihovih porodica (npr draga Feniks) oziveti. Zaista bih bila srecna da sa nekim podelim ove moje sober dane, sive ili ruzicaste, svejedno. Tople reci, podsecanje na cilj, ohrabrenje kada dodju zute minute, kada posustanemo i uplasimo se ili nas obuzme neka cudna apatija (jer priznacete da je svaka promena teska i iziskuje od nas dosta treninga i ucenja), to su trenuci kada nas "napadne" Evil Alcohol Fairy. E, u tim trenucima nama trebaju prijateljske ruke i reci drugih ljudi da nas ohrabre, podrze i podignu. Zato dragi moji zavisnici ucinite dobro delo. Pomazuci Sebi, deleci sa drugim ljudima svoje licne price i iskustva, pomazete Svima sa istim ili slicnim problemom.
A nema nicega lepseg i mocnijeg nego pruziti ruku i iskreno i nesebicno pomoci drugom zivom bicu!

Danas je moj 11. trezni dan.
Ja ni danas necu piti i to je moja odluka.

Sve koji navrate toplo grli
Zvezdana

POZDRAV svima,ako vas ima, i pzdrav tebi Zvezdana!

Nažalost nemogu da se setim da li smo se upoznali, odnosno da li sam imao priliku za to, u nekom od mojih dolazaka na satanke u Beograd,ali ako se već tako nismo evo prilike OVDE i ovako!Ja sam Zoća i ja sam alkoholičar u oporavku iz "provincije" ili kako bi to lepše rekao jedan naš vrli član ZOĆA IZ UNUTRAŠNJOSTI!Kako bilo ja sam ono što sam i zašta sam dragom Bogu, ili višoj sili, zahvalan evo danas (3 GODINE 7 MESECI I 3 DANA) TREZAN!!
Zaista nisam odavno bio na forumu i nimalo sa ne "ponosim" time,ali šta je tu je juros(danas) sam evo tu i veoma se radujem da IMA NEKOG!Zvezdo pročitao sam malo sa početka tvoje priče i ovo sada, i jako se veselim što si DANAS i ti ovde,jer život je jedan i samo sam čovek može dobroviljni odlučiti kako će ga "trošiti"!Ovo me je podsetilo na jedan momenat iz vremena kada sam pokušavao da se lečim odlazeći kod doktora(što inače nepreferiram iako sam i sam zdravstveni radnik),elem pita mene
DR.:"da li ste pili od poslednjeg dolaska?"
JA:"PA PIO SAM MALO"!
DR.:"A zašto ste pili"?
JA:"pa tata mi je bio alkoholičar i ja sam kao mali imao problem..."
DR:"ma nepitam vas to,pitam zašto ste pili?!?"
JA:"??? ..,a da sa ženom sam imao nekih problema...
DR:"..,ma nepitam vas to ,PITAM zašto ste pili?!?"
JA:"!!!????!!!..,a imao sam problema na poslu i ..,"
DR:"ČOVEČE NEPITAM VAS TO, PITAM ZAŠTO STE PILI JER ZATO ŠTO STE HTELI ILI ZATO ŠTO VAS JE NEKO NATERAO NA TO?!?"
JA:(već sluđen i besan) ..,PA ZATO ŠTO SAM HTEO!!

..,i tako sam shvatio tu veliku životnu istinu "DA OSIM AKO NISI VEZAN I SA LEVKOM U USTIMA KROZ KOJI TE NALIVAJU" svo ostalo piće u životu je DOBRA VOLJA!!A kasnije sam kroz program i druženje sa svim dragim prijateljima iz AA, od Srbije,preko Hrvatske pa evo do Slovenije,gde se trenutno nalazim,shvatio i da je DANAS osin što je NAJVAŽNIJI dan i onakav kakvog ga mi želimo i hoćemo da doživimo!Bez obzira da li je sunčan ili kiša lije ko iz kabla!
Zato se veoma,VEOMA, radujem što tako nešto mogu i ovde podeliti sa nekim uz nadu i sa željom da SUTRA ŠTO PRE POSTANE DANAS, a ja da opet budem srećan i zadovoljan što DANAS NEPIJEM!!

VELIKI POZDRAV TEBI I SVIM DRAGI I DOBRIM LJUDIMA KOJI SU DANAS TREZNI,A ONIMA KOJI TO NISU A DVOUME SE U ŽELJI ZA TIM,SRDAČNA PREPORUKA JER ZAISTA JE ŽIVOT JOŠ LEPŠI KADA JE DANAS TREZAN DAN!! (icon_e_wink)

Zoća alkoholičar u oporavku iz Maribora! (icon_e_wink)

zvezda

Post by zvezda » 07 May 2014, 11:56

Uauu, dobrodosao DocoZoco!
Pa kod mene se polako pravi zurka na temi :)))))!
Divno je sto ste mi se u jednom danu oglasili i ti i Kole.
Mi se nismo mogli upoznati u K.23 posto ja nikada nisam bila tamo. Mislim da sam o razlogu negde i pisala, ukratko - nisam uspela da prevazidjem strah u sebi od susreta sa mogucim poznatim ljudima i time "razotkrivanjem moju tajnu". Tebi ovaj razlog verovatno zvuci nedoraslo i glupo, ali.... stvari tako stoje. Ego, nesigurnost, strah od gubitka reputacije (pls nema smejuljenja).....svasta nesto stoji kao stena izmedju mene i odlaska u Krunsku. Pomoc trazim na jedini nacin koji mi je trenutno moguc i dostupan a to su ljudi sa istim problemom koji i ja imam, tj ljudi sa ovoga foruma. Oni koji mogu da razumeju kako je zaguljeno biti alkoholicar i kakve zamke smo u stanju sami sebi da postavljamo.
U AA se kaze da sve to radi nasa bolest. I to je istina. Ona je nas krst i do kraja zivota cemo ga nositi. E sad, pitanje je samo sa kakvim alatkama cemo se opremiti da mozemo svaki put da joj doskocimo. Zato mi je pre skoro dve godine ovaj forum i licna prepiska sa Koletom bila glavni oslonac u mojoj odlici da prekinem sa picem. Svi sa kojima sam tada imala korespodenciju su bili zasluzni sto sam uspela da budem trezna skoro godinu i devet meseci. Ali to si vec procitao u nekom od mojih skorasnjih postova.

Danasnje razmisljanje:
Zivot pred nas postavlja uvek neke nove izazove, dobre ili lose, ali izazove sa kojima se moramo suociti, probleme koje treba resiti. Svako resenje sa sobom nosi neki benefit. Postajemo jaci, bolji, sigurniji, spokojniji, zdraviji... Medjutim, nekada se desi i to da izgubimo veru u sebe (tesko mi je da na to i pomislim a da ne bogohulim) ali i u Njega. Pod teretom briga, otudjimo se prvo od sebe, zatim od Njega, "zalutamo" i zaboravimo ono osnovno, a to je da nas Bog voli i da nikada ispred nas ne postavlja nesto sto mi nismo u stanju da iznesemo na svojim plecima!
Zakljucak:
Hvala Mu sto je do sada uvek pronasao nacin da me ponovo uzme za ruku i vrati na put.

Dragi Zoco iz tudjine (sada nisi vise iz unutrasnjosti), nadam se da uzivas u zivotu, radu i (najvaznije) svojoj treznosti.Napisi mi, ako budes zeleo, jos po neku rec o licnim iskustvima vezanim za alkohol (pokusala sam da nadjem tvoju pricu ali nisam uspela :/).

Topli zagrljaj,
Zvezda

zvezda

Post by zvezda » 08 May 2014, 20:32

dan 12. i novo pero na sesiru.
dosta posla sam imala danas, bas.
spremicu nesto njami za veceru pa pod tus i u krevet.
'ku noc svima,
Z.

zocadoca

Post by zocadoca » 09 May 2014, 00:33

POZZZZ,ZVEZDO!!
Samo bi te podsetio da ako kliknes na moj naslov aon je zocadoca a ne docazoca kpji izlazi kao zadnji post tvoje priče izaćiće ti sve o meni i tamo ćeš naći i moju priču sa početka pa ako ti bude interesantno pročitaj!!!
Nadamse da ćemo potom još lakše komunicirati jer najvažnije je u životu po MENI biti bez SKRUPULA,jer ukoliko nemamo hrabrosti da sami sebe pogledamo u oči i da se NESTIDIMO SEBE,onda je to što ćemo se sresti i pogledati sanekim drugim saamo bezazlena sitnica!
Zato ja UŽIVAM da svuda i u svakoj situaciji pred svima sebe podsetim na to da sam bio pijanica,a da sam sada PONOSNI ALKOHOLIČAR U OPORAVKU KOJI DANAS NIJE PIO!
Eto zato bi voleo da malo razmisliš o svom SKRUPULU,pozdravlja te i grli Zoća iz "SVEMIRA" (icon_lol) !

zocadoca

Post by zocadoca » 09 May 2014, 00:36

zocadoca wrote:POZZZZ,ZVEZDO!!
Samo bi te podsetio da ako kliknes na moj naslov aon je zocadoca a ne docazoca kpji izlazi kao zadnji post tvoje priče izaćiće ti sve o meni i tamo ćeš naći i moju priču sa početka pa ako ti bude interesantno pročitaj!!!
Nadamse da ćemo potom još lakše komunicirati jer najvažnije je u životu po MENI biti bez SKRUPULA,jer ukoliko nemamo hrabrosti da sami sebe pogledamo u oči i da se NESTIDIMO SEBE,onda je to što ćemo se sresti i pogledati sanekim drugim saamo bezazlena sitnica!
Zato ja UŽIVAM da svuda i u svakoj situaciji pred svima sebe podsetim na to da sam bio pijanica,a da sam sada PONOSNI ALKOHOLIČAR U OPORAVKU KOJI DANAS NIJE PIO!
Eto zato bi voleo da malo razmisliš o svom SKRUPULU,pozdravlja te i grli Zoća iz "SVEMIRA" (icon_lol) !
..,E da bravo za tvoj 12 -ti dan! (icon_e_biggrin)

zvezda

Post by zvezda » 10 May 2014, 08:37

Svratih na brzaka da se pohvalim da je danas punih 14 dana od kako ne pijem!
I da pozdravim prijatelja Zocu koji ne pije 3 godine, 7 meseci i....dana! Bravo!!!
Putujem za sat vremena malo van grada (castim sebe sto sam dobra i trezna) i obecavam da i danas sigurno necu piti a sutra...:), mislicu o tome sutra.

Svima zelim prijatan i trezan vikend,
Zvezda

P.S. Zoco procitala sam "ipak POSTOJI", a sto se tice hrabrosti i skrupula....to je tema za razmisljanje

Post Reply