Da li je moguce da sam ovako nisko pala?

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

zvezda

Re: Da li je moguce da sam ovako nisko pala?

Post by zvezda » 20 Jul 2014, 17:28

Za Vuka.

Bilo mi je zao da ti kuckam po tvojoj temi i tako razbijem tvoje pojavljivanje na forumu (posto se od mog kuckanja i imena ne moze videti niko drugi jer zapravo i nema drugih (icon_e_biggrin) )
Dakle, HI HO Vucino (icon_e_smile) ! Obradovala sam se kada sam procitala tvoj vrlo temeljan post. Posebno mi je drago sto si toliko toga postigao i uradio za i na sebi da si zaista odlican primer kako NA program moze da pomogne ljudima. Bravo!
Cestitam ti i posao i novi stan i veridbu i upis na fakultet i.....a da, septembarski odlazak i besedu u Atini.
Nemoj da te mrzi da s vremena na vreme nesto napises. Ipak se cita ovaj nas jadni, jedini forum.
Svako dobro i samo guraj napred.

Carpe diem Vuce.

Zvezda

Vuk
Moderator foruma

Post by Vuk » 21 Jul 2014, 21:37

Carpe diem indeed (icon_e_biggrin)

Samo ti kuckaj i kod mene, ništa ne možeš pokvariti. Svejedno je što te ima svuda. Možda to ne izgleda najbolje onima koji ne pišu, ali tebi može biti samo dobro. Meni je najbolje učinilo kad me je bilo svuda. Na svim sastancima (u oba udruženja, a boga mi po potrebi i u ostalim (icon_e_smile) ), u svakom živom servisu (nameštao sam stolice, prao čaše, vodio sastanke, prevodio literaturu, učestvovao u odborima za organizaciju konvencija, organizaciju H&I sastanaka, PI odborima za prezentacije programa doktorima, na oblasnom nivou, na regionalnom nivou, kao predstavnik oblasti, kao član regionalnog pododbora za razvoj udruženja, kao zamenik predstavnika regije...), pisao po svim živim forumima, radio korake koliko sam mogao, delio sa svima i svugde... Što me je više bilo bolje sam se oporavljao, što sam bolje radio bio sam dalje od lošeg. Lepo je kad te ima, daš najviše - dobiješ najviše.

To kao da se vremenom menjalo. Ne na loše, samo se menjalo. Kako sam više dobijao iz servisa tako sam više mogao da uložim i u privatan-poslovan život pa sam tako radio drugačije servise koji bi mi dozvolili dovoljno vremena za oba. Sad se trudim da nađem balans između ta dva. Da privatno napredujem koliko mogu, a da u servisu vratim sve što sam dobio svugde drugde u životu, na način koji je najbolji za mene. S vremenom su neke stvari postajale lakše pa s manje uloženog vremena postignem više. To vreme se onda ponovo vraća u privatan život odakle kada dobijem još više mogu još više da vratim servisom...i tako u začarani krug (icon_e_biggrin)

Samo nek te ima (icon_e_biggrin)
Moon child

zvezda

Post by zvezda » 23 Jul 2014, 08:40

Zdravo Vuce (icon_e_smile) .
Izvini sto ti nisam sinoc odgovorila ali sam bila nesto pospana i iskoristila sam ono malo budnosti i pameti sto mi je ostalo da kucnem Danijeli odgovor.

Dan 41. (icon_e_smile) (icon_e_biggrin) (icon_exclaim)
....i kao sto si ti Vuce napisao, ima me svuda a kako drugi na to gledaju nekako mislim da nije moj problem. Kome se ne svidja neka ne cita (moze i da pljucne u pisanoj formi po meni ako zeli (icon_rolleyes) ). Naravno da mi je zao sto sam sama i sto je jako mali broj ljudi zainteresovan za ovaj forum. Ono sto ne mogu da promenim prihvatam tako kako je (icon_e_wink) (ucim,ucim) i nastavljam dalje mirno i odlucno sa "misijom" da svoj put oporavka pisem na mojoj temi dokle god budem imala potrebu i osecaj da je to dobro za mene a da drugima ne steti. Svi koji se prikljuce su dobrodosli! Razmena iskustava i razmisljanja na temu bilo koje zavisnosti je dragocena.

Od juce sam na godisnjem odmoru (icon_e_biggrin) (icon_e_biggrin) (icon_e_biggrin)
Ceo svet (citaj dan) je moj.
Ja sam gazda od mog vremena (icon_e_smile) .
Jos uvek nisam naucila kako da budem na isti nacin odgovorna prema sebi, svom vremenu i energiji kada je posao u pitanju ali mislim da sam i tu pokrenula neke stvarcice na bolje.
Sto se tice odmora prepustila sam Univerzumu da odluci na koju stranu cu krenuti....ili necu (icon_cool). Odlucila sam da se odmorim i od donosenja odluka i drzanja stvari pod kontrolom (ovo se ne odnosi na alkohol (icon_exclaim) ).

Go with the flow!
....i ja odoh sada uz veliki pozzzz

Zvezda

zvezda

Post by zvezda » 01 Aug 2014, 22:07

Zdravo prijatelji citaci!
Nije me bilo neko vreme posto sam pokupila neki virus i tek danas se osecam nesto bolje.
Ne znam da li sam ovo vec napisala ali nije na odmet da ponovim ( sebi!):
" Bolest je cesto posledica nedostatka ili iscrpljenosti zivotnih sila, a cesto je i ociscenja duha i tela od otrova koji su se nakupili." N.Tesla
Eto. Jasno ko dan.

Danas je 50 dana od kako sam cista kao planinska voda (icon_e_smile) (mislim da sam ovaj put dobro izracunala).

Cim se pridignem iz kreveta bacicu se na trasiranje puta mog odmora. Brk mi se smejulji.

Lep san, dobro jutro, radostan dan, spokojno vece i ..... budite srecni i trezni, makar samo danas. Svaki dan je jedna velika pobeda!

Zvezda

zvezda

Post by zvezda » 09 Aug 2014, 09:44

Zdravo svima.

Jos cetiri dana su ostala do punih 2 meseca od kako sam prestala da pijem (icon_e_biggrin) i osecam se zaista dobro (icon_e_smile) (icon_e_smile) (icon_e_smile) !
Emotivno i psihicki sam se smirila. Napadi zudnje skoro da ne postoje a i kada me cvrknu po glavi sa njima se vise ne borim, jednostavno ih ''ne fermam'' jer znam da ce proci i - prodju.
Divno sam provela ovih 10ak dana odmora u druzenju sa dragim ljudima i punoj slobodi planiranja svog slobodnog vremena. Jedan od osnovnih trigera za mene je ogromna kolicina posla kojim sam se zarobila i osecaj nemoci da bilo sta promenim. Od jeseni cu se ozbiljno pozabaviti tim problemom. Zaista ne zelim da ikada vise pijem i ponovo prolazim agoniju ''skidanja''. Divno je prihvatiti potpunu odgovoranost za sopstveni zivot i odluke! Nema vise prebacivanja lopte na druge. Svesna sam da ce se i dalje desavati situacije koje nisu po mojoj zelji i koje bih najradije izbegla ili ih se plasim ali....to je zivot i ja cu pokusati da iz svega toga izadjem zahvalna i srecna sto sam naucila jos jednu lekciju.
Svakoga dana , u svakom pogledu sam sve bolja i bolja i bolja (icon_e_smile) .
Znam da sve ovo sto pisem zvuci ruzicasto ali se ja tako osecam. I potpuno sam svesna (sa iskustvom od proslog puta) da nalet pozitivne energije takodje moze da me gurne u ''proklizavanje''. Nece! Nesto sam valjda naucila a imam i alatke za prvu pomoc (icon_e_smile) .

U nedelju putujem na more, jeeeeeee!

Danijela kako si?
Sta ima novo kod tebe Ivane?
Pozdrav Bojanu, Vuku, Naci, Koletu, Zoci .... i drugima koji navrate.

Do sledeceg pisanja,
<3 Zvezda

3putapokusaj

Post by 3putapokusaj » 09 Aug 2014, 22:19

Драга Звездо!
Вас сам прво читала на форуму.Желим да се јавим, нова сам. 8 месеци не пијем, али нисам у програму 12 корака. На блокаторима сам. Осећам огромну жељу да се исповедам, али још нисам спремна. Ускоро ћу написати своју причу. Топао поздрав!!!

zvezda

Post by zvezda » 13 Sep 2014, 21:03

Zdravo (icon_e_smile)!

Danas je punih tri meseca od kako sam prestala da pijem (icon_e_biggrin).

Vidim da je jos uvek muk na forumu, ako izuzmem novog clana Veroniku i njen post. E pa, dobrodosla draga Veronika i zao mi je sto nisam cesce dolazila na forum da te pozdravim i podrzim.

Ni sama ne znam zasto ali osecam obavezu da ukratko napisem kako sam i sta se desilo samnom za ovih mesec i kusur dana.
Kao prvo, odmorila sam se za sve pare (icon_e_smile) (icon_e_smile) (icon_e_smile).
Zatim, posle duuuugog perioda najzad sam osetila da mogu da se opustim (zudnja za alkoholom potpuno je nestala), zivim mirno i u saglasju sa svim lepim i manje lepim situacijama i stvarima koje zivot ispred mene postavlja. Zahvalna sam cak i na tome sto sam se "propila pod stare dane" (icon_redface) (ko zna sta bi bilo da nisam i kakva bih osoba sada bila (icon_rolleyes)) . Rad na sebi (i lecenje od alkoholizma) mi je omogucio da se bolje upoznam, da razumem neke stvari, oprostim sebi (i drugima) i ono najvaznije - da pocnem da volim sebe bas ovakvu kakva jesam. Za mnoge stvari nisam bila kriva (a osecala sam uzasnu krivicu!), prosto nisam znala bolje da se ponasam, delam, mislim... i zato sam danas zahvalna Bogu, ovom forumu, prijateljima, deci, mudrim knjigama, uciteljima.....sto sam tri meseca trezna i SRECNA. Da, srecna sam!

Zivot je divan i treba ga ziveti sada i ovde, 100 na sat, svaki dan, svaki cas i minut. Zato ja danas ne pijem a verujem da necu ni sutra (icon_e_smile) .

Grlim sve zavisnike!

Zvezda

zvezda

Post by zvezda » 13 Oct 2014, 07:58

Pozdrav svima!

Cetiri trezna, divna meseca su iza mene (icon_e_smile) (icon_e_smile) (icon_e_smile) (icon_e_smile).
Odlucno i mirno nastavljam dalje.

Htela sam samo da se na kratko oglasim i pruzim podrsku svima koji budu citali moje postove.

3putapokusaj zdravo (icon_e_smile) .
Nazalost vise ne posecujem cesto forum i ne vodim uredno (kako sam ga nazvala) "dnevnik izlecenjana". U pocetku mi je to bio zadatak i vrsta terapije, prosto sam nasla motivaciju u tome. Sada mi je mnogo lakse i ne osecam vise potrebu da redovno kuckam o tome kako sam i sta prezivljavam.
Takodje nazalost ali tvoj post se nekako iznanada i na misteriozan nacin "uglavio" ispred mog predhodnog posta (a nije ga bilo kada sam pre mesec dana tu piskarala) !?!? Admine...? Ili... ??
Kako god, sada sam procitala sta si napisala i drzim ti fige da, ukoliko i dalje zelis, otvoris dusu na svojoj temi. Takodje ti zelim da nastavis hrabro napred, sta je bilo-bilo je. Proslost je deo naseg dragocenog i jedinstvenog zivotnog iskustva i sa njom bi trebalo ziveti u miru, jer ispred nas je jedan divan, zaista divan cist i sabran zivot.
Ako sam dobro izracunala sada ce uskoro biti, ili je vec bilo, PUNIH GODINU DANA od kako si prestala da se "ne volis" (icon_e_wink). BRAVO!

Veeeliki pozdrav!
Zvezda

zvezda

Post by zvezda » 13 Oct 2014, 20:57

Sada sam se vratila sa posla i htela sam da proverim da li je neko mozda svratio na forum i kojim slucajem ostavio neki trag. (icon_e_biggrin), duhovito zar ne?
E kada sam vec svratila procitah jos jednom post 3pp i uvideh da sam nesto zabrljala.
3putapokusaj izviiiini!
Matis i ja smo ocigledno u svadji ili mi je jutros bilo malo rano za racunanje (icon_rolleyes) .
Dakle, cestitam ti na 10 treznih meseci (jos malo i bice cela godina)!
Samo napred!
Z.

kole

Post by kole » 17 Oct 2014, 10:47

Bravo Zvezdana,

Iskrene cestitke, samo nastavi dan po dan. i
Hvala Ti sto odrzavas ovaj jadni i po mom misljenju ne adekvatni a najmanje AA forum u zivotu.

SVIMA zelim spokojan i trezan dan,,
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

Post Reply