Da li je moguce da sam ovako nisko pala?

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

zvezda

Re: Da li je moguce da sam ovako nisko pala?

Post by zvezda » 19 Oct 2014, 11:29

Hvala dragi Kole (icon_e_smile) !

Veeeeliki topli zagrljaj,
Z.

zvezda

Post by zvezda » 20 Dec 2014, 13:11

Punih sest meseci i sedam dana od kako sam prestala da pijem (icon_e_smile) !
Ima nade za sve koji zaista zele da prekinu sa zlom zvanim alkohol.

Pozdrav svima,
Zvezda

PS. Ivane ja sam tvoj iskreni navijac, drzi se druze i samo redjaj dane

zvezda

Post by zvezda » 14 Jun 2015, 09:34

Veliki pozdrav SVIMA (icon_e_smile) !

Juce sam sa dragim ljudima proslavila (po drugi put) 365 dana mog divnog treznog i iskreno mogu da kazem srecom i mirom ispunjenog zivota. Svu svoju snagu i zivotnu radost usmerila sam u pravcu razvoja ljubavi prema sebi.Radeci na tome (u pocetku su tehnike bile razne ali sam vrlo brzo dosla do "svoje") otvorio se ogroman prostor u mom srcu za saosecanje,blagost i neznost koju sada nesebicno i iskreno mogu da pruzam i drugim ljudima. A da ne ocekujem nista (icon_e_smile)!

Nesebicna ljubav + nemanje ocekivanja + mirno prihvatanje izazova koje zivot postavlja pred mene = iz dana u dan polako ali konstantno otkrivam onu pravu, od bozanske energije sacinjenu, jedinstvenu SEBE.

Sta god da se desava mi smo ti koji biramo kojim putem cemo ici. Dakle, moramo prihvatiti potpunu odgovornost za sopstveni zivot. Naravno da niko ne moze da nas zastiti od problema, gubitaka, tuge, "nepravde"... ali nista,ama bas nista nije dovoljno jak razlog da nas zivot postanje patnja, samosazaljenje, beznadje......Ni to sto smo bili, ili jesmo alkoholicari nije nam poslato bez razloga. To je nasa sansa da postanemo bolji Ja, da nesto naucimo. Alkohol nije i nikada nece biti resenje niti jednog problema. Floskula " Ako sam ja mogla, mozes i ti" je ISTINA. Jedino sto morate da imate je ZELJA i VOLJA da prestanete da se druzite sa demonom zvanim BOOZE. I nikada, nikada od toga nemojte odustati!

Dragi moji prijatelji, trezan zivot je ZIVOT!

Budite zdravi,srecni,voljeni i volite,

Zvezda

Jelena1991

Post by Jelena1991 » 22 Aug 2015, 15:00

Zdravo svima,
Danas je 6. dan kako ne pijem, predhodna dva dana mi je jako pomoglo iscitavanje vasih postova, stareci osim da mi je drago da sam vas pronasla. Dan je siv, misli su mi neusresredjene. Nemam bas ni jasnu predstavu o tome sta cu sa sobom i od sebe. Jedina jasna misao je da NECU DA PIJEM, danas, sigurno. Pokusala sam da otvorim sopstvenu temu, ali jos uvek cekam odobrenje.
Veliki pozdrav svima,
Jelena alkoholicarka u oporavku.

Synthetics

Post by Synthetics » 05 May 2016, 22:38

Živ li si bata-kole?

zvezda

Post by zvezda » 14 May 2016, 00:24

Zdravo svima (icon_e_smile)
Ne zelim biti gorda ali sam zaista srecna i zadovoljna sto su prosla 23 meseca od kako sam zatvorila vrata jednom nacinu zivota, losim navikama, suzama, samosazaljenju i jos koje-cemu i zapocela ( u ovim godinama (icon_rolleyes) novo, puno vedrije, srecnije i ispunjenije poglavlje zivota.
Necu se ponavljati, sve sam napisala u predhodnom postu. Htela bih samo da napomenem da sam zahvalna svakom danu u kojem sam se " kalila" u predhodnim godinama. Ono sto nas ne ubije, ojaca nas. Ziva istina.
Imam grizu savest sto ovoliko dugo vremena nisam posetila ovaj sajt. Zaista nije vazno da li nas je dvoje,troje ili pedeset. Vidim da se postovi citaju i ukoliko pomognu nekome, kao sto je meni pomoglo tumaranje to ovom i slicnim forumima - diiivno!
Jelena tebi se iskreno izvinjavam i saljem ti veeeliki pozdrav i podrsku. Bila sam tamo gde i ti i znam da nije lako ali je zaista moguce izaci iz zacaranog kruga alkoholizma uz snaznu volju i prihvatanje odgovornosti za svoj zivot.
Moguce je prestati piti. Moguce je promeniti sebe i odnos prema zivotu i sebi. Alkohol nam ne daje ruzicastu stravnost, pa cak ni dovoljno dobru iluziju. To je bolesno stanje celog naseg bica i tako mu treba i prici. Potrebno je "samo" doneti odluku i ne odustajati n i k a d a! Krize su sastavni deo zivota pa tako i ovog sober puta. Razni alati su ti koji nam pomazu da izazove prevazidjemo.
Od srca, svima koji ovo procitaju, zelim puno snage i vere u SEBE. Zivot je nesto najdragocenije sto nam je dato i zato hajde da u njemu uzivamo!
Zvezda

milan011

Post by milan011 » 03 Jul 2016, 22:05

Kuc kuc ima li koga evo jos jednog alkosa koji se moli bogu da ostavi pice,napisao sam svoju muku u moj temi,al tamo nema nikog (icon_redface)

naca
Moderator foruma

Post by naca » 03 Jul 2016, 22:37

Bravo Zvezdo!!!
Dobrodošao Milane011!!!
I mene ponekada baš grize savest što retko kada izađem na forum.
Ali se nadam iskreno da će "neki novi klinci" nastaviti da ga oživljavaju :D
Sve vas grli vaša trezna i spokojna Nacaaa
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Post Reply