12 koraka Anonimnih Alkoholicara

Ovde možete da saznate sve o oporavku od raznih oblika zavisnosti koji nude programi u 12 Koraka; da pronađete podršku ukoliko želite da pomognete sebi a ne znate kako.

Moderator: admin

kole

Re: 12 koraka Anonimnih Alkoholicara

Post by kole » 29 Jan 2010, 23:25

Ciao,
"mi vitezovi AA" cekasmo viteza i prijatelja njegovog veceras al vas ne bi, verovatno "Visa Sila"...
Cekacemo Vas i sutra i svaki sledeci sastanak a vi izvol'te pa kat tad...mi smo uvek tu,

Iskren pozdrav i sve najbolje,
kole
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

parast

Post by parast » 07 Feb 2010, 17:26

Pozdrav bisim, Ja sam Dragan, otac kcerke koja je trenutno u Dajzerovoj na lecenju. Danas prilikom posete sam cuo za vas i evo potrzih vas. Zeleo bih da saznam dali je neko od vas prosao kroz Gornjacku i kakva su iskustva. Ja sam iskreno mislio kada mi Saska izgura ovih cetrdeset dana u Drajzerovoj da se pokupimo i sklonimo jedno mesec dana negde. Za sada toliko i nadam se da ce mo da se vidimo uskoro u Krunskoj.

kole

Post by kole » 08 Feb 2010, 00:26

Pozdrav Parast

dobrodosao na forum, drago mi je da si cuo za nas u Drajzerovoj. Nisi napisao da li tvoja cerka ima problem sa alkoholom ...
Sa Gornjackom nemam iskustva ali bice neko u udruzenju ko zna nesto pa ce ti se javiti. Ja imam iskustva samo sa AA programom koji mi je omogucio NOVI zivot.
Inace mi ne dajemo savete vec pomazemo jedni drugima deleci samo svoje licno iskustvo , snagu i nadu i tako uspevamo da ostanemo trezni i srecni.

Sve najbolje,
kole, alkoholicar u oporavku
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

danica

Post by danica » 09 Apr 2010, 18:16

Cao svima!
Bolesna sam od bipolarne depresije i ponekad je bas smorno piti sve te propisane lekove. Uzgred sam otkrila vino, slucajno i delovalo je, zaista.
Jedna flasa "Merlota" i ja gubim kontakt sa stvarnoscu, nema me, nestajem, ne postojim ni za koga, najvaznije ne postojim za sebe. Djavo ne spava pa sam prestala da pijem lekove a pocela da pijem vino. Kao sto rekoh, djavo ne spava.
Napijala sam se skoro svakog dana i kada sam imala srece bila sam kod kuce pa bih mogla da zaspim a kada nisam kod kuce...Tu su poceli da se javljaju problemi, ja alkoholicarka posrcem po ulici, padam, ne znam gde sam.
Ipak, dve flase su zamenile jednu flasu i opet ispocetka, obecanja samoj sebi, sestri, majci... Ne mogu vise, hocu da umrem, osecam se tako beskorisno i suvisno, zelim da me nema.
Mrzim ukus alkohola VOLIM ONO STO MI UCINI, ucini da nemam briga, da sam negde gde ne znam da jesam.
To je moj problem, JA ZELIM DA ZIVIM NORMALNO bez alkohola, JA TO MOGU ali treba mi neko ko zna kako da odolim iskusenju i nastavim dalje na putu.
Svima je tesko, jos je teze kada si zavistan i znas da je to lose, pa pokusavas ali ne uspevas.
Sada cu uspeti jer to zelim i zaista mi je potrebno da budem trezna i trezvena.

kole

Post by kole » 09 Apr 2010, 18:24

Ciao Danice,

DOBRODOSLA na forum,
nadam se iskreno da ces ovde pronaci ono sto ti treba,

Iskren pozdrav , spokojan i trezan dan zeli ti tvoj novi prijatelj kole, alkoholicar u oporavku.

PS duze bih ti pisao ali zurim na sastanak AA u 19h pa se cujemo posle...
One Day At A Time
D A N A S N E P I J E M

naca
Moderator foruma

Post by naca » 23 Apr 2010, 22:15

Xej, draga Danice, evo i mene sa malim zakasnjenjem,
da ti pozelim dobrodoslicu na ovaj forum :P
Sa jos vecim odusevljenjem zelim ti dobrodoslicu u udruzenje :clap:

Dugo nisam pisala na forumu i HVALA TI ovoliko sto si me inspirisala da ponovo pocnem da kuckam.
Previse sam se orjentisala na sebe i zaboravila sasvim da ovo neko mozda cita i trazi pomoc.
danica wrote:To je moj problem, JA ZELIM DA ZIVIM NORMALNO bez alkohola, JA TO MOGU ali treba mi neko ko zna kako da odolim iskusenju i nastavim dalje na putu.
Apsolutno isto tako sam ja osecala. Znala sam da mogu, ali nisam znala kako.
Na sve moguce nacine sam pokusavala da ostavim pice, ali jednostavno bas nisam znala kako da odolim iskusenju!
Kada sam otisla na svoj prvi AA sastanak, ZNALA sam da je to ono
STO SAM CELOG ZIVOTA TRAZILA: razumevanje i pripadnost. Niko me nije osudjivao, cak ni kada sam se malo malo pa napijala.
Nastavljala sam da odlazim redovno na sastanke i evo posle duzeg vremena, Bogu hvala, zudnju za alkoholom vise ne osecam.

Jedan dan da ne pijem, a to je DANAS, uopste mi ne izgleda strasno, (pa mogla sam da izdrzim i po 2 dana, kada nisam zelela)
Sada zelim da ostanem ceo dan trezna i evo, jos samo par sati i opet mi je uspelo!!!
Najlepse mi je sto ne mislim o stvarima koje su se dogodile juce,
znam da DANAS ne pijem,
a za sutra ne znam, nikom nista ne obecavam i to mi je super!!!
Zivim bas dan po dan.

Do sutra u 17h grli te i ljubi trezna i cista alkoholicarka Naca
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Synthetics

Post by Synthetics » 11 Aug 2016, 16:55

Image

ODPAKLADOAA

Post by ODPAKLADOAA » 23 Aug 2016, 14:22

POZDRAV IZ SLOVENIJE SVIMA, NADAM SE DA STE DOBRO, TRIJEZNI I SRETNI KAO JA, POŠTO SE PRIBLIŽAVA 30.9. SAMO VAM NAMIGNEM NA KONVENCIJU KOD NAS HAHA
DRAGO MI JE DA IMATE FORUM, GDJE MOŽEMO DJELITI SVOJA ISKUSTVA I POMAGATI JEDNI DRUGIMA.
POZDRAV

naca
Moderator foruma

Post by naca » 23 Aug 2016, 15:53

Hvala na pozdravu braćo i sestre Slovenci, evo otpozdrava iz Srbije iz Beograda, Novog Sada i Subotice ;)
Hvala na pozivu na konvenciju.
Imamo forum, mada je nažalost malo mrtav.
Iskren pozdrav
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

ODPAKLADOAA

Post by ODPAKLADOAA » 24 Aug 2016, 23:43

HVALA HVALA HVALA, BAŠ MI JE DRAGO DA SI MI ODGOVORILA TAKO EXPRESNO.
POZDRAVI SVE ANONIMNE ALKOHOLIČARE U NAŠE IME, NARAVNO I AL-ANON PRIJATELJE.
SNAGA AA-JA JE NEUNIŠTIVA AKO VJERUJEM U PROGRAM I RADIM KORAKE.
KAD DIJELIM MOJE ISKUSTVO I ODEM NA SASTANKE TO JE ZA MENE RAJ NA ZEMLJI.
DA MI PONUDI ĐAVO SVE DIAMANTE SVIJETA NEBIH ODUSTAO OD AA.
PREVIŠE SAM PROPATIO ZBOG ALKOHOLA DA BIH TO PONOVIO.
POZDRAAAAAVVVV

Post Reply