apstinencija

Ovo je forum za one koji tragaju za odgovorom na pitanje šta je oporavak… I one koji tragaju za sugestijama i savetima: kako sprečiti recidiv, kako prebroditi krizu… Ispričajte vaše priče o krizama i recidivima, pretvorimo greške u proces učenja…

Moderator: admin

Post Reply
mikrikg

apstinencija

Post by mikrikg » 12 Jan 2013, 01:07

drago mi sto sam priznao sebi da sam alkoholicar vec nekoliko dana apstiniram nadam se da nikad vise necu ukusiti alkohol zato sam ovde da podelim sa nekim to malo mi je i glupo da pricam sa ljudima u svojoj okolini o tome i kad pocnem da pricam imam osecaj kao da me ne slusaju.dans mi je 8 dan bez alkohola i mnogo sam srecan zbog toga nadam se da necu odeleti iako sam u iskusenju svaki dan zbog posla koji se bavim kafana je zlo

natasha
Moderator foruma

Re: apstinencija

Post by natasha » 14 Jan 2013, 10:31

mikrikg wrote:dans mi je 8 dan bez alkohola i mnogo sam srecan zbog toga nadam se da necu odeleti iako sam u iskusenju svaki dan zbog posla koji se bavim kafana je zlo
Dobrodošao mikrikg!
Piši kako odolevaš iskušenju.
Veliki pozdrav!
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

danicadanica

Post by danicadanica » 15 Jan 2013, 00:02

i meni danas bio osmi dan,ali sam poklekla. Kao,samo jedna casa vina uz rucak... "samo jedna casa"! i ode sve dodjavola...

mikrikg

Post by mikrikg » 15 Jan 2013, 22:41

natasha wrote:
mikrikg wrote:dans mi je 8 dan bez alkohola i mnogo sam srecan zbog toga nadam se da necu odeleti iako sam u iskusenju svaki dan zbog posla koji se bavim kafana je zlo
Dobrodošao mikrikg!
Piši kako odolevaš iskušenju.
Veliki pozdrav!
12 ti dan bez alkohola osecam se mocno pun sebe lepo mi je kriza je prosla ne mislim na alkohol i nemam zelju za njim kao da ga nikad nisam ni pio samopouzdanje raste siguran sam da mogu da odolim.poz natasa

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 17 Jan 2013, 13:38

mikrikg wrote:12 ti dan bez alkohola osecam se mocno pun sebe lepo mi je kriza je prosla ne mislim na alkohol i nemam zelju za njim kao da ga nikad nisam ni pio samopouzdanje raste siguran sam da mogu da odolim.poz natasa
Čestitam mikrikg, to je velika stvar ako nemaš žudnju za pićem, rekla bih da po tome spadaš u one srećnije, jer - mnogi se dugo muče sa fizičkim simptomima i žudnjom za alkoholom.
To je prva faza, čišćenje tela, detoksikacija, fizičko odvikavanje.
Sledeća faza je čišćenje uma, oslobađanje od psihičke zavisnosti, e to malo teže ide kod većine nas.
Ali nije nemoćuće.
Šta ti misliš?

natasha
Moderator foruma

Post by natasha » 17 Jan 2013, 13:54

danicadanica wrote:i meni danas bio osmi dan,ali sam poklekla. Kao,samo jedna casa vina uz rucak... "samo jedna casa"! i ode sve dodjavola...
Dobrodošla danicadanica (icon_razz)
da, kod mnogih je jedna čaša dovoljna da voz nezaustavljivo krene tamo... do đavola lol

Lekari to zovu sindrom prve čaše, a objašnjavaju ga promenjenom "hemijom" u organizmu, fenomenom usled kog je alkoholičaru dovoljna i najmanja količina alkohola (čak i gutljaj a kamoli čaša) da deluje kao "okidač" i probudi žudnju za alkoholom, bolje reći neutoljivu žeđ koja je, što se više pije - sve veća i veća.

U AA to smatraju nekom vrstom alergije - nesposobnošću tela alkoholičara da procesuira alkohol onako kako ga procesuira telo osobe koja nije zavisna od alkohola (čitaj: one koja posle manje količine može svojevoljno i bez problema da prestane da pije)

Ovo po statistikama/opštem mišljenju važi za većinu ali koliko ja znam ima ljudi koji se ne uklapaju u ovaj obrazac.

Kako tebi deluje ova teorija?

mikrikg

Post by mikrikg » 21 Jan 2013, 08:28

natasha wrote:
mikrikg wrote:12 ti dan bez alkohola osecam se mocno pun sebe lepo mi je kriza je prosla ne mislim na alkohol i nemam zelju za njim kao da ga nikad nisam ni pio samopouzdanje raste siguran sam da mogu da odolim.poz natasa
Čestitam mikrikg, to je velika stvar ako nemaš žudnju za pićem, rekla bih da po tome spadaš u one srećnije, jer - mnogi se dugo muče sa fizičkim simptomima i žudnjom za alkoholom.
To je prva faza, čišćenje tela, detoksikacija, fizičko odvikavanje.
Sledeća faza je čišćenje uma, oslobađanje od psihičke zavisnosti, e to malo teže ide kod većine nas.
Ali nije nemoćuće.
Šta ti misliš?
ma srecan sam covek imam volju za zivotom i dalje sam sa starom ekipom u iskusenju svaki dan ponosan sam na sebe ne zelim vise da se opijam kako je lepo biti trezan kako je lep zivot,sto se tice krize fizicka je prosla psihicka kao da nije ni bila

mikrikg

Post by mikrikg » 21 Jan 2013, 08:31

danicadanica wrote:i meni danas bio osmi dan,ali sam poklekla. Kao,samo jedna casa vina uz rucak... "samo jedna casa"! i ode sve dodjavola...
samo cvrsta volja danice!kad mogu ja da odolim pijanica vucibatina propalica i stoka pogana moram sebe da izmazem onda verujem da moze svako

naca
Moderator foruma

Post by naca » 21 Jan 2013, 11:55

Cisto da se oglasim i da
pozdravim drage nove clanove danicadanica i mikrikg
Bravo mikrikg,
danicadanica, draga svako ima svoj trenutak, ja sam se "ucila" treznosti, bas na takvom iskustvu kao sto ga imas ti.
Morala sam licno da saznam, da ne mogu da popijem samo jedno pice, ponekad.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Synthetics

Post by Synthetics » 05 May 2016, 22:52

mikrikg wrote:... iako sam u iskusenju svaki dan zbog posla koji se bavim kafana je zlo
U današnje krizno vreme svaki posao je zlo. Ne znaš da li je gore da ga imaš ili nemaš. Nije samo iskušenje u pitanju, stvar je kompliciranija. Nažalost.

Post Reply