Alkohol je put u pakao

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Post Reply
teo

Alkohol je put u pakao

Post by teo » 21 Aug 2016, 11:54

Dobar vam dan dragi ljudi
Eto, sasvim slucajno sam nabasao na ovaj forum koji mi je od velike vrijednosti. Cestitam svim clanovima koji imaju hrabrosti suociti se sa svojim demonima i na iscrpnim informacijama na koje sam ovdje naisao!
Puno toga sam ovdje procitao i energija zivota je pocela da djeluje!

Evo da i ja malo dosadim, a mozda bude i pomoglo kome.Necu da duzim jer mi pisati i misliti za sada tesko.

Imam 46 godina i vec podulje vrijeme zivim u inostranstvu.
Sve je pocelo u mladosti pocevsi od adolesencije.
Cuga dvije sa prijateljima,izlasci vikendom i piva za pivom.Sve je to bilo cool u ono vrijeme, odrastamo,spremamo se da pocnemo stvarati nesto itd.Malo pomalo krug se zatvara a ni sam nisam svijestan da ce u buducnosti alkohol biti moj najveci neprijatelj sa kojim cu morati da zivim do kraja zivota, (nadam se da ne ali vrijeme ce to pokazati).
Sve do proteklih desetak godina opijanje nije bilo cesto, napio bih se na nekom slavlju ili sa drustvom po birtijama. Bila je to piva, do 10-15 komada dnevno. Polako sam pao u tu djavolju mrezu . Protivnik je toliko jak jer se borim sa samim sobom .
Kada popijem ne znam stati i idem do kraja, tako da ujutro niti se sjecam nicega, a sramota me ljudi samo tako. Po naravi sam miran covijek i kada popijem nisam agresivan.
Prvi brak propadne, pa budem opet sa predivnom zenom koja me napusta zbog moje bolest nakon 11 godina. Poslje pa do jos pred 3 mjeseca provedem 6 godina sa ljubavi moga zivota. Ona je psiholog i trudi se da mi pomogne no nista od toga.
Svaki dan poslje posla jedva sam cekao da stignem kuci i uzmem svoju dozu. Po litar vina dnevno i na spavanje kao zombi. Ne slusam nikoga i u potpunoj sam negaciji .
Savjetuje mi da idem na ljecenje, ali ja odbijam jer meni to netreba jer je to za slabice a to ja nisam.
I onda se nesto u meni promjenilo
Evo 3 mjeseca da me napustila.
To me osamari kao grom iz vedra neba. Evo borim se iz dana u dan,tesko i zao mi svega.
Vec mjesec dana nisam tako alkohol. Nije mi ni bas super tesko. Zadnji puta polupijan osjetio sam to zlo koje je alkohol.Rekao bih da su to djavolja posla kao droge i svi ti poroci. U jednom trenu kada sam osjetio tu emociju da je to zlo proslo mi kroz glavu da mi nema spasa i da je najbolje do odem iz ovoga svijeta. U istome momentu (vjerujem ali ne prakticiram), osjetio sam toplinu,dobrotu,ljubav koja me snasla i ispunila mi dusu. Kao da me neka sila prosvjetlila. Od tada ni kapi i nadam se da ce me to drzati.
Ako opet padnem u porok idem na ljecenje, pa ako treba neka me i hospitaliziraju.
Imam vjeru i za sada drzim.
Pozdrav sima na forumu

naca
Moderator foruma

Re: Alkohol je put u pakao

Post by naca » 25 Aug 2016, 01:28

Dobrodošao na forum dragi Teo, brate po problemu sa alkoholizmom.
Kako si danas, ima li pomaka?
Evo ti malo vetra u leđa od mene.
Ja sam već neko vreme trezna, zahvaljujući tome što idem na AA sastanke.
Sama ne bih mogla.
Na prvom sastanku sam pitala: Šta se od mene očekuje?
Rekli su: da li možeš da izdržiš jedan dan bez pića?
Da, rekoh - jedan dan može svako!
Eto to se očekuje jedino da ne pijem DANAS.
Juče je istorija (što sam popila popila sam)
Sutra je misterija (nikom ništa ne obećavam)
DANAS NE PIJEM!
I tako polagano dan po dan (icon_e_wink)
Iskren pozdrav od Nace alkoholičarke
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

ODPAKLADOAA

Post by ODPAKLADOAA » 26 Aug 2016, 14:21

Pozdrav Teo.
Hvala na priči, koja je slična mojoj, pa ču je podjeliti.
Imam 47 godina i do pre 31. mijeseca nisam znao šta je život. Alkohol me skoro ubio. Ali danas sam trijezan jer i ja odlazim redovito na sastanke AA.
Ja mogu reči da mi se dogodilo čudo kad sam ušao u prostorije AA, jer tri dana prije sam bio mrtvo pijan i vozio nečaka na trening nogometa i mogao sam i njega ubit. od kad sam došao u AA nisam kušao ni kap alkohola i ne želim ni kušati, jer sam sada sretan, veseo i radostan čovijek, bez alkohola.
Puno sam naučio na sastancima AA i još učim, do kraja života ču učit, jer jedan dan trijeznosti je lijepši od svih godina koje sam pio prije.
Ljubav pobjeđuje strah i zahvalan sam AA jer sad se ne bojim više samog sebe , več dajem ljubav svima i vrača mi se sa kamatima.
Hvala Bogu, Anonimnim Alkoholičarima i tebi Teo jer si me podsjetio šta sam bio, šta sam sada i šta mogu postati ako uzmem opet čašu u ruke.
Sretno

teo

Post by teo » 29 Aug 2016, 10:30

Hvala na iskrenim odgovorima.
Eto vec od 17/07/2016 ne pijem, mislim popio sam ovaj weekend dvije case crnoga vina uz jelo.
bas mi i nije nesto posebno sijelo, i zaista mislim da mi to ne treba.
Ne vuce me vise, barem za sada. Kada me uhvati samoca pomislim na sve one trenutke u pijanstvu kada sam sramotio sve oku sebe, sve najblize ....
Samo si recem da je to djavolje dijelo i da mi to ne treba. Kada osjetimo ljubav bozju, samo zatvorim oci i znam da nisam sam. To me drzi .
Dobro je jace od svega zla.
Ne dajte se uzeti!
Cigarete su ista stvar. Jos nisam spreman za sljedecu etapu ali i to ce doci na red.
ja danas ne pijem. Sutra je novi dan. Necu ni sutra jer meni to ne treba.
Kakva milina je zaspati kao beba i probuditi se pun energije. Spremiti si dobro jelo, sjesti u auto i prosetati malo bez straha da izgubim dozvolu ili nedaj boze unesreciti neduzne....
Onaj treci Teo (pijanac) sada je manji od makova zrna, on je los i iskvaren!
Vise nikada ga necu pustiti da ispliva. No on je podmukao i ceka svoju sansu.Kao sto rekoh prije, samo ljubav i dobrota moze da se nosi sa njime.
Zelim vam svima brzi oporavak i da nadjete onoga trecega koji samo ceka da ozivi konacno i zauvijek!
Ljepi pozdrav.

naca
Moderator foruma

Post by naca » 29 Aug 2016, 18:34

Juhuuu, živ bio Teo, hvala na vestima i
b r a v o o o
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

bennieteell

Alkohol je put u pakao

Post by bennieteell » 24 Apr 2019, 00:41

Hvala vam cure I sam se jos uvijek nasmijem kad se sjetim ovoga. I zbog ovakvog iskustva u meni jos uvijek gori zelja kao tiha patnja za jos dijece.

Post Reply