Moja prica

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Post Reply
Del

Moja prica

Post by Del » 18 Sep 2016, 19:09

Da mi je neko, kad sam poceo da pijem, rekao da cu ovo pisati, samo bih se nasmejao. Danas mi nije smesno. U sustini, poceo sam da pijem negde na pocetku srednje skole, i to je uglavnom bilo pivo i u drustvu. Privlacan devojkama i pametan, voleo sam izlaske i taj osecaj adrenalina dok pijem. Posle srednje upisao sam fakultet koji ne volim, odslusao prvi semestar i za to vreme sam sa koleginicama i kolegama pio, opet povremeno. Ipak odustao sam od fakulteta, pre 10 godina. Verujem da sam tad postao alkoholicar, donoseci limenke piva kuci, i ostajuci budan do kasno u noc. Verovao sam da mi pomaze da pisem. Posle 4 godine sam se zaposlio, imao sam novca, pa sam pio cesce. Samo pivo, mislio sam da je bezazleno. Pre 5 godina javila mi se anksioznost, i tada sam na godinu dana prestao da pijem i pusim. Mada sam pio ksalol, par meseci zbog terapije. Nasao sam divnu devojku i sve je bilo lepo. Ipak opet sam poceo 2012, povremeno, pa sve cesce. U poslednje dve godine desilo mi se tridesetak puta da pijem pivo 24 sata. Prosle godine mi je umro otac, ove je majka imala izliv krvi na mozgu. To mi je stvorilo bes, a alkoholisanjem on izlazi na videlo i menja mi licnost. Prestajao sam na mesec dana, par puta, i opet se vracao. Ovo je nadam se, poslednji put. Treba mi podrska, i unapred hvala. Inace, imam 28 godina.

naca
Moderator foruma

Re: Moja prica

Post by naca » 19 Sep 2016, 16:07

Dragi Del, mnogo ti hvala za iskrenost.
Tvoja priča je vrlo slična svim pričama koje sam čula od ljudi koji misle da imaju problem.
Mojoj takođe.
Jedna je razlika,
ja sada imam 59 godina, a tebi je neka Viša sila ukazala na vreme da potražiš pomoć.
Divim se kada mladi samo i pomisle da imaju problem, to je već pola posla urađeno!!!
Ja sam dugo negirala, misleći da mogu sa tim da izađem na kraj sama!
Nisam mogla sama.
Teško je sam sebi pomoći - jer da to znam - ne bih ni postala to što jesam!
Tako da, evo mene upomoć, a nadam se da će se još neko javiti.
...
Za početak je važno da se ne opterećujem time da nikada više neću da pijem. To ne znam.
Moja bolest (alkoholizam) je podmukla, lukava, zbunjujuća i snažna!
Da li ću se sutra napiti? To stvarno ne znam i nikome ništa ne obećavam!!!
Da se ne opterećujem grižom savesti, (što se napih tad i tad, mogla sam ovo drugačije ... ) jer šta je bilo bilo je!
Ni za sva blaga ovog sveta, nijednu izgovorenu rečenicu iz prošlosti (juče) ne mogu da povučem. Ona je već rečena!!!
Onda se koncentrišem na to da samo DANAS neću da pijem! Toliko mogu.
I tako, dan po dan.
Mi u AA to kažemo:
JUČE je istorija, SUTRA je misterija, živim DANAS.
...
idemoooo Del (icon_e_wink)
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Del

Post by Del » 19 Sep 2016, 19:45

Pa eto, ja sam bio uveren da nemam problem. Na kraju, nikada ne pijem nista sem piva. Ali ako pocnem danas sa par piva, bez obzira na fizicke aktivnosti i obaveze, do kraja nedelje cu zavrsiti alkoholisajuci se 24 sata i preskačuci san. Zato verujem da nesto moram da promenim.

Sinisabpolje

Post by Sinisabpolje » 15 Jan 2017, 00:03

Cao drug... svaka cast sto si krenuo sa rjesavanjem problema. ne volim puno da kucam a ako pozelis neki savjet ili pomoc predlazem viber kontakt...jer svi savjeti i prica bi bili preveliki za kucanje. Nisam strucnjak ali sam vec skoro 3 mjeseca cist i rado cu ti prenijeti moje iskustvo i pomoci kooliko budem mogao...ako pozelis javi se +382 69 664 295

Warnerjuh

Moja prica

Post by Warnerjuh » 17 Jan 2019, 16:46

moram priznati da me ova prica jos vise ohrabrila da idem na drugo dijete koje bi rodila tamo.
Da li su ti odpocetka tamo vodili trudnocu ili si se tamo javila kasnije?
<a href="https://www.noriualaus.com/zojirushi-ns-lac05-review/">https://www.noriualaus.com/</a>

bennieteell

Moja prica

Post by bennieteell » 23 Apr 2019, 16:16

Prekrasna prica

Vidis,ovo za nedjeljne bebe nisam nikad cula, ali sudeci po mojoj Petri, definitivno je istina.

Post Reply